• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
D103314 - специалист
чет май 02, 2019 4:58 pmшоп написа:
На много добра цена си взел замазката и сметката излиза.
В момента цената на пале 48 торби е 3.15лв торба 25 кг. По евтино не намирам, а ми предстои замазка. Ще мина на цимент и пясък нанесен машинно.

Фибрана под замазката като гледам е 2-3 см, може би след време ще се ядосваш, че не си сложил 5см и тръби за водно подово.
Почти 5 тона замазка отиде за две спални и един дрешник. Става много тежко. Другите стаи ще са 6см фибран, ОСБ и паркет.
D103314 - специалист
чет май 02, 2019 4:25 pmРуди написа:
Не е добре да имаш толкова големи остатъчни провисвания от снега.
Самият сняг не би трябвало да дава провисване повече от 1,5 см, добавени
към провисването от собствено тегло. Пък и като се стопи снега трябва
частично да се възвърне началното положение. Моето предположение на база
снимките е, че фермата не е сработила заради луфтове в детайлите и снадките.
Blue някъде мърмореше за опънните елементи, там само с ковани скоби не става.
При твоята конфигурация на покрива имаш подмазани ръбове на покрива над
фермите - има опасност да се напука разтвора под капаците и да се накваси ватата
дето ще я слагаш отдолу.
Действително при първите по-сериозни дъждове на две места прокапа. После ръбовете ги мазах двукратно с бялата хидроизолация на Теразид с мрежа, и отгоре силиконова боя на Капарол. Оттогава - вече трета зима не е капнало нищо. Аз затова и изчаках някоя година, преди да затварям, че в началото като прокапа, се стреснах... :? :-D
Провисването от 4-5см го мерих когато беше натрупал близо метър сняг. Това преди две години почти. Сега не знам дали има такова провисване. като отида събота ще погледна как е положението.

Прикачен файл

IMG_20170122_114419.jpg калканите почти не се виждат тука.

Прикачен файл

IMG_20170112_111510.jpg втория сняг

Прикачен файл

IMG_20170112_115353.jpg кучето едвам ми пробиваше партина да тупам Туите...

Прикачен файл

IMG_20170112_110911.jpg При този, втория сняг измерих провисването.
D103314 - специалист
Времето доста се затопли, и юли и август не работих отвън. Края на септември започнах втората ръка, вече с бяла циментова шпакловка и мрежа.

Прикачен файл

DSCF3258.jpg

Прикачен файл

DSCF3153.jpg

Прикачен файл

DSCF3104.jpg

Прикачен файл

DSCF3151.jpg
D103314 - специалист
ставаше доста по-здраво от сивата шпакловка и не се пука никъде. Мога да я препоръчам.
Завърших шпакловката, и тук някъде приключих 2016 година, че ми предстоеше дълга екскурзия .... :-D Мога и за нея да разкажа - с жената веднъж годишно за 20-25 дни посещаваме една държава и я обикаляме надлъж и нашир с колата- ред беше на Гърция: Лариса, Атина, Санторини, Наксос, Миконос, Атина, Закинтос и Кавала.... :rock: :drinkers: с много узо и т.н.

Прикачен файл

DSCF3300.jpg

Прикачен файл

DSCF3265.jpg

Прикачен файл

DSCF3278.jpg

Прикачен файл

DSCF3273.jpg

Прикачен файл

DSCF3268.jpg
BLUEPUPIL-2 - специалист
Къщето си го бива!
Руди предположи, че фермата не е сработила заради луфтове във връзките. Той има повече опит от мен, но има и още нещо, до колкото се вижда от снимките два от прътите на фермата са обърнати на обратно и тя вече не работи както трябва.
Добрата новина е, че ако провисването продължава да е голямо, по двете страни на парчето от торта има колони и ст. бет. греди и достатъчна височина да се сложи едно НЕА под или над гредите 20х20 и ще стане муцка. Така че, няма повод за притеснение. Това е една от най-хубавите страни на гредоредите- винаги можеш да ги подсилиш, особено когато не е изпилено и пестено, каквото е положението тук.
D103314 - специалист
пет май 03, 2019 12:33 amBLUEPUPIL-2 написа:
Къщето си го бива!
Руди предположи, че фермата не е сработила заради луфтове във връзките. Той има повече опит от мен, но има и още нещо, до колкото се вижда от снимките два от прътите на фермата са обърнати на обратно и тя вече не работи както трябва.
Добрата новина е, че ако провисването продължава да е голямо, по двете страни на парчето от торта има колони и ст. бет. греди и достатъчна височина да се сложи едно НЕА под или над гредите 20х20 и ще стане муцка. Така че, няма повод за притеснение. Това е една от най-хубавите страни на гредоредите- винаги можеш да ги подсилиш, особено когато не е изпилено и пестено, каквото е положението тук.

По-лесния вариант беше да я направя като на снимката. Отгоре плоча и една обърната греда, и всичко щеше да е ок....ама искам дърво :-D :lol: :?

Прикачен файл

5984160_106237068_big.jpg

Прикачен файл

mamcopy-boh.jpg
Нещо такова ли трябва да изглежда? ...без да съм гледал проекта /пиша от работата/
mamcopy-boh.jpg (10.94 KиБ) Видяна 1593 пъти
Последна промяна от D103314 на пет май 03, 2019 9:00 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
@D103314,
помисли относно разширяването на верандата :idea:
Няма да спестиш нищо ако я направиш по-ниска от сегашната. Напротив.
Ако е на две нива ще имаш пак не използваема и не практична тясна горна част и ще трябва да разширяваш 4м новата.

Ако е на едно ниво разширението ще е само 4м минус сегашната ширина :-D Чадърите правят мижава сянка и след време ще искаш покрита част. Да обаче ако си на две нива ще стане схлупено, тъмно и няма да имаш наклон.
Между другото и аз в момента разширявам една тераса 8х4м с височина 80 см над кота 0 Няма кофраж, няма много бетон. Ползвам кухи бетонови тухли 40х20х20, които стават носещи като се напълнят с бетон .
При интерес мога да кача снимки.

Относно теча от покрива и ватата :? Не е добре. Където е текло пак ще тече. Не може да се довериш на една боя и химия. Подмазването ще спука и водата е налице. Намокрили се 20 см вата и сачак ще къртиш.
Донякаде проблема е решим ако над ватата сложиш паропропусклива мембрана, а под нея паробариера.
D103314 - специалист
Да първоначално мислех верандата да я разширявам с 3 метра от сегашните 1,20 като продължа по същия начин, стоманобетон. После обаче като размислих разбрах, че ще нацапам положената бяла мазилка и се отказах. Другото ми притеснение беше, че при тази денивелация отпред става денивелацията повече от два метра...Първо това е много, а и си е пари, които мога да вложа другаде. Второ - как ще завърша подходящо тази овална стена с височина над два метра? Стълбите за слизане от двете страни и те стават повече.
Затова почнах да мисля за по-ниско ниво, с цел предпазване на построеното. После като попрочетох тук темите за дървени веранди, съм близо до мисълта да я удължа с дърво на същото ниво- хем доста по-леко, хем по-чисто за работа. :?
BLUEPUPIL-2 - специалист
Ето, така наречената моно дървена ферма, съответно с 2,3 и 4 средни(вътрешни) вертикални пръта:

Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.JPG
Прикачен файл:
3.png
Прикачен файл:
5.JPG
BLUEPUPIL-2 - специалист
D103314,
Няма нищо обезпокоително, фермата е само 6,5м. Ако има нужда ще я пооправим. Прав си да не съжаляваш за бетона, направил си по-добрият избор. Хорато правят дори 12 метрови ферми, така че споко.

Прикачен файл:
100.jpg
100.jpg (48.84 KиБ) Видяна 1491 пъти
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Строителство на нова къща на голя поляна - докъде стигнах." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: