• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон апр 29, 2019 5:26 pm6osi6 написа:
пон апр 29, 2019 3:58 pmRumen89 написа:
Снимката е качена в техният сайт. И аз това казвам, че показаният котел е друг.
Тази реклама е подигравка с клиентите. Искаш да купиш продукта им и те трябва да ти дадат информацията която търсиш, а не ти да се ровиш. Това не става с висене до котела, пикаене върху кюнците с показване как течността не се изпарява, с клетви като от селскка сергия колко е икономичен котела и снимки от друг котел.
Температурата на димните газове се мени в зависимост от условията на ползване. Може да е 60 С° при пълна мощност и малка консумация, може да е 150 С° при висока консумация, може и да се понижи при по-голяма топлообменна площ, ниска стайна t° и в комбинация с определени условия.
Общо казано тя може да се манипулира и само с данни за моментната мощност, без информация и комбиниране с други температури, не показва нищо определено за котела.
Точно! Постоянно във форума обясняваме, че температурата на димните газове не говори нищо, ако не е мерена по правилата.
Rumen89 - специалист
пон апр 29, 2019 4:51 pmLazarGanev написа:
пон апр 29, 2019 3:58 pmRumen89 написа:
Снимката е качена в техният сайт. И аз това казвам, че показаният котел е друг.
Нито разбрах какво прави снимка на чужд котел в сайта им, нито разбрах причината, порадиа която ти я качваш тук, във форума :?
Качвам я защото не е техния котел.... и да не се подведат хората четящи форума. Но за клипчето всичко е истина. До сега не съм видял някой да прави такъв видеоклип. Ние потребителите не ни интересува как и по какъв начин усвоява топлината интересувани да е ефективен и икономичен. Котела за мен си е добър. Лесен за обслужване и заема малко място.
Rumen89 - специалист
Има информационна табелка с показателите.
Rumen89 - специалист
пон апр 29, 2019 5:26 pm6osi6 написа:
пон апр 29, 2019 3:58 pmRumen89 написа:
Снимката е качена в техният сайт. И аз това казвам, че показаният котел е друг.
Тази реклама е подигравка с клиентите. Искаш да купиш продукта им и те трябва да ти дадат информацията която търсиш, а не ти да се ровиш. Това не става с висене до котела, пикаене върху кюнците с показване как течността не се изпарява, с клетви като от селскка сергия колко е икономичен котела и снимки от друг котел.
Температурата на димните газове се мени в зависимост от условията на ползване. Може да е 60 С° при пълна мощност и малка консумация, може да е 150 С° при висока консумация, може и да се понижи при по-голяма топлообменна площ, ниска стайна t° и в комбинация с определени условия.
Общо казано тя може да се манипулира и само с данни за моментната мощност, без информация и комбиниране с други температури, не показва нищо определено за котела.
Невиждам някаква по различна информация която дават българските производители.
filmatoplo - майстор
:) Майстора прави ли котела.
Rumen89 - специалист
вт апр 30, 2019 1:11 pmfilmatoplo написа:
:) Майстора прави ли котела.
Да. Много добро изделие се получава ще видим резултата.
Rumen89 - специалист
Последна промяна от Rumen89 на вт апр 30, 2019 8:06 pm, променено общо 1 път.
filmatoplo - майстор
:) До сущ като на бай Гого майсторлъка.
Rumen89 - специалист
вт апр 30, 2019 6:28 pmfilmatoplo написа:
:) До сущ като на бай Гого майсторлъка.
На бой Гого не ти ли харесва?
Бай Гого - специалист
вт апр 30, 2019 3:43 pmRumen89 написа:
този е триходов с тръби.
Този котел е с пет водни хода..Тръбната скара долу е водна. Има още една по малка,точно под първия ход..
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15

Тема "Котел IVG мнения и съвети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: