• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
От мобилни телефони до цифрови камери
petromaniq - специалист
Ами как да я свършиш? Поне да беше казал с какви елементи е направено шасито.
todortv - майстор
eldio написа:
Привет, на изхода на ТХО-то за подгряването на кинескопа не излиза нищо, а на подобен телевизор мернах около 5-6 V AC. Може ли да се дължи на някакъв кондензатор или е ТХО-то ? Между другото не съм сменил още кондензаторите които Todorтv спомена. Тхо-то е JF0501-19238
Гледай сега, мъчиме се да ти помогнем, а ти се опитваш да ни подведеш, че с обикновен мултицет си
измерил 5-6 V AC. :evil:.
В заглавието търсиш помощ, а си правиш каквото ти хрумне. Телевизора си е твой и можеш да правиш каквото си искаш, но не ангажирай други с пускане на тема!
ivo70 - напреднал
eldio написа:
Привет, на изхода на ТХО-то за подгряването на кинескопа не излиза нищо, а на подобен телевизор мернах около 5-6 V AC. Може ли да се дължи на някакъв кондензатор или е ТХО-то ? Между другото не съм сменил още кондензаторите които Todorтv спомена. Тхо-то е JF0501-19238
Е как да излезе, след като едва ли работи. Измери около него елементите, и послушай по горе написалите. :evil: :evil:
petromaniq - специалист
Е как да не работи ТХО-то, като е писал по-горе, че е измерил ускоряващо и за видеоусилеателите. Някои и то не един не четат :lol: Пък и толова ли е трудно да прозвъни намотката на отоплението, което ме съмнява да е прекъсната, щото е от дебела жица. Явно му е рано да прави телевизори.
eldio - помощник
По горе съм писал, че ми липсва отоплението на кинескопа. И не виждам какъв е проблема да се замери променливо напрежение с обикновен мултицет. Българина си е свикнал да мрънка и това е! Вече разбрах,че проблема ми е в ТХО-то ... добре,че са братушките да пишат и показват нещата,а не да се перчат кой колко голям спец бил и на кой му било рано да оправя телевизори. Да не ремонтираш атомна централа!. :evil: На помъчилите се да помогнат ... Благодарско все пак!
petromaniq - специалист
Абе Господине!!! Там няма променливо напрежение, а импулси с размах и продължителност и форма. Ще хванеш с мултицета импулс 64µS га ма няма. Казаха ти по-горе не ни будалкай.
ESPACE - майстор
Той това му е ясно, да не ремонтира ядрена централа. Малко за него е като ракетна техника , ама то там нищо сложно няма :)
ivo70 - напреднал
petromaniq написа:
Е как да не работи ТХО-то, като е писал по-горе, че е измерил ускоряващо и за видеоусилеателите. Някои и то не един не четат :lol: Пък и толова ли е трудно да прозвъни намотката на отоплението, което ме съмнява да е прекъсната, щото е от дебела жица. Явно му е рано да прави телевизори.
Ако изобщо може да му се вярва на описаното от него, си прав, ама аз не вярвам.
DMN - майстор
eldio написа:
И не виждам какъв е проблема да се замери променливо напрежение с обикновен мултицет. Българина си е свикнал да мрънка и това е!
eldio, виж осцилограмата от напрежението на отоплението на кинескоп от телевизор и ще разбереш тези думи:
petromaniq написа:
Там няма променливо напрежение, а импулси с размах и продължителност и форма. Ще хванеш с мултицета импулс 64µS га ма няма
И все пак мултицета наистина показва около 5-6V променливо...само дето ги показва в случая и с една сонда допряна на маса, а другата във въздуха, така че на мултицета не може да му се вярва.
Прикачен файл:
P1130300.jpg
Valio_Sf - помощник
Здравейте.Искам да попитам и аз относно проблем с телевизор Watson FA 3628 T,явно е почти същия модел,като този на автора на темата.Проблема с телевизора е следният : няколко пъти го поправяме и пак се разваля,тъй като изгаря ключовия транзистор BU,който е на радиатор,голям транзистор.Той баща ми се занимава с тези работи.Два пъти го поправя и пак изгаря транзистора.Установява,че пече на радиатора,получава се някакво натоварване.От какво може да е това ?! Явно не е от транзистора,щом пак изгаря,от кой елемент,от какво може да е,за да става така ?! Много моля,ако има идеи да ги споделите.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "телевизор Watson FA 3631 T не работи! Моля помагайте :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: