• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 305
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ср май 08, 2019 11:54 amarnaudov78 написа:

:) Давам просто първото място на което ми излезе на колко се равнява съотношението 25:1 което е точно 40гр на литър , не говоря за марки масла и мотори . Та сипвам по толкова .
Иначе разглабях я вече , с лагери е на всякъде , изглежда добре направено , но както казах по горе на ясно съм какво съм купил и нямам излишни очаквания , но с гаранцията която имам от 5 години ми е все тая колко ще изкара . За моите нужди толкова ми трябва .
Щом така си пише на машината, това е правилното.
Не разбирам що си я разглобявал и очакваш, че гаранцията ти е още валидна, но това си е твоя работа.
Със здраве и безаварийно ползване!
arnaudov78 - напреднал
Може ли да помоля за съвет , коя от двете глави да избера , защото както стана ясно фабричната даде фира на първия ден :-D :

https://www.husqvarna.com/bg/chasti-pri ... 578446301/

https://arva.bg/sawshop/autocut-11-2-glava-za-kosene

Благодаря !
fore - майстор
Райдър ....... главите в комплекта са сложени само за красота.

И Щила и Хуска ще вършат работа.
Аз ползвам Хуска, понеже и машината ми е Хуск 323. Моята фабрична е Т25. По леката и малка. Но и моята коса е 25 кубика.
Та фабричната след 3-4 години експлоатация я изтърках до степен че вече отива на разпадане и за това съм взел една Т35 и една Т25. При мене майче не е удачна Т35, понеже има по голяма тежест и инерция. Сега съм я монтирал и ще я тествам при първото косене тази година.

Твоята машина е 50 куба или поне беше над 35. Та Т35 би следвало да работи по добре с твоята коса.

Сега започват и вечните настройки на карба......
arnaudov78 - напреднал
52 кубика е , да . Може би ще взема тази на Хуск или Т25 или Т35 ще реша в магазина . Харесва ми при тях , че са направени с метални вложки на отворите за кордата . От друга страна при тази на Щил се виждам че се ползват две отделни парчета корда ... Не знам кое е по удачно от двата вида , чудя се още . Надявам се и двете да са от еднакво качествена пластмаса , защото китайската наистина е супер евтина и чуплива .
fore - майстор
Къде пък видя че Щила ползва две отделни парчета корда ?
arnaudov78 - напреднал
ср май 08, 2019 3:00 pmfore написа:
Къде пък видя че Щила ползва две отделни парчета корда ?
kr1100 - майстор
Има китайски Т35 , които са по-добри от оргиналните - по-дебела пластмаса на капачката около синия бутон. У пластмасата е по-твърда / по износоустойчива./
Като съвет на макарата пробий 4 отвора ф 2 на 90 гр от фабричните процепи.Прорежи към отворите тънки процепи. Това ще ти улесни живота при навиване на кордата. Т35 е за корда 8м дължина /2,4-2,7 мм/ Като отмериш дължината размести 2 та края на 10 см и за по-лесно сту=исни с клещи средата на кордата с разминаването /сплесква се и по-лесно се навива..
Не се старай да навиваш едновременно 2 те корди - по-трудное. Навий плътно витка до витка едната намотка - края прекарай през прорязаното място към отвора посоч1ен от мен- застопорява се кордата / аз прекарвам кордата и през др отвор. / После спокойно навивам 2 рата намотка. Навитата шпула топя във вода.
Като ти се протрие долу главата - не я изхвърляй 0 използвай макарата , навий си кордата и имаш резервна шпула, ако бързаш само сменяш.
arnaudov78 - напреднал
Може ли връзка към такава , копие на Т35 ?
Благодаря за информацията !
fore - майстор
Това е най здравото на пазара. Аз за Китайска реплика на тези не съм чувал и виждал.

Има значение и присъединителната резба дали ще отговори на резбата на вала на косата.
Лично аз навивам и двата края едновременно. Не е трудно. Просто е въпрос на навик.
arnaudov78 - напреднал
Благодаря ще я пробвам . М10 ми е резбата , видях че има с такава .
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 305

Тема "Моторна коса тример каква ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: