Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
hidrazin - майстор
съб апр 27, 2019 9:03 amArakelTheDragon написа:
..За съжаление ...
За съжаление това беше преди 10 години...
:partyman:
preslav - майстор
Темата наистина е стара, но ми хареса последния линк към ядливите гъби. Сигурно няма да се престраша да бера нещо различно от Манатарка, Печурка, Сърнела и Пачи крак, но за тях ще прочета още веднъж. Брат ми береше Рижики, кумецът Кладница, познавам Пънчушките, но не се престрашавам. Иначе култивираните гъби нямат нищо общо с дивите, нещо като да сравняваш градински домат с оранжериен, на цвят и форма го докарва, на вкус ТЦ.
hidrazin - майстор
Забрави да споменеш челядинка ( гвоздейка, пиронка ... ) - една от гъбите с най-приятен и силен аромат.
Кладницата няма как да я объркаш.
Най-опасните гъби у нас са зелената и бялата мухоморка които се бъркат с печурката.
:partyman:
Neno Er - специалист
съб апр 27, 2019 11:16 amhidrazin написа:
Най-опасните гъби у нас са зелената и бялата мухоморка които се бъркат с печурката.
:partyman:
На един жена му умряла от гъби. На друг от удар. Не искала да яде гъби.
preslav - майстор
съб апр 27, 2019 11:16 amhidrazin написа:
Забрави да споменеш челядинка ( гвоздейка, пиронка ... ) - една от гъбите с най-приятен и силен аромат.
Кладницата няма как да я объркаш.
Най-опасните гъби у нас са зелената и бялата мухоморка които се бъркат с печурката.
:partyman:
Поправям се, под Пънчушка имах предвид Чела/ядинка - расте на пътечки и се стриже с ножицата, консумира се сушена под формата на подправка за разни манджи. Бяла, червена и зелена мухоморка са лесно разпознаваеми, но Булката е трудно да се различи дори от специалисти. Кладницата просто не ме провокира, нито като вид, нито като вкус. Пърхутките също не ме блазнят, не съм брал никога, макар че май нямат отровен двойник.

Тема "Гъбопроизводство в домашни условия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: