Всичко за дърводелството
Buliviv - специалист
На 31 секунда на клипа - от там е реглажа.

При моя - ни наляво - ни на дясно.
Според мен нещо е заседнало на максималната дълбочина на пробиване. Заковал съм точно два пирона по 15 мм. и ги вкарва в чам поне на 2-3 мм. след повърхността.
themask - специалист
Проблемът не е в твоя телевизор. Моят пищов прави същото с реглажа. В началото и аз си мислех, че е нещо повреден. Не е.
Имаше си някакъв пиниз да се врътка това, но в момента не ми е под ръка и като не съм го ползвал отдавна съм забравил какъв беше :lol:
Илчо Илиев - майстор
Ако е нов в гаранция пробвай в сервиз,но може да е натегнат / заял,и може с нещо да го понатиснеш да преплъзне,...
Buliviv - специалист
чет апр 25, 2019 9:49 pmИлчо Илиев написа:
Ако е нов в гаранция пробвай в сервиз,но може да е натегнат / заял,и може с нещо да го понатиснеш да преплъзне,...
Закупен е преди 3 часа.
Пробвах на ръка да го приплъзна и с максимално усилие не мърда.
Леко съм разочарован . Очаквам да не ми го заменят, а да го пратят в сервиз и хоп - чакане. За първи път ми се случва с продукт на Макита.
Илчо Илиев - майстор
Случва се,едва ли утре ще работят,но изчакай до вторник,че само търсят причина да откажат гаранция....
Такава Макита издържа доста,но като се поизноси ударника и взе да " набира/ намачква" пирон в " цевта", е то и за това е замислено лесно отваряне за почистване.....
Не е лоша машинката, доста пирони ще минат докато вземе да прави номера....
Chefo77 - майстор
Моята е купувана 2011-а ... на третата година разбрах, че трябвало да се смазва :lol: :lol: :lol:
През човката ѝ са минали стотици хиляди пирони, на пръсти се броят закривените.
Buliviv - специалист
чет апр 25, 2019 10:35 pmChefo77 написа:
Моята е купувана 2011-а ... на третата година разбрах, че трябвало да се смазва :lol: :lol: :lol:
През човката ѝ са минали стотици хиляди пирони, на пръсти се броят закривените.
С риск да спамя.
Chefo77 е точно на мен ли дефектния :lol: :lol: :lol: .
Дразня се, защото съм привърженик на качествена техника и въпреки, че дърводелството ми е хоби, не си позволявам почти никакъв компромис с инструментите. Въпрос на личен избор.
Chefo77 - майстор
Според мен го понапъни малко това колелце :wink:
bulhomes2 - майстор
На моите такери регулирам силата на забиване с налягането на въздуха (манометър и омаслител на бързи връзки преди такера). Това, за което говорите дали не рагулира височината на чукчето?
Chefo77 - майстор
Врътката определя от поетото количество въздух с колко да удари и колко да изхвърли през клапана.
Но наистина - на какво налягане го изпробва такера?

Тема "Кой какви дърводелски хубавини смята да си закупува/направи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: