Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
cegavara - помощник
Здравейте приятели. Правя баня на втория етаж в гредоредова къща. Стените са от керпич с мазилка от керпич и дървени греди през 50см. Гредите са на едно нивос мазилката.
Казвам моите намерения и очаквам мнения и съвети дали няма по-добри решения. От дега казвам, че искам да избегна гипскартона.
На стените мисля да опъна рабица и да направим замазка върху която да лепа плочките. По притеснителното ми е пода. Там са греди върху които има дюшеме. Мисля да сложа едно парче влагоустойчив шпертплат дебел и да направя нивелираща замазка. Предполагам, че тънка бетонна плоча ще е доста тежка. Притеснява ме тежестта. Отгоре ще лепя плочките. Ако някой се сеща за по-подходящи материали, за под плочките, нещо ново за което не знам, все пак ще има сифон, трябва да се направи тази замаска. Дали ще държи и дали плочките няма да се отлепят при най-малко движение на дървесината. Това са ми въпросите. Благодаря :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Изобщо не лепи плочки по пода. :-) Душ кабина сложи или си направи само корито по размер
cegavara - помощник
съб май 04, 2019 5:14 pmn_a написа:
Изобщо не лепи плочки по пода. :-) Душ кабина сложи или си направи само корито по размер
Няма място. 110/200 е банята, няма ширина.
Christo - майстор
Всички известни фирми за строителни разтвори предлагат системи за хидроизолация на мокри помещения. Аз ползвах тази на Вебер: https://www.bg.weber/sistemi-za-hidroiz ... -d-protect
С това се маже върху изсъхналата замазка и върху стените. Стените трябва предварително да са подравнени. В ъглите по стените и долу по ръбовете между стените и пода сложих хидроизолационна лента за подсилване на ъглите срещу пропукване на покритието. Маже се отдолу преди да се положи лентата, после отгоре върху лентата пак. Лентата, която ползвах аз беше около 10см широка. Маже се с мече или с четка. Трябва да се получи дебел слой няколко милиметра. Като изсъхне изолацията, отгоре се лепят плочките с лепило за плочки. Не взимай най-евтиния вариант лепило. Нека да е от по-еластичните.
Успех!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб май 04, 2019 5:17 pmcegavara написа:
съб май 04, 2019 5:14 pmn_a написа:
Изобщо не лепи плочки по пода. :-) Душ кабина сложи или си направи само корито по размер
Няма място. 110/200 е банята, няма ширина.
Нещо не те разбрах. Направи, моля, скица на помещението
cegavara - помощник
съб май 04, 2019 7:37 pmn_a написа:
съб май 04, 2019 5:17 pmcegavara написа:
съб май 04, 2019 5:14 pmn_a написа:
Изобщо не лепи плочки по пода. :-) Душ кабина сложи или си направи само корито по размер
Няма място. 110/200 е банята, няма ширина.
Нещо не те разбрах. Направи, моля, скица на помещението
Широко е 110см и дълго 200см. Нямам място за душ кабина. Какво е това корито по размер?
шоп - майстор
нед май 05, 2019 11:10 amcegavara написа:
Какво е това корито по размер?
Има всякакви размери корита. Например 110х80 и един стъклен параван и си готов.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед май 05, 2019 11:10 amcegavara написа:
... Какво е това корито по размер?
Сам си го правиш

Тема "Баня върху гредоред, керпичени стени!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: