• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
Колю написа:
Не ме разбра, имах предвид подова вата и видифлор(аквапанел) над нея?!
Колко хора трябва да напишат, че да се откажеш от тая глупост?
Колю - напреднал
пон апр 29, 2019 11:09 pmjekasus написа:
Колко хора трябва да напишат, че да се откажеш от тая глупост?
Нека е един, но с правилната обосновка ... това, че в нашите географски ширини не се практикува или ще канти на кухо не ме отказва :-D ... за сега
Добре де, явно ще е рапидото, мирясвам вече :yawinkle:

Някой с мнение за сифона, че смятам да го заръчвам вече? Първоначално гледах модели APZ 8/9 и 10, които се различават само по решетките, но след това забелязах дебита на APZ12, който е почти двоен, а и идеята на изработката му ми се вижда по-надеждна.
jekasus - майстор
Колю написа:
но след това забелязах дебита на APZ12
А смесител с какъв дебит?
Колю написа:
Нека е един, но с правилната обосновка ...
По принцип никой.
Никой не практикува това, опит и бъдещи проблеми не са известни.
Но има проблеми със замазки върху XPS - улягат след време, затова написах, че ако няма подово, няма смисъл и от тая подложка - тук също има спор, как се полага това на пода.
Минаха седем дена от началото на темата, докато се чудиш, къде да изхвърлиш парите си - за това време се кърти баня, прави се замазка и мазилка, също и ВиК, и също хидро със 2К, и то това в най бавен вариант...
Аз съм любител на бързите материали, но ако още се бавиш, Рапидото наистина ще ти потряба... имаш-нямаш два месеца още.
Колю - напреднал
вт апр 30, 2019 11:39 pmjekasus написа:
Минаха седем дена от началото на темата, докато се чудиш, къде да изхвърлиш парите си - за това време се кърти баня, прави се замазка и мазилка, също и ВиК, и също хидро със 2К, и то това в най бавен вариант...
Аз съм любител на бързите материали, но ако още се бавиш, Рапидото наистина ще ти потряба... имаш-нямаш два месеца още.
вт апр 23, 2019 7:23 pmКолю написа:
Привет на всички,
стартирам темата с надежда да получа мнения и съвети относно предстоящ ремонт на баня.
...
Встъпването в имота ще е 01.07. и времето ще ни притиска здраво ...
chapara - майстор
съб апр 27, 2019 10:25 pmКолю написа:

Прилагам няколко снимки от последното занимание на главния изпълнител на ремонта :-D
Някак въпросите ти Колю не кореспондират със снимките показани от теб. :-D :? :-D
Колю - напреднал
ср май 01, 2019 5:28 pmchapara написа:
Някак въпросите ти Колю не кореспондират със снимките показани от теб. :-D :? :-D
Ще предам комплимента.
Нещо по темата?
chapara - майстор
Имаш време :wink: , има няма два месеца, ще има и по темата. Вие избистрете, ако има нещо което не ми се нрави ще се обадя, че сега много работа ме гони :wink: А, за сифона- вземи си изцяло от неръждавейка, че да няма после
viewtopic.php?f=18&t=62003
Колю - напреднал
чет май 02, 2019 8:57 amchapara написа:
А, за сифона- вземи си изцяло от неръждавейка, че да няма после ...
Там като гледам "майсторът" се е представил в пълния си блясък :) А и във всички инструкции на сифона изрично са си писали хората за силиконова фуга!
Принципно и аз исках да е неръждавейка, но не намирам кадърно изработен и съпоставим с този в ценови диапазон до 300 лв., че да не кажа и 500лв.
чет май 02, 2019 8:57 amchapara написа:
Вие избистрете, ако има нещо което не ми се нрави ще се обадя, че сега много работа ме гони
Ааа, много молим, без скатавки :) Разчитам много на мнение, съвети и препоръки от Вас.
П.П.: Уважавам много работата Ви, не ме разбирайте погрешно!
Колю - напреднал
Това е небрежна схема на банята.
Как би било най-удачно да се разположат окачената тоалетна, шкаф-мивката и душ зоната (планирам я около 1х1м., не съм привърженик на кабините, предпочитам параван ... дори евентуално обмислям дали може да е сгъваем през средата с цел да се сгъва, когато не се използва душ)?
Мисля бойлерът да е разположен в килера, а под него пералната машина.

Размерът на вратата е светлия отвор, като същата е стара и ще се подмени с нова, но не съм сигурен как ще се получи с размера на новата. Планирам да сложа обикновена врата, защото не смятам да се облива пряко с вода, а и тези от PVC и Al дограма са ми крайно противни (нямам смислено обоснован отговор защо ... вероятно ОКР :) )
Малкото прозорче за проветрение срещу вратата е с приблизителни размери 20х30.

Прикачен файл

ban.png
ban.png (8.17 KиБ) Видяна 1717 пъти
jekasus - майстор
Колю написа:
Мисля бойлерът да е разположен в килера,
Одобрявам, помисли предварително за дренажа на клапана.
По картинката - долу вляво - вградено казанче, 80 см му стигат напълно, остават ти 120см за душа.
Горе в дясно, срещу душа - мивката/можеш да се бръснеш под душа и да се гледаш в огледалото/.
Само параван, никакви врати, и да знаеш, че триплекса е доста по-евтин от каленото стъкло. профил на стена и един крепеж на пода - минимални проблеми със мръсотията и плесен.
Принудителна вентилация над душа, по възможност на тавана. Не питай защо, а търсиш начин да направиш.
За врата - ПВЦ и Ал - за много малки бани, при теб има възможност за МДФ, первазите вътре да не опират плътно по пода, а да има 5мм до тях от пода, по принцип правя лек праг и тогава вратата се монтира.
Сифон - ако е ПП основа, както Алкапласт, от ръба на сифона до плочката да е същата широчина на фугата, както и между плочките, по възможност 2мм, тогава няма да има проблеми от оная тема.
Почвай да къртиш, нямаш време :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Банята на Колю" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: