Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
Моля за съвет!
Когато е студена пали.Работи известно време и като угасне ,после няма палене(чува се едно припукване преди да угасне).
Смених маслото, свеща,въздушния филтър и почистих карбораторчето без да пипам много много.
Явно се дави но не мога да разбера!
Купих я 2-ра употреба и не съм я ползвал до момента.
ben84 - специалист
Kато угасне свали свещта и виж дали е мокра или суха. Допри я до главата или някоя друга метална част и дръпни въжето за да видиш дали има искра между електродите и. Ако е суха и няма искра може би проблема е в запалителната бобина. Ако е суха и има искра, сипи мааааалко бензин през дупката и опитай да запалиш. Мокра ли е, значи дави.
След тия проверки вече ще се мисли в определена посока.
Djack - специалист
Виж дали отговаря топлинното число на свеща, защото ако я сменяш и слагаш пак същата не правиш нищо. Аз го имах този проблем с една резачка, гася я от копчето, а тя продължава да работи, защото свеща не беше подходяща и се нагряваше толкова много, че успяваше да запали сместа само с температурата!
krasi92 - майстор
Настроики на карбуратора трябва. Притваряи жигльорите по малко и опитвай.
rufo - специалист
И кажи от къде или от кого си я купил...ако е търговец- поне да предпазиш бъдещите му клиенти !
ср май 08, 2019 9:27 pmrufo написа:
И кажи от къде или от кого си я купил...ако е търговец- поне да предпазиш бъдещите му клиенти !
Купих оригинална свещ.
Как мога да разбера дали е от бубината и ако може да ме насочите от къде да купя ,ако се наложи?
Благодаря предварително
Djack - специалист
Като взе новата свещ, пак се държи така?

Тема "Бензинова косачка AL-KO 675" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: