• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
LazarGanev - "Велик майстор"
А, добре, не се задълбочих, извинявам се. Честито! Хубава машинка - аз много и се каних преди 2 години по една партньорска програма, ма нямах достатъчно точки. После натрупах точки, тя се изчерпа и аз си купих други 3. Сега я има пак, ама ми е малко излишна за момента. :)
Лидълската я имам, много съм доволен вече доста години, но няма нищо общо.
Chefo77 - майстор
нед май 05, 2019 11:05 pmfore написа:
Ами аз има точно лидлският вариант и с него завих доста самонарезни във винкел за да хвана поликарбонат към него. Лек и удобен. Но батерията е по малка и с ниско напрежение. Това му е недостатъка. Иначе имам две от друга машина.
Общо взето едва ли на Бошовият вариант ще деанат по дълго понеже са с еднакъв капацитет.

Пробвай да пробиваш винкел с 8 или 10 мм свредло и ако го пробиеш лесно и без да натровариш Боша, без да спира го признавам за по добър. :)
Няма нужда от сравнения. Да кажем, че сме ги правили и двете и резултатът не е в полза на зеленото.
Но и откъм цена няма смисъл от сравнения!! :wink:
kozl - майстор
Е да де ама решението за покупка е основно свързано с цената и лидълската политика на предлагането.
Щото некои джаджи де я ми дотребват, я не,,, съм ги придобил повече заради цената, както и за това, че га ми потребат си представям, че нема да ги намера на тая цена :roll:
Начи мотивация за покупация е поне два пъти повече заради цената, а предлагането е катализатор на решение за покупление :wink:
koveslav - майстор
нед май 05, 2019 11:05 pmfore написа:
Общо взето едва ли на Бошовият вариант ще деанат по дълго понеже са с еднакъв капацитет.
Не само на Бош,а на всяка по-качествена машина батерийте изкарват доста по-дълго при едни и същи натоварвания спрямо евтините инструменти.С две батерии по 2Аh и то от малките,които са с диаметър колкото дръжката на инструмента аз ползвам 4бр акум. машини-винтоверт-45Nm бормашина с 13мм метален патронник,ударен винтоверт с регулируемо усилие 140Nm,акум.поялник до 90W и мощна лампа.С ударния верт разглобявам и сглобявам механизмите,които рeмонтирам,бачка абсолютно ежедневно и се е случвало да не успее да изразходи една батерия по цяла седмица.Дори и на едно деление да остане заряда,пак успява да си запази силата на удара и въобще параметрите.Бормашината наистина пробива и с големи свредла и също кара много дълго с една батерия.Всеки ден тези инструменти работят.И няма магия в тези неща-капацитета на батерийте е истнски,а консумацията на моторите и механиките са много по-малки в сравнение с евтините инструменти.Батерийте се зареждат за много по-кратко време.
Аз също стигнах по трудния начин до този извод и след мъките с няколко евтини инструмента за които дадох пари колкото за един качествен инструмент.После пробвах с евтини версии на марков инструмент,пак не се получи.Накрая просто изхвърлих всичко и купих каквото трябва.Мога да кажа,че от тогава,след почти две години работа нямам машина или батерия с променени параметри или с дефекти,нямам и провалена или забавена поръчка.А за това колко са по-удобни и прецизни са качествените машини,изобщо няма смисъл да говорим.

Прикачен файл

IMG_20181123_200802.jpg
fore - майстор
Бе трябва да ги пробвам аз тези винтовертчета да завият тия 500 самонарезни с глава 8мм във винкела за да задържат 40 квадрата поликарбонат и тогава вече ще се съглася като видя как деянат батерииките.

Като гледам от снимката не работиш с 1/2 вложки а с 1/4 и Филипс накрайник.........
koveslav - майстор
вт май 07, 2019 2:43 pmfore написа:
Бе трябва да ги пробвам аз тези винтовертчета да завият тия 500 самонарезни с глава 8мм във винкела за да задържат 40 квадрата поликарбонат и тогава вече ще се съглася като видя как деянат батерииките.

Като гледам от снимката не работиш с 1/2 вложки а с 1/4 и Филипс накрайник.........
Верта идва с 1/2 накрайник,другите накрайници се купуват.Това съм ползвал в момента.
kozl - майстор
Вчера направих 34 отвертстия 6/50 мм в бетон, плюс 5 по 6/15 с нацелена армировка и като се има в предвид и добавка към сантим мазилка пред бетона и...
батерията изгасна.
И продължих със следващата батерия, която обаче зареждам "ръчно" елемент по елемент, защото и прецаках платката при подмяна на Li-ion батериите. Пък благодарности на lov за съвета за зареждане на елемент по елемент, та пак влезе в полза. Е зареждането ми се получава за 1 седмица, щото ползвам 1 платка за заряд и я местя ден след ден към следващия елемент.
Дали със 6 платки ще стане за 1 ден :?
lov - майстор
ср май 08, 2019 7:12 amkozl написа:
.................Пък благодарности на lov за съвета за зареждане на елемент по елемент, та пак влезе в полза. Е зареждането ми се получава за 1 седмица, щото ползвам 1 платка за заряд и я местя ден след ден към следващия елемент.
Дали със 6 платки ще стане за 1 ден :?
Ей мислиш ли че помня темата и какво съм обяснявал. ЕГН-то не прощава. :) Всеки ден ми минава една камара техника през ръцете и ми се губи връзката.
resistbody - майстор
ср май 08, 2019 7:12 amkozl написа:

И продължих със следващата батерия, която обаче зареждам "ръчно" елемент по елемент, защото и прецаках платката при подмяна на Li-ion батериите. Пък благодарности на lov за съвета за зареждане на елемент по елемент, та пак влезе в полза. Е зареждането ми се получава за 1 седмица, щото ползвам 1 платка за заряд и я местя ден след ден към следващия елемент.
Дали със 6 платки ще стане за 1 ден :?
Дали да не си вземеш един БМС и да зареждаш за 1-2 часа макс...
  • 1
  • 2

Тема "Обща дискусия за инструментите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: