Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Rumen89 - специалист
ср май 01, 2019 8:17 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср май 01, 2019 7:55 pmRumen89 написа:
За мен сезона приключи 8500 килограма слънчогледови пелети.
Добре е, особено ако си отоплявал цялата къща.
Изолация направи ли?
Да цялата къща се отоплява 24/7 Изолацията ще почака до другото лято за се направи наведнъж на цялата къща. Колко смяташ, че ще е добре?
Rumen89 - специалист
ср май 01, 2019 8:17 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср май 01, 2019 7:55 pmRumen89 написа:
За мен сезона приключи 8500 килограма слънчогледови пелети.
Добре е, особено ако си отоплявал цялата къща.
Изолация направи ли?
Да цялата къща се отоплява 24/7 Изолацията ще почака до другото лято за се направи наведнъж на цялата къща. Колко см смяташ, че ще е добре?
djogobg - специалист
ср май 01, 2019 7:55 pmRumen89 написа:
За мен сезона приключи 8500 килограма слънчогледови пелети.
3300 килограма "А1" 1,3 тона от които изцяло иглолистни, два тона - 60/40 бук/иглолистно(почти същата цена, а доста по-малко пепел ми правят, иначе разходът си е същият)
ср май 01, 2019 8:35 pmRumen89 написа:
...Изолацията ще почака до другото лято за се направи наведнъж на цялата къща. Колко см смяташ, че ще е добре?
Колкото повече, толкова повече, но не повече от 30 на стени. Сложи и на тавана!
10 е добре, а както намеква колегата, да не е от най рехавия EPS.
За изолация харчѝ от сърце! После ще споменаваш.

И за мен официално сезонът приключи.
Натиснах копчето на електрическия бойлер, ма ко ши прайми с 80 литра???, акъла не ми го побира!!!, след като джакузиту побира 300 и кусур.
Ши припалвам през Май, за после ши му мисля.
lz2skt - специалист
вт апр 16, 2019 10:30 pmkalin72 написа:
5 тона и 500 кг от началото на октомври. 90% слънчогледови, 10% иглолистни, изостанали от миналата зима.
Тая година ще зареждам 6 тона слънчоглед, само да намеря на прилична цена с доставката, в Перник дистрибутора на Керпи рече, че от май месец ще са на 270 лв тон....при положение, че намирам иглолистни на 350 лв тон, май няма много смисъл от голямото почистване....
Калине, не знам къде живееш и колко ще ти е на сметка да поръчаш камион да ти ги докара от Керпи.Павликени.Ако вземеш 10т в бегове е по на сметка-оферта .В П.Тръмбеш са 164лв тон(а бяха 144) насипни-пакетаж чували не правят.Най-евтините може би в цяла България.Но цените се менят....Повече инфо може и на лични...
andy_forresite - майстор
Точно тези правят твърди бучки и са с най-ниска калоричност от изпробваните. Няма да прекаля ако кажа, че вървят с между 20 и 25 процента повече. Като напъне студ едни 45-55 кг отиват за едно денонощие. Съответно 37-38 кг от едни пакетирани на 230 лв. По принцип има сметка с тях, но не бива да се търси проблем когато някой се оплаче от висок разход.
Все пак изкарах зимата с 4100 кг два вида пелети. Близо 7 месеца, естествено не с постоянно горене. Изолация на 2 външни стени в една стая. Духащи 3-4 прозорци и една външна врата. Платени около 800 лева. Предвид това, че около 40 лева отиват пролет-лято за бойлера, мога спокойно да кажа че съм доволен от разходите по отоплението.
Здравейте, някой да има опит със слънчогледови пелети на добра цена, за района на София. Калин, lz2skt, някакви цени да знаете, може би да се обединим за по голямо количество и по качествени. На мен ми трябват 5 т, района на София
Rumen89 - специалист
пет май 24, 2019 4:27 pmdonmirone написа:
Здравейте, някой да има опит със слънчогледови пелети на добра цена, за района на София. Калин, lz2skt, някакви цени да знаете, може би да се обединим за по голямо количество и по качествени. На мен ми трябват 5 т, района на София
На мен 8 палета.
Здрасти Румба, позагуби са нещо!
Аз пък почнах да шия балтон на къщето.
Прикачен файл:
DSC_0224.JPG
Ши сразявам с разход на пелети.

Прикачен файл

DSC_0225.JPG
LazarGanev - "Велик майстор"
ср май 29, 2019 8:57 pmТрифон П.Трифонов написа:
Аз пък почнах да шия балтон на къщето.DSC_0224.JPG
Ши сразявам с разход на пелети.
!
Много правилно решение! Подозирам, че с тази изолация разходът ти на пелети може да клони към нула!

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: