• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jekasus - майстор
D103314 написа:
Старозагорските специалисти казват
Те само казват, като почнат да си носят основна финансова отговорност за подписа си, тогава ще спрат да казват...
Те на лъва, и декоративни мазилки, да му сложат от по-скъпите...
D103314 - специалист
https://www.starazagora.bg/bg/protsedur ... daMh_oZhK0

Даже и са го приели без обществено обсъждане....значи като свърши ремонта ще ходя един път в месеца специално при лъва, да гледам как се държи положената композиция/комплекс от настилки и изолации.... :-D :-D :-D ...и ще докладвам тук със снимки...може и интервю да му взема отдалеч :shock:
jekasus - майстор
И да ходиш, и да не ходиш, все тая...
То и в Добрич, за гаранция на ремонта на центъра търсят фирма-изпълнител/офшорка/, ама, ако набият в гъза на стр.контрол, проектанти и архитектора, нещата ще са други, но никой не ги търси за гаранцията на обекта...
Да се върнем към темата.
radius - майстор
3см замазка на лъва е малко. А за слягане, сляга, не ме карай да снимам. Сляга даже където няма тежест отгоре. За следващата къща фибрана лепен на гребен с лепило, не с пяна! Сега просто го положих и дюбелирах с менте дюбели на видира, дето им хвърчаха калпаците.
chapara - майстор
вт май 07, 2019 7:38 pmjekasus написа:
chapara написа:
И за к'во ви е тая е'ска, т'ва да не е отворен тип сифон :roll: :?
Лудоста си не описах докрай :-D - някои производители на бойлери, омекотителни системи, филтри изискват да няма пряк контакт със канализация при дренаж.

И никой не карам да прави така :-D
Това е друга бира , ако има такива изисквания :supz:
gecata1059 - специалист
пет май 03, 2019 10:54 pmКолю написа:

Вратата ще си е обикновена интериорна и тук съм непоклатим :)
Вече си решил , но да ти предложа нещо.Това са снимки на моята врата на банята.Алуминиева врата със залепена плоскост мдф и каса залепена върху касата на вратата.Като се затвори вратата, отвън не се различава от другите врати.
Прикачен файл:
IMG_20190503_091054.jpg
Прикачен файл:
IMG_20190503_091022.jpg
IMG_20190503_091022.jpg (116.23 KиБ) Видяна 2336 пъти
Прикачен файл:
IMG_20190503_090958.jpg
[/img]
jekasus - майстор
вт май 07, 2019 10:43 pmradius написа:
3см замазка на лъва е малко. А за слягане, сляга, не ме карай да снимам. Сляга даже където няма тежест отгоре. За следващата къща фибрана лепен на гребен с лепило, не с пяна! Сега просто го положих и дюбелирах с менте дюбели на видира, дето им хвърчаха калпаците.
Под фибрана не трябва да има кухини, пяна и други глупости.
Ако основата е крива, се изравнява със почти суха замазка, за да няма прогъване на плоскостите.

Прикачен файл

IMG_20190418_135252.jpg
IMG_20190418_135252.jpg (116.94 KиБ) Видяна 2302 пъти

Прикачен файл

IMG_20190418_145132.jpg
IMG_20190418_145132.jpg (67.13 KиБ) Видяна 2302 пъти
Колю - напреднал
Поради счупена капачка на крака и няколко други предпоставки, проекта ще претърпи съществени изменения.
И така след получаване на апартамента и обективен оглед на банята се взе решение да не се къртят старите плочки, а да се лепят новите върху тях, като се прокопаят канали за новите ППР тръби и канализация.
Респективно новите въпроси:
1. За грунд се колебая между Ceresit CT19 и BauMit Supergrund. Първият доста по-изгоден. Или може би някой друг?
2. Хидроизолацията на Мапей, която ми бе препоръчана ще ми бъде по-трудно да полагам и предпочитам еднокомпонентна, която мога да нанасям с четка/валяк. Ceresit CL51 видях в един магазин на половин цена, защото е с изтекъл срок на годност преди 3-4 месеца. Дали това ще повлияе на качеството ѝ? Цената се изравнява с Terazit GT-11 , какво бихте ме посъветвали?
3. За лепилото се чудя дали клас C2T е достатъчно надеждно или ще трябва да се инвестират повече средства за клас C2TES1?
4. Като производител на лепило кой е за предпочитане като добро съотношение цена/качество - Ceresit, Baumit, Weber ... някой друг?

Предварително благодаря на всички отзовали се!
jekasus - майстор
1. - не харесвам използването на бетонконтакти в банята, те са водорастворимии могат да направят проблем.
Препоръка - измий плочките в банята преди ремонта със сода каустик, за да премахнеш мазните наслоявания.
В такъв случай използвам лепило, на което пише че става върху плочки с комбинация мрежа за топлоизолация и по този начин правя армиран грунт на старите плочки.
2. - Церезита става, ако е в сместа няма "бучки" и засъхнало.
3. - C2T напълно достатъчен.
4. - и трите фирми имат добри лепила, но не си за Мапей, то бързо стяга и е за такива, като мен.
5.- стените равни са? Пода след промените дали ще запази същите наклони?
Колю - напреднал
съб юли 20, 2019 7:02 pmjekasus написа:
1. - не харесвам използването на бетонконтакти в банята, те са водорастворимии могат да направят проблем.
Препоръка - измий плочките в банята преди ремонта със сода каустик, за да премахнеш мазните наслоявания.
В такъв случай използвам лепило, на което пише че става върху плочки с комбинация мрежа за топлоизолация и по този начин правя армиран грунт на старите плочки.
2. - Церезита става, ако е в сместа няма "бучки" и засъхнало.
3. - C2T напълно достатъчен.
4. - и трите фирми имат добри лепила, но не си за Мапей, то бързо стяга и е за такива, като мен.
5.- стените равни са? Пода след промените дали ще запази същите наклони?
1. Supergrund-а на BauMit май не е водоразтворим ... може и да бъркам. А и нали ще има хидроизолация над него, не е ли достатъчно условие?
Ти използваш директно лепилото върху плочките без грундиране ли?
4. Не ми трябва бързо, даже се зачудвам дали не съм за С2ТЕ, заради удълженото време? Ако ли не ФлексУни на баумит е на промоция в момента.
5. Стените са идеални, явно е имало голяма заигравка когато са правени, а и нямат грам кухо ... пода ще има промяна на наклона, т.е. цялата баня ще се нивелира, а ъгъла (1м. х 1м.) с душа ще се поизкърти и ще се направи наклон към едната стена с монтаж на линеен сифон. Във въпросния ъгъл ще се ползва рапидо на баумит, а в останалата "равна" част на банята мисля с лепило за плочки и/или самонивелираща замазка да изправя ... тепърва ще искам съвети и за това.
Проблем ли е комбинацията на различни марки производители?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Банята на Колю" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: