• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
VLADO66 - майстор
пон апр 22, 2019 1:48 pmtorbalan написа:
То си има готови такива тръби.
Правих си канализация на пристройката с такива тръби.С тях се работи леко и приятно и не са скъпи за малките диаметри.Към всяка тръба върви муфа.Това го спестяват продавачите, за да продадат муфите отделно, а те не са евтини.
nikolov333 - майстор
И аз съм на същата тема и планирам да е с такива тръби..
LazarGanev - "Велик майстор"
пон апр 22, 2019 1:48 pmtorbalan написа:
То си има готови такива тръби.
Ааа, това не беше ли оная австрийската фирма, дето тръбите и са с пидисе лева по-скъпи, как беше -> Пайф Лайф? :-D
preslav - майстор
Не съм чувал за прегризани тръби, но съм чувал за тръби пълни с корени, които са влезли през незалепени снадки. Пясък се подлага под тръбите за да се нивелират (осигурят нужните наклони), наоколо може спокойно да се засипе с чакъл или всякакъв трошляк отпадък от строителните работи.
Не си се похвалил каква станция си си взел.
Virtex - майстор
Още не съм, това има да го мисля после, затова не съм казал :-D

Първо трябва да сложа тръбите до някакво място, после ще мисля за продължаване (така или иначе няма място за станцията, мястото където ще бъде е работна площ).

Благодаря за отговорите, ще разгледам тези тръби, макар че единият вариант идва необосновано скъп.
lov - майстор
Това са тръбите точно за полагане в земята. Понася повече натоварвания при слягания и тем подобни аномалии. Както е писал колегата много по лесно се работи с тях защото са и леко гъвкави. А термоизолация на такива канали е излишен безсмислен разход.
torbalan - Дървен философ
вт апр 23, 2019 8:36 amVLADO66 написа:
Е това ако ти е скъпо :) https://bg-maistor.com/vik/gofrirani-tr ... -94-detail
3,50 за 6 метра тръба????

Мен по спомени ме одраха към 40 лева, но това преди три-четири години...
VLADO66 - майстор
Естествено е че това е цената за метър
  • 1
  • 2

Тема "Термоизолация на тръби за обратна вода ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: