• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Christo - майстор
Имам по инсталацията няколко автоматични обезвъздушители, които се разкапаха почти едновременно. Искам да ги подменя всичките, че ми писна от течове... Не държа новите да са автоматични. Даже си мисля дали да не ги подменя с някакви спирателни кранове. Цената не е важна, важно е новите да са надеждни. Моля профитата да споделят мнения, съображения и модели. Предварително благодаря.
Христос воскресе и весели празници!
kozl - майстор
Воистина воскресе!

Случва се автоматични обезвъздушители да прокапват след около 2 или повече г. експлоатация.
Та според мен профилактично автом.обезв. трябва да се сменят през макс.5 години.
Но повечето имат тапа на резба и лесно стават ръчни обезвъздушители като се пристегне тапата.
Та какъв ти е проблема с автом. обезвъздушители?
И аз не съм профи, ама са смятам за компетенция, та ще допълня.
Щом искаш да ги сменяш, постави първо клапан за обезвъздушител! После смяната е се едно да отвъртиш капачката на Джак, да отпиеш и да я завиеш. Какъв и обезвъздушител да монтираш, смяната е по лесна отколкото да питаш тука.
Ако не забрая, ще кача клипче.
Бях забраил, ама са присетих. Ето го.


https://photos.app.goo.gl/hVjLFttkVXpw5EWF7

А ето и колко стинки е.

http://www.romstal.bg/%D0%BA%D0%BB%D0%B ... p4925.html
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на нед апр 28, 2019 6:06 pm, променено общо 2 пъти.
brassSob - специалист
Здлавей, за нещо което ти гарантирам, че няма да съжаляваш е CALEFFI. Но препоръчвам само прав щрангови с възвратен клапан и ъглов автоматичен. Ако си с панелни радиатори и за щрангове ОК. Но за алеминиеви радиатори не мога да плепоръчам марка, дори и Caleffi.
Christo - майстор
Благодаря на всички отзовали се! Не бях съвсем коректен, защото пропуснах да пиша, че става въпрос не за радиатори, а за буферен съд, бойлер със серпентина и за един по-засукан участък от разводката на тръбите. Не знаех въобще за клапана... Много хитър чарк! Ще поръчам по интернет, че у "наше село" големи боклуци по магазините. Още веднъж благодаря за информацията!
bobivg - специалист
Аз бих сложил мини сферичен вентил преди АО.
turbocharged - специалист
пет май 03, 2019 8:14 pmbobivg написа:
Аз бих сложил мини сферичен вентил преди АО.
Мини сферичния вентил много помага при теч от обезвъздушителя. Затваряш кранчето и сменяш.
Препоръчвам ти Honeywell
https://bgtherm.net/produkt/honeywell-а ... ушител-12/
Бе, вий двамата, не погледнахте ли видеото, не разбрахте ли?
Никви кранчета не въртя, а и струва на 40% от кранчето.
bobivg - специалист
Видял съм го клипа. Казал съм аз какво бих направил. А тези 40% процента разлика съм готов да ги изгладувам.
kozl - майстор
съб май 04, 2019 10:49 pmТрифон П.Трифонов написа:
Бе, вий двамата, не погледнахте ли видеото, не разбрахте ли?
Никви кранчета не въртя, а и струва на 40% от кранчето.
Тва май е същото, но в комплект с автом.обезвъздушител.

А аз па не знаех за таков клапан и се чудих каков е тоя обезвъздушител, подобен на този и му навих кранче с муфа та да има място за стърчащия щифт.
  • 1
  • 2

Тема "Подмяна на обезвъздушители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: