• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
preslav - майстор
Ето така се прави идват, осират ти двора за един ден и си заминават.
CappY - специалист
пет апр 26, 2019 4:09 pmpreslav написа:
Ето така се прави идват, осират ти двора за един ден и си заминават.
Браво. Само дето изкопните работи си ги доплащаш. Иначе е хубаво. Аз съм решил да си направя самоделка с 2 резервоара. Утайник/анаеробен резервоар + аеробен резервоар.
preslav - майстор
пон апр 29, 2019 4:22 pmCappY написа:
Браво. Само дето изкопните работи си ги доплащаш. Иначе е хубаво. Аз съм решил да си направя самоделка с 2 резервоара. Утайник/анаеробен резервоар + аеробен резервоар.
То хубаво, ама в другата тема, в която си писал има един човек дето вече си е направил такава и сега събира пари за истинска.
Допитай се до него за да не правиш двойни работи.
CappY - специалист
пон апр 29, 2019 4:39 pmpreslav написа:
пон апр 29, 2019 4:22 pmCappY написа:
Браво. Само дето изкопните работи си ги доплащаш. Иначе е хубаво. Аз съм решил да си направя самоделка с 2 резервоара. Утайник/анаеробен резервоар + аеробен резервоар.
То хубаво, ама в другата тема, в която си писал има един човек дето вече си е направил такава и сега събира пари за истинска.
Допитай се до него за да не правиш двойни работи.
Ами каквото стане. В момента имам (както е писано в другата тема) - анаеробно пречиствателно съоръжение - първо отделение от 13 кубика което е утайник и преливник към второ отделение което е 7 кубика. Няма никакви миризми.
На друго място ще правя подобно подобно само,че във второто отделение ще сложа аератори и медията за бактериите. Ако не стане - просто ще имам второ анаеробно пречиствателно съоръжение. :)
djogobg - специалист
Само внимавай на изхода от второто - да го предвидиш така, хем медията за бактериите да не излиза, хем да не може да се образуват колонии с бактерии по него и да трябва да го чистиш. На мен това ми е главният проблем - заради това почистване не мога да затворя шахтата, в която ми стои станцията, и да я покрия с почва.
Също така, ако имаш как да направиш един еърлифт от аеробната, да връща от време на време в анаеробната ще вдигнеш процента на почистване с още няколко единици.
CappY - специалист
ср май 01, 2019 9:06 amdjogobg написа:
Само внимавай на изхода от второто - да го предвидиш така, хем медията за бактериите да не излиза, хем да не може да се образуват колонии с бактерии по него и да трябва да го чистиш. На мен това ми е главният проблем - заради това почистване не мога да затворя шахтата, в която ми стои станцията, и да я покрия с почва.
Също така, ако имаш как да направиш един еърлифт от аеробната, да връща от време на време в анаеробната ще вдигнеш процента на почистване с още няколко единици.
За медия ще ползвам някаква пластмасова оградна мрежа от типа
Изображение. Няма никъде да ходи.

А какво имаш предвид с
хем да не може да се образуват колонии с бактерии по него и да трябва да го чистиш
?

А какъв е принципа на връщане от аеробната към анаеробната? Иначе моята станцийка ще я правя изцяло бетонна - без контейери - с бетонна преграда между двете отделения.
djogobg - специалист
Оградната мрежа можеш да я напластиш, идеята е да има колкото се може повече повърхност, за която да се закрепят бактериите. Също така имай предвид, че полиетилен, полипропилен и други поли-та са доста гладки и може да се закрепят трудно колониите по тях - може да набраздиш медията с шкурка или нещо друго.
За връщането на водата обратно се ползва се еърлифт https://en.wikipedia.org/wiki/Airlift_pump
CappY - специалист
Сега чета за SBR - Sequence Batch Reactor - мисля да експериментирам с него първоначално. Да настроя аераторите да бълбукат няколко часа - после следва утаяване - след утаяване с помпа да прехвърля водата за попиване (декантиране). Мисля, че тия на EnviPur работят на тоя принцип. За airlift дали мога да ползвам същия компресор за аераторите или ще дойде слаб? Мисля,че за ейрлифт ще му трябва доста дебит или греша?

Отделно намерих и тези:
http://pi-trade.com/bg/product/prechist ... ntsii-argo - работи на принципа на BioRock - пасивно аериране.
http://pi-trade.com/bg/product/prechist ... -one2clean - работи на принципа на BioCleaner.
Просто мразя да съм дойна крава на някой мушморок. Справка:
Envipur BC4 OPTIMA - 48 388 Kč с ДДС = 3710 ЛЕВА а не ойро !!!
Същото и с другите модели.

Кой в БГ продава натези цени? От всичките ви спорове не стана ясно коя фирма препоръчвате, само коя не :)
Здравейте! Интересува ме на кой ден от пускането на станцията bio cleaner водата в нея е бистра и няма никакви миризми. Колко време е необходимо за развитието на бактериите? Всички снимки и клипове на пречиства телени станции са с току що заредена (чиста) вода. Никаде няма видео или снимки на станция в процеса на работа. Отскоро имам bio cleaner и вече трети ден има миризма и водата не е идеално бистра. Моля за съдействие от хора, които наистина имат поглед върху нещата. Не съм тук да споря с никой.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15

Тема "Пречиствателна станция за отходни води!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: