• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 305
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
arnaudov78 - напреднал
Здравейте.
Аз си купих един Райдър 50кб . Интересуваме може ли са се сипва двутактово масло за мотоциклети или задължително такова за резачки ?

Поздрави .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон май 06, 2019 3:39 pmarnaudov78 написа:
Здравейте.
Аз си купих един Райдър 50кб . Интересуваме може ли са се сипва двутактово масло за мотоциклети или задължително такова за резачки ?

Поздрави .
Моооже
arnaudov78 - напреднал
А тогава трябва ли пак да не се оставя дълго време със бензин пълна ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон май 06, 2019 5:03 pmarnaudov78 написа:
А тогава трябва ли пак да не се оставя дълго време със бензин пълна ?
Da
kr1100 - майстор
[quote=n_a
А тогава трябва ли пак да не се оставя дълго време със бензин пълна ?
[/quote]Da[/quote]

НЕ ! Бензина у нас е от руски петрол със смолисти отлагания. Не напразно у запада има бензин за 2 тактови селскостопански машини. Иначе дърпаш сиджимката 100 пъти и не пали и мамата.
Има 1 масло за такива машини с продължителен срок на използване разтворено в бензин.
Eхооо, единият бърка човека донякъде, а другият не чете внимателно.
Ако ще косата ми (моторната, че друга нямам) да е Балканче, ще я карам задължително с масло за резачки. Понеже съм сноб, аз си карам резачките с масло от 30+ лева.
Има защо, не ми се обяснява.
С такова масло и сместа е читава по дълго време.
При мен се е случвало да престои 5 месеца, макар производителят да препоръчва източване, а след престоя прясна смес.
Не горим тонажи, та да пестим от това.
Който пък работи профи, си ползва правилното масло.
fore - майстор
пон май 06, 2019 3:39 pmarnaudov78 написа:
Здравейте.
Аз си купих един Райдър 50кб . Интересуваме може ли са се сипва двутактово масло за мотоциклети или задължително такова за резачки ?

Поздрави .
Лош избор, но все пак със здраве да се ползва !

Аз лично никога не бих сложил друго масло освен предписаното от производителя в съотношението което е посочено. Имай в предвид че една резачка/косачка работи нормално във високи обороти когато реже и се товари. Тогава тя се охлажда въздушно най добре. Докато един мотоциклет макар и да достига понякога до 10-12 хил. оборота, номално работи в средни обороти и пак получава охлаждането си.
Така че всяко масло си е направено да смазва мотора за който е разработено.
10000 оборота?!!!
Тва го правят само състезателни мотоциклети и мотопеди.
И резачки- мезачки.
Обикновените мото двигатели правят максимално ок 6000 оборота в минута.
Състезателните почват да вървят след 6-7000.
Затова и маслата са различни.
Ако двутактовото за мотоциклета е специално за състезателен такъв, става за градинска или горска техника.
Едно съвременно четиво. За тези които не знаят руски- След тунинг на мотора и добавянето на още 10 к.с. се минава на по висок клас масло.
Има и кратко видео накрая, в което се вижда, как мотора се охлажда по ефективно на високи обороти, дори и на място, но някой да не се бърка, щото така не е "натоварен."
http://motoholder.ru/katalog/aprilia/rs-125
fore - майстор
пон май 06, 2019 9:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
10000 оборота?!!!
Тва го правят само състезателни мотоциклети и мотопеди.
И резачки- мезачки.
Обикновените мото двигатели правят максимално ок 6000 оборота в минута.
Състезателните почват да вървят след 6-7000.
Затова и маслата са различни.
Ако двутактовото за мотоциклета е специално за състезателен такъв, става за градинска или горска техника.
Едно съвременно четиво. За тези които не знаят руски- След тунинг на мотора и добавянето на още 10 к.с. се минава на по висок клас масло.
Има и кратко видео накрая, в което се вижда, как мотора се охлажда по ефективно на високи обороти, дори и на място, но някой да не се бърка, щото така не е "натоварен."
http://motoholder.ru/katalog/aprilia/rs-125
Човек, аз мислех че ни питаш, какво масло ТРЯБВА да сипваш да двутактова резачка. А щом си искла да ни обясняваш и да ни учиш нас, няма какво повече да ти обяснявам !

Сипвай каквото искаш, и без това машината която си купил, няма да е за дългократна употреба така да се каже. :wink:

Едит и само за инфо

Хуск 36 старата генерация моторен трион развърта нормално 13 хил. об.
Моторна коса Хуск 323 R II достига до 12 хил об
Маклуч моторна метла достига до 8 хил об.

А един нормален 600 кубиков мотор Yamaha Fazer също се цеди нормално до 13 хил. об.
Последна промяна от fore на пон май 06, 2019 9:37 pm, променено общо 1 път.
пон май 06, 2019 9:28 pmfore написа:
пон май 06, 2019 9:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
10000 оборота?!!!
Тва го правят само състезателни мотоциклети и мотопеди.
И резачки- мезачки.
...
Човек, аз мислех че ни питаш, какво масло ТРЯБВА да сипваш да двутактова резачка. А щом си искла да ни обясняваш и да ни учиш нас, няма какво повече да ти обяснявам !

Сипвай каквото искаш, и без това машината която си купил, няма да е за дългократна употреба така да се каже. :wink:
Господине, нещо си се пообъркал.
Можеш да върнеш и препрочетеш скорошните мнения.
Може и след празника.
Нося само панталони. Поне за сега.

viewtopic.php?f=29&t=38351&p=975808&sid ... 45#p975768
Форчо, Шперплата е добра машинка, но лично на мен ми малее. Даже не е и истинска "резачка".
Сузуки 250 прави 20000 и кво от това? Нали не сипваш масло в бензина.
Освен това е съвсем друг тип двигател и няма общо с темата.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 305

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: