Всичко за дърводелството
Chefo77 - майстор
Тъкмо се загледах, че зарядното е с по-различни конектори от моето ...
За импакта - изтървал си, много приятна машинка.
Buliviv - специалист
Търся помощ относно първия ми пневматичен такер.
До сега ползвах за неотговорни неща един ел. закупуван от Лидл . / то толкова и съм го ползвал де :lol: /
Спрял съм се горе долу на тези варианти, като линковете са примерни:

класиката - https://www.onlinemashini.bg/taker-pnev ... 0-mm-/6612

или комбиниран - https://www.onlinemashini.bg/pnevmati4e ... -mm-/42360
или - https://www.onlinemashini.bg/komplekt-p ... -mm-/31202.

Също така дали ще работят коректно със стандартни гвоздей или посочените си имат предпочитания за марка.
Както и дали реално има смисъл да търся комбиниран или направо да се насоча към доказаната макита.
Chefo77 - майстор
Ще използваш ли скоби?
Ако не, скачай на Макитата. Винаги можеш да добавиш един за скоби, ако ти трябва :wink:
Илчо Илиев - майстор
Стефко ти е дал насока, но е добре да споделиш какво мислиш да правиш,а от там кой вариант, но ако няма да правиш профи неща, вземи си комбиниран от тези които си посочил..
Аз нямах пари и си взех на Райдер, за зор-заман става,но си има доста кусури,но за толкова пари(50 лв) толкова музика...
С такава Макита съм работил доста, наистина е много добра, не е прекалено скъпа и работи много нежно и прецизно..
По принцип , на пневматичните такери консумативите са стандартни( този тип, за малки пирони и кламери), на ел. такерите са по-различни,а от там и по-скъпи...
На големите, които работят с пирони на лента е друга бира...

Така,че премисли какво ще правиш, като имаш предвид,че при някои сковавания кламера е по-добър вариант от два пирона и обратното....
Buliviv - специалист
чет апр 25, 2019 3:44 pmChefo77 написа:
Ще използваш ли скоби?
Ако не, скачай на Макитата. Винаги можеш да добавиш един за скоби, ако ти трябва :wink:

Чудесно ми хвана тънката мисъл.
"Мерак се гаси с пари". :-D .
Не го взимам за нещо точно определено, а защото смятам, че дори и за моите хоби проекти е вече време да имам такова нещо в работилницата. А и всеки инвестиран лев в качествени инструменти не е загубен или затрит в кръчмата.
Най - вероятно ще използвам само гвоздеите. / до сега съм се оправял и без такер /.
Ще се почудя още малко и скачам.
bulhomes2 - майстор
Илчо, какво не му харесваш на райдера. И аз имам такъв за скоби (40 лв) и никога не ми е правил ни най-малък проблем. Докато лидълския за пирони (то не знам дали са истински пирони, ама от ония телчета с нюню главичка), на 30-40 забити един се задръства вътре и трябва да го разглабям.
Илчо Илиев - майстор
Весо,не знам дали си работил с някой по- свестен модел,че иначе трудно ще ме разбереш....
Райдеро много" бележи", при забиване ударника оставя сериозен отпечатък,да, има реглаж,но един път забива супер,един път бележи,два пъти недозабива....
За големината си не може да набие като подобен..
Работих с комбиниран Рапид,и той не е най- доброто,но е класи нагоре,но струва няколко пъти повече,та за това казвам,че за не профи неща Китаеца е супер,като за цената си..
bulhomes2 - майстор
Не съм работил с по-марков, но никога не съм имал недозабиване. И отбелязва само, ако свършат телчетата в него. Като се замисля - не се сещам за случай, в който да ме е интересувало дали оставя отпечатък. Щото за разни тапицерии съм го ползвал.
Buliviv - специалист
В крайна сметка взех Макитата.
И веднага въпрос .
Реглажа на силата на забиване е от една врътка пред спусъка.
Или аз нещо не се сещам или такера е дефектен, но упорито отказва да се завърти в каквато и да е посока.
Четох в инструкцията, но не видях да се правят някакви специални трикове и според мен трябва да се върти съвсем лесно с един пръст.
Ако някой е наясно ще се радвам да сподели.
Илчо Илиев - майстор
чет апр 25, 2019 8:36 pmbulhomes2 написа:
Не съм работил с по-марков, но никога не съм имал недозабиване. И отбелязва само, ако свършат телчетата в него. Като се замисля - не се сещам за случай, в който да ме е интересувало дали оставя отпечатък. Щото за разни тапицерии съм го ползвал.
Приятелю,чак сега видях,че говорим за различни такери,ти говориш за тапицерски,а аз за пирони и кламери....
пробвай да забиваш по някоя дъска ,но без плат да видиш дали еднакво дълбоко набива...

Към автора на питането,снимай от близо такера,мъча се да си спомня как и дали имаше реглаж...

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: