• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
resistbody - майстор
ср май 01, 2019 9:52 amagj написа:
ср май 01, 2019 8:50 ambatVenci написа:
Пускат нова телчарка...https://www.lidl.de/de/parkside-fuelldr ... a1/p298360
Тази е със завидните 120Ам. :lol: .Предишната беше 90 Амперова .
НЕ знам как ще заваря телчарка за 200лв, имам за 1000 и няма да я ползвам за дебело никога... или просто съм си свикнал с пръчките... :D:D:D Мой приятел имаше един измислен електрожен от лидъла, продадох му го и му взех един друг... е малко по-скъп но поне вече заваряват с него, а не го гледат.... телчарка под 400-500лв няма дето да работи...
Andri01 - майстор
За любителска ,домашна работа телчарка за 200лв върши много добра работа! От 2г. я ползвам. поне за сега нямам намерение да правя мостови конструкции ,но за железа до 4-5мм си върши работата!! Но зависи все пак и от ръчичките,нали?
agj - майстор
чет май 02, 2019 1:12 amresistbody написа:
НЕ знам как ще заваря телчарка за 200лв, имам за 1000 и няма да я ползвам за дебело никога... или просто съм си свикнал с пръчките... :D:D:D
Вероятно се свикнал с пръчките !Точно този метод с тръбнофлюсовия тел е подходящ за по дебело.Принципно, пък и дефакто с него се работи доста по трудно на по тънко от милиметър.
Ако със стотина ампера ,обикновена телчарка може да се завари материал с дебелина до около 3мм.,с използването на тръбнофлюсов тел тази дебелина може да е около 4 дори и 5мм.А също така и завряването в различни пространствени положение не изсква кои знае какви умения и практика.Така че всеки метод си има предимства и съответно недостатъци.А пък съвсем отделен е въпроса за качеството и възможностите на машината.
чет май 02, 2019 1:12 amresistbody написа:
Мой приятел имаше един измислен електрожен от лидъла, продадох му го и му взех един друг... е малко по-скъп но поне вече заваряват с него, а не го гледат....
За лидълското електроженче тук твърдяха че роботи много добре.И аз останах с впечатление че само мощността и цената са му кусура.
Последна промяна от agj на чет май 02, 2019 3:23 pm, променено общо 1 път.
agj - майстор
чет май 02, 2019 8:53 amAndri01 написа:
За любителска ,домашна работа телчарка за 200лв върши много добра работа! От 2г. я ползвам. поне за сега нямам намерение да правя мостови конструкции ,но за железа до 4-5мм си върши работата!! Но зависи все пак и от ръчичките,нали?
Дано да върши работа.Ще ми е интересно да позаварявам с това лидлско чудо....може пък наистина да върши работа...както казваш всичко си зависи от ръчичките.
Но в дискусиите за тая машинка аз имах съвсем друго в предвид- даже и да върши работа, аз не бих си я купил независимо от цената ,качеството и марката! За мен инвестирането в такава машина не си заслужава ,дори и да работи прекрасно.Както се казва това е нито риба, нито рак!Или с други думи казано употребата и е доста ограничена :
-изплозва се практически само за черни метали
-дебелината на материала също е ограничена -за малки дебелини е неподходяща,за по дебели пък мощността от 90Ам.може да се окаже недостатъчна за по продължителна работа.
-има ред други неща - цена на телта ,вредности и т.н.
Така че ,за мен това е преди всичко метод на заваряване, които е най подходящ за използване в комбинирана машина.
Това естествено е само лично мнение,всеки сам си преценява как и в какво да инвестира.
fore - майстор
Мисля че и ролката с телта седи хоризонтално отгоре, а не както при старата странично.
Страничното е по масово. А дали както е при новата им машина отгоре е по лошо нямам идея.
Andri01 - майстор
"...изплозва се практически само за черни метали ...". Заварявал съм неръждавейка-1,0мм. А за проба-1,5 към черно! Е,стана и то здраво :)
agj - майстор
чет май 02, 2019 6:04 pmAndri01 написа:
"...изплозва се практически само за черни метали ...". Заварявал съм неръждавейка-1,0мм. А за проба-1,5 към черно! Е,стана и то здраво :)
Е ,то някой заваряват и чугун с обикновена тел!Но дали това е правилния начин ,е съвсем друг въпрос!
Неръждавейка към черно не е толкова сложна заварка, освен това може да се изпълни както с черна ,така и с неръждаема тел.
Andri01 - майстор
Професията ми е друга,не съм заварчик. За мене,като любител "правилния начин" е да стане здрава заварка и по възможност хубава на вид :) :partyman:
agj - майстор
чет май 02, 2019 6:52 pmAndri01 написа:
Професията ми е друга,не съм заварчик. За мене,като любител "правилния начин" е да стане здрава заварка и по възможност хубава на вид :) :partyman:
Предполаг че не е толкова сложно,дори и за непрофесионалист, да предположи какво ще стане при зваряване на неръждаемо с черна тел?!А за хубава на вид -точно с тоя лидълски апарт ,не виждам как ще стане.Поне от клиповете които прегледах .... нещата са трагични!Но поне пък става здраво...а щом това е твоя критерии за добра заварка -аз ти желая успех!
Andri01 - майстор
Благодаря за пожеланието. За любителска работа,не виждам проблем. А за швелери от порядъка на 10мм или други по дебели имам друг апарат...с "пръчки" :) :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Тема за заваряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: