Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
lov - майстор
Да точно така и не е лошо да покажеш и как си направила задната страна. Щото само една рамка от винкел по краищата не е достатъчна.
katerina_b - помощник
нед май 05, 2019 5:09 pmlov написа:
Да точно така и не е лошо да покажеш и как си направила задната страна. Щото само една рамка от винкел по краищата не е достатъчна.
На задната страна ще има две нспречни шини горе и долу, които ще заваря към винкела и с тях ще прикрепя дървесината. Шините ще ги "прикрия" с напречни дървени летви, за по-естетичен вид. И прикрепващи летви на Z.
Реших да прикрепвам с шини, за да ми е по-лесно и да не разпробивам за всяка дъска поотделно. Дървенията ми- 15см.широки и 2м.дълги дъски.
Не съм сигурна дали обяснявам разбираемо...
Lov, а може би ще ми предложиш нещо по-лесно и ефективно. Все пак съм любител "Направи си сам" и не претендирам за каквито и да е знания в тази сфера... Колкото повече търся някакви идеи, толкова повече се обърквам.
lov - майстор
Виж сега то едно е да искаш така да стане друго е дали може. Желязната шина е здрава на опън но не и на огъване. Така и не разбрах как искаш да я слагаш тази шина но ето ти една дървена порта от към гърба и виж как е укрепена.
Прикачен файл:
79_big.jpg
Тази диагоналната гредичка не е сложена само за украса ами държи вратата на не мърда по диагонал. Ако на нейно място се слага шина за същата цел то тя се слага на обратно от горната панта към насрещния ъгъл за да работи на опън и да не се свлича края на вратата. Надлъжните не позволяват вратата да се огъва по дължина. Не знам как ще го направиш това с едно винкелче и парче шина освен ако не е затворена конструкция. Особенно ако дъсчената обшувка я ползваш само за пълнеж без да е включена в конструкцията на портата
Ей тези картинки ще са ти доста от помощ.

https://www.google.com/search?q=%D0%B4% ... 36&bih=701
katerina_b - помощник
Благодаря за отделеното време, Lov!
Тази греда по диагонал, за която говориш, е същата, за която писах по-горе, че имам намерение да сложа като Z.
Не обяснявам добре за шините, но общо взето ми стана ясно за какво иде реч. Реших да сложа винкела уж за по-здраво, но май много си усложнявам нещата.
Благодаря още веднъж!
lov - майстор
Няма защо. Ако има още нещо питай.
Даже се учудвам защо и други не се включиха но сигурно е заради агнешкото и са зарязали форума. :-D
И да не забравиш да се похвалиш после с готовата порта.
katerina_b - помощник
нед май 05, 2019 10:54 pmlov написа:
Няма защо. Ако има още нещо питай.
Даже се учудвам защо и други не се включиха но сигурно е заради агнешкото и са зарязали форума. :-D
И да не забравиш да се похвалиш после с готовата порта.
Имам още има-няма стотина въпроса, но ми е неудобно и по-добре да си трая :)
А другите не се включват може би не толкова заради агнешкото, а защото са решили, че съм блондинка и не искат да губят време да обясняват напразно :)
Шегичка, но за протокола - не съм руса :)
Хубава вечер и сърдечно благодаря!
Последна промяна от katerina_b на пон май 06, 2019 12:10 am, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Обърка се тоя свят, объркааа :? . Мъжовете готвят агнешкото, жените заваряват порти :cool:
preslav - майстор
нед май 05, 2019 11:08 pmkaterina_b написа:
Имам още има-няма стотина въпроса, но ми е неудобно и по-добре да си трая :)
Давай с другите въпроси, ама да са И'но пуй'но, че съм се научил да броя само до 3.
katerina_b - помощник
нед май 05, 2019 11:25 pmLazarGanev написа:
Обърка се тоя свят, объркааа :? . Мъжовете готвят агнешкото, жените заваряват порти :cool:
Ама то агнешкото някога си е било само мъжка работа - агне в трап върху борови клони по хайдушки :) А с днешната еманципация мъжовете са нежни същества, страх ги е да не си осветят очите при заваряване и се крият в кухнята :)
katerina_b - помощник
пон май 06, 2019 6:23 ampreslav написа:
нед май 05, 2019 11:08 pmkaterina_b написа:
Имам още има-няма стотина въпроса, но ми е неудобно и по-добре да си трая :)
Давай с другите въпроси, ама да са И'но пуй'но, че съм се научил да броя само до 3.
Ще питам по един на седмица тогава. :)
Цяла нощ мисля и в крайна сметка осъмнах с дилемата - дали да не махна тоя винкел и да оставя само дървената част - подобно на тази порта дето ми я прати, но моята е по-висока...
Докато ровех за мнения още преди да се захвана, повечето бяха в полза на металната рамка - да не провисвало, да не се разкриви и т.н.. Но пантите и в двата случая ме притесняват - със или без винкел са ми една тъмна Индия.
Чудя се дали да ползвам и лепило за дърво между дъските, освен останалите крепежи, но пък четох че това променяло гъвкавостта...

Тема "Въпрос от жена за панта ковано желязо" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: