• 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 159
Всичко за дърводелството
nikolson - майстор
чет май 02, 2019 11:30 pmmiliad написа:
За кухня една панта с плавно на врата е достатъчно. Правилно е окомплектовано.
Горна или долна да монтирам плавната?
ZEDYCUS - майстор
Aко кухнята е за теб, си вземи и сложи по два броя панти на врата с плавно затваряне. С това качество което предлагат готовите кухни, слагат възможно най евтини панти и плавното затваряне ще стане много бързо "неплавно". Вратите с най често отваряне я изкарат и година дори и с две такива панти.
По принцип има отделни амортисьорчета на водещи марки, които могат да се монтират на по една панта на врата или на самата врата, ма цената им е колкото на две евтини панти.
miliad - майстор
пет май 03, 2019 7:25 amnikolson написа:
чет май 02, 2019 11:30 pmmiliad написа:
За кухня една панта с плавно на врата е достатъчно. Правилно е окомплектовано.
Горна или долна да монтирам плавната?
Ако пантата е с вграден демпфер, я слагам където ми е удобни да я стигам.Ако е с външен демпфер- там където по-малко ще пречи.

Zudecus може и да е прав ( моите наблюдения са само върху "Блум"), но при положение че имаш пантите в окомплектовката, ще му мислиш когато се развалят.
nikolson - майстор
Слагам ги тъй, щото не е за мен. Просто попитах, ама собственика не знае какво е поръчал, пък мене ме гложди, това някаква нова уйдурма ли е? Пантите са iventi, не знам евтини, или скъпи са, ако и да пише "произведено в Италия". И с друга иновация се сблъсках, при челата на чекмеджетата, ама там не питах, щото имах под ръка мои идеи и даже стана по-добре.
nautilus33 - майстор
Един въпрос- вчера ударих първа ръка на касата на дограмата. Днес мисля втора, но времето е доста дъждовно и темп. е около 10-15. Предполагам и влажността е висока. Да изчакам ли ден-два докато се оправи времето или не е проблем да лакирам и в такова време. Лакът е на водна основа.
bulhomes2 - майстор
Не му пречи хич. Той се разрежда с вода. Тей че - мажи спокойно!
nautilus33 - майстор
При уплътняване на фуга между два дървени детайла(чам) с акрилен уплътнител, уплътнителят с цвета на масива(чам) или с цвета на лака трябва да е? По принцип съм се спрял на този на Акфикс, на който пише че може да се боядисва, но не пише за лак нищо.
stridata - специалист
ср май 15, 2019 1:27 pmnautilus33 написа:
При уплътняване на фуга между два дървени детайла(чам) с акрилен уплътнител, уплътнителят с цвета на масива(чам) или с цвета на лака трябва да е? По принцип съм се спрял на този на Акфикс, на който пише че може да се боядисва, но не пише за лак нищо.
Ако ще ползваш прозрачни или полу прозрачни материали от каквото и дабило естество се ползва кит, силикон или какъвто и да е материал с цвета на основата. Ако ще ползваш боя или плътен пигмент се използва материал за корекция с цвета на пигмента. Демек в твоя случай се ползва с цвета на дървото (ЧАМ).
nautilus33 - майстор
Благодаря. Щото бях тръгнал да купувам с цвета на лака.
hard_core - специалист
Имам няколко въпроса свързани с едно дърводелско ренде:
- от какъв вид дървесина се прави клина за ножа
- за какво е канала под ножа
- какъв номер шкурка се ползва последно....на снимката е след 240, но само за проба
- импрегнира/лакира ли се
Благодаря!

Прикачен файл

IMG_20190509_191226.jpg
  • 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: