• 1
  • 2
Всичко за дърводелството
radius - майстор
Здравейте,
Довършвам си спалнята, която започнах преди 2г. :lol: Тогава направих таблата и краката. Материала беше сух, бял бор, но има и беловина ( т.е. не е особено твърд).
Питането ми е как да я завърша, като цвета трябва да стане орех и да не е лъскаво. Дотук съм шкурил наред с 60.
1. През какви шкурки да мина - 150(180) и ... ?
2. С разни масла и вакси (напр. тези от Етъра) най-много ми харесва, а и ще стои естествено. Трябва ли импрегниране против буби, че не ми се иска баш на леглото да слагам отрови? Не отказвам и някаква матова боя/лак, поне ще е маааалко по-твърда повърхността.
Благодаря
EDI - майстор
Пробвай с хибрида лак-масло на ДУФА.Аз съм много доволен, дава много хубаво матово покритие.Ей това - http://profitech-bg.com/product/255/duf ... -0-75.html .
radius - майстор
Мерси Еди, голям си фен на тая марка. Звучи привлекателно.
Чудя се дали ще мина с 2 ръце - като прешлайфам настъхналото след първата. Пише за вътре, че може и без грундиране.
В стаята ще има мебели с ПДЧ Платан Монако Табак, като гледам ореха е най-близо ( макар и далеч от истината :lol: ) ??
Прикачен файл:
спалня.jpg
EDI - майстор
Две с прешлайфане стигат.Аз примерно, никога не грундирам, карам само с лака.Сега за цвета, божа работа, знаеш, че само на живо след лакиране се разбира, сходни ли са, не са ли.Колкото производители, толкова и цветове орех. :lol:
radius - майстор
Еми щото и орехите като дървесина са различни ;)
Кажи нещо за шкурките, както писах досега с 60 съм минал, с какво да продължа преди първата ръка за уау-ефект ( все пак е чам де :) ).
И прешлайфането с кой номер?
Май имам 300-400. Т.е. 60-150(180)-300(400) добре ли е?
EDI - майстор
120-180 стига преди първа ръка, после минавам нежно с 360 -400 на ръка да обера настръхналото преди последната ръка.Аз поне така си карам.
stridata - специалист
За чам преди боя, байц, масла е хубаво да го завършиш с Р240, Р180 е едро и става на врътки и настръхва много, особенно с ексцентър. А иначе за спалня за да не се тровиш си вземи водна боя със сертификат за детски играчки!
radius - майстор
Мерси и на теб, шкуря с виброшлайф. Като правих стъпалата от същия материал понастръхнаха, но там им минах 6 ръце лак Бона. Лака на Дуфа ми харесва поне по описание и поръчах от него. Както съм минал с 60, преди 240 трябва ли нещо междинно да ползвам?
stridata - специалист
ср май 08, 2019 10:23 amradius написа:
Мерси и на теб, шкуря с виброшлайф. Като правих стъпалата от същия материал понастръхнаха, но там им минах 6 ръце лак Бона. Лака на Дуфа ми харесва поне по описание и поръчах от него. Както съм минал с 60, преди 240 трябва ли нещо междинно да ползвам?
Ако е безцветен не, но ако е орех е хубаво с нещо м/у тях... 120 примерно. Това 60 е брутално. Въобще в мебелите няма място, освен ако не ги дялаш с длето :rolleyes:
radius - майстор
Брутално е, но таблата съм я слепвал с подръчни материали и имаше за отнемане на материал при снадките. А виброшлайфа не е от най-производителните уреди за шкурене и затова.
  • 1
  • 2

Тема "Оцветяване на чамова спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: