• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 19
Всички въпроси за вилата.
vlax - майстор
нед юли 29, 2018 6:41 pmbulhomes2 написа:
Но косенето със самоходна е много по-лесно от тази, дето трябва да я буташ и да и местиш кабелите. С нея само ходиш след нея и стискаш едно лостче.
+1 но някои не го разбират. :-D
valentino76bs - майстор
Здравейте,имам от 3 години някъде тази моторна косачкаhttps://www.google.com/search?client=fi ... 24&bih=639 с 3.3kw мотор.От скоро взех да я ползвам по интензивно и наблюдавам ,че хапва масло иначе работи добре.Може ли да се замени това масло което му дават SAE 30 с 15w/40?
keymaker - специалист
По добре 10/40 . И я поразглоби и виж дали не се е задръстила с тревички по охлаждащите ребра . Маслото е редно да се сменява всяка година.
valentino76bs - майстор
пет сеп 21, 2018 8:46 amkeymaker написа:
По добре 10/40 . И я поразглоби и виж дали не се е задръстила с тревички по охлаждащите ребра . Маслото е редно да се сменява всяка година.
За смяна не може да говорим защото за две косенета около 2,3 часа работа и маслото го няма само доливам.Понеже имам 15/40 бая за това питам дали може да доливам.
Ако пък не ми се занимава с ремонти,то и части най вероятно няма да мога да намеря.
keymaker - специалист
Щом толкова масло гори ,наливай каквото имаш и колкото изкара толкова.
esko148 - специалист
Здравейте,

темата е малко стара, но не мога да не похваля машинката, която си купих вчера.

Модела е: Daewoo DLM1400E / 1200 W , 320 мм , 35 л /

Цена: 140лв

Признавам, че бях тръгнал с нагласата да купувам "Raider" или "MTD", но след дълго обикаляне по магазините и сравняване, този модел ме грабна най-много. Мисля, че това е сравнително нова марка сред ел косачките, която не бях срещал преди. По документи се води корейско производство. Никъде по нея не пише Made in China, което беше написано на старата ми косачка "SKIL".

Най-важното за мен при избора на ел косачка ( тази ми е третата ) беше:

* 25мм височина, а НЕ 20мм на най-ниска позиция на колелцата, защото косенето на 25мм е в пъти по-лесно и по-безопасно от това на 20мм заради камъчета и други препятствия ( напр неравности )

* мощност не по-малка от 1200 W ( с 1000 W e мъка и косенето на най-ниска позиция е да не кажа невъзможно )

* корпус и кош от солидна пластмаса, която не се огъва при натиск

* предаване на задвижването от мотора към перката с ремък, а не директно ( това е важно, защото при удар на ножа в нещо като камък или корен ремъка ще приплъзне и оста на мотора няма да се изкриви )

* цена до 180лв
Прикачен файл:
res_6ba1702a4958c2a99f6d0cb323353d3b_450x450_dt3l.jpg
res_6ba1702a4958c2a99f6d0cb323353d3b_450x450_dt3l.jpg (16.39 KиБ) Видяна 5270 пъти
hidrazin - майстор
ср май 01, 2019 9:44 pmesko148 написа:
По документи се води корейско производство. Никъде по нея не пише Made in China,...
Daewoo фалира още 1998-ма година. Наследници са и 6 компании.
Въпросната косачка се доставя от Daewoo International която е занимава с търговия и инвестиции но нищо не произвежда.
Така че се произвежда в Китай по лиценз от Южна Корея и в това няма нищо лошо.
Електрическа косачка става само за малки площи или ако имаш цялото време на света и обичаш да си създаваш излишна заигравка.
:partyman:
valentino76bs - майстор
Аз имам моторния тример деу а на работа имаме служебна със самоход косачка пак деу.
Като мнение за моята мога да кажа ,че за двор 700кв. 5,6 пъти в годината става.Като плюсове мощна е няма милост,като минуси тегло може би( като правя сравнение с една щилка но тя е по малко кубици и няма такъв вътък ), самара и главата(изхвърлих я още преди да съм почнал) не струват .Между другото си купих една глава от хоме макс ееее направо се родих а пък е евтина(15/16лв.) .Главата при зареждане не се отваря мноооого голям плюс и е много здрава.Оригиналния модел е на олео мак ама е 40лева мисля.
За служебната косачка деу въобще не ме кефи освен ,че взе да прави парчета още като нова ами е и трудна за каране тежка е въпреки ,че има самоход.Ако терена е перфектно равен може би няма проблем ама има ли малко неравности бабуни ,дървета да заобикаляш....мъка.
Между другото да питам за някакъв хубав самар?
romanpm - майстор
ср май 01, 2019 9:44 pmesko148 написа:
Здравейте,

темата е малко стара, но не мога да не похваля машинката, която си купих вчера.

Модела е: Daewoo DLM1400E / 1200 W , 320 мм , 35 л /

Цена: 140лв

Признавам, че бях тръгнал с нагласата да купувам "Raider" или "MTD", но след дълго обикаляне по магазините и сравняване, този модел ме грабна най-много. Мисля, че това е сравнително нова марка сред ел косачките, която не бях срещал преди. По документи се води корейско производство. Никъде по нея не пише Made in China, което беше написано на старата ми косачка "SKIL".

Най-важното за мен при избора на ел косачка ( тази ми е третата ) беше:

* 25мм височина, а НЕ 20мм на най-ниска позиция на колелцата, защото косенето на 25мм е в пъти по-лесно и по-безопасно от това на 20мм заради камъчета и други препятствия ( напр неравности )

* мощност не по-малка от 1200 W ( с 1000 W e мъка и косенето на най-ниска позиция е да не кажа невъзможно )

* корпус и кош от солидна пластмаса, която не се огъва при натиск

* предаване на задвижването от мотора към перката с ремък, а не директно ( това е важно, защото при удар на ножа в нещо като камък или корен ремъка ще приплъзне и оста на мотора няма да се изкриви )

* цена до 180лв

res_6ba1702a4958c2a99f6d0cb323353d3b_450x450_dt3l.jpg
И аз имам такава втора година , доволен съм /99лв /, за ~70кв Но има проблем като се натовари с килограми трева бокса и задните колелета прескачат и "слизат на още по-ниско стригане ...
Освен това след месец два не можах да развия болта на ножа и го скъсах ... месец и половина ремонт #-o
kartechar - специалист
Здравейте! Ползвал ли е някой от вас триколесна моторна косачка от типа на:
Güde
Hecht
Grizzly
Гледайки видеата, Hecht-а най ми допада :-D !
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 19

Тема "Избор на косачка за вилата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: