• 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
bobivg - специалист
Какво ли е искал да каже проектанта с PPR DN50 и как са го разбрали изпълнителите май са различни неща. :?
Дупе да и е яко на помпата след буфера с тези 24kW дето трябва да ги прекара. :butthead:
Този начин на изписване на тръбите създава доста голяма предпоставка за проблеми.
Boyan - специалист
ср май 08, 2019 9:31 ambobivg написа:
Какво ли е искал да каже проектанта с PPR DN50 и как са го разбрали изпълнителите май са различни неща. :?
Дупе да и е яко на помпата след буфера с тези 24kW дето трябва да ги прекара. :butthead:
Този начин на изписване на тръбите създава доста голяма предпоставка за проблеми.
Това е причината, когато изчислявам нещо, да задавам вътрешни диаметри на тръбите.
После монтажниците ползват заданието, да си нарежат наденичките върху него.
a_stoev - майстор
Част от проблема май идва от смяната на машината. Нали тази е с вътрешен трипътен? Оригиналния проект е с друго разположение на тръбите и дали някой е посочил на монтажниците какво трябва да се промени?
LazarGanev - "Велик майстор"
А кой трябва да им каже какво да правят? Те не са сложили външен трипътен - значи не са спазили дословно проекта. Това би трябвало да означава, че са наясно за трипътния вентил и проблемът не идва от него, а от липсата на възвратни клапи, вследствие на което кръговете се смесват.
пон мар 25, 2019 10:30 amgadinko написа:
Здравейте,
Димо Лилов дойде, видя и победи ;) установи следните проблеми:

1. Отоплителна инсталация
- завъртяна циркулационна помпа на инстлацията с ротора на горе
- липсва трипътен вентил на връщането на ТП произвеждаща БГВ, така смесва връщанията и покачва общата температура на цялата система. Охлаждане - невъзможно
-липсва възвратна клапа на всяка ТП за да не върти на късо съседната.
- липсва филтър на входа на ТП за предпазване от боклуци вграддената циркулационна помпа
- липсва обезвъдушаване на серпентината на бойлера и така събира въздух и затруднява циркулацията през серпентината.
- частично инсталацията е на мед частично на ППР (не е задължително)
- теч на вода от холендър на термопомпа и от две места по буфера

2. Хладилна част
- къси и неокрепени трасета трасета, без антивибрационни колена
- ползвани са тръби 5/8 15,88мм. и 3/8-9,52 мм, вместо 10мм и 16 мм
- една от тръбите беше пречупена
3. Електро
- разклонение на общото захранване e от ТП а не нормално от таблото
- липсват отделни прдпазители за нагревателите

4. Солар
- обърнати панели (трябва да са със стикерите на вън) - забавя се включването на солара и намалява с ефективноста му 10-12 %
- Соларната течност най-вероятно е вече за подмяна защото стъклото на дебитомера на помпената група е почерняло и неизползваемо. Може да се наложи да се смени и той или цялата група
- Бойлера тече през предпазния вентил - липсва разширителен съд (това не е задължително)

Много съм доволен от чоевека! Всички техници включително и от Висман изобщо не обърнаха внимание на тези проблеми или просто не ги виждаха.

И пак повтарям: В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НА ТЕРМО КОРЕКТ ИЛИ ЕРАТО (Ерато даже прочетох, че го ликвидират заради дългове ). Лицето Борислав Георгиев - Термо Корект е изключително некомпетентно и за термопомпи със сигурност няма да свърши работа.

От БГ Терм и от Висман са само продавачи и не ги интересува кой ще инсталира системата, но въпреки това прехвърлят отговорността на инсталатора когато стане фал.

Добре, че беше този форум, че да се информирам и да знам къде да търся проблемите и да намеря съответното решение. Просто в БГ-то човек трябва да се оправя сам и по нестандартни начини за всичко! И да има пари за поправки да дава като попадне на идиоти ;)

Сполай ви и хубав ден !!!
Здравей,

Може ли да кажеш година по-късно какво се случва със сметките? Имам план да ползвам термопомпа на viessmann. Може ли да ми изпратиш на лично контакт на Димо Лилов?

Поздрави,
Данчо.
davidzvezdata - специалист
вт яну 15, 2019 11:34 amgadinko написа:
Здравейте,
ползвам две термопомпи на Висман по 12кв за отопление и БГВ на къща 300кв РЗП с 8 конвектора, 3 лири в баните и 3 радиатора в мокро помещение, дрешник и гараж.Едната помпа се ползва само за БГВ. За декември месец получих сметка за ток близо 800лв. Та питането ми е - от какво би могло да е това? Имам познати с Тошиба които плащат по около лев на кв.м. Къщата е изолирана с 10см стиропор, 10 см. фибран на първата плоча и 12см каменна вата на бетонния покрив. Интереува ме според вас проблемът в термопомпите ли е, в инсталацията ли тъй като не очаквах с термопомпа да плащам такива високи сметки за ток.
Грубо като сметна, имаш минимум 50 л/мин консумиран дебит... Имаш ли буфер... Защото 12 квт термопомпа ще е с по-малък дебит на циркулация...
LazarGanev - "Велик майстор"
вт яну 28, 2020 11:40 amdavidzvezdata написа:
вт яну 15, 2019 11:34 amgadinko написа:
Здравейте,
ползвам две термопомпи на Висман по 12кв за отопление и БГВ на къща 300кв РЗП с 8 конвектора, 3 лири в баните и 3 радиатора в мокро помещение, дрешник и гараж.Едната помпа се ползва само за БГВ. За декември месец получих сметка за ток близо 800лв. Та питането ми е - от какво би могло да е това? Имам познати с Тошиба които плащат по около лев на кв.м. Къщата е изолирана с 10см стиропор, 10 см. фибран на първата плоча и 12см каменна вата на бетонния покрив. Интереува ме според вас проблемът в термопомпите ли е, в инсталацията ли тъй като не очаквах с термопомпа да плащам такива високи сметки за ток.
Грубо като сметна, имаш минимум 50 л/мин консумиран дебит... Имаш ли буфер... Защото 12 квт термопомпа ще е с по-малък дебит на циркулация...
Само първия пост ли прочете?
davidzvezdata - специалист
вт яну 28, 2020 12:16 pmLazarGanev написа:
вт яну 28, 2020 11:40 amdavidzvezdata написа:
вт яну 15, 2019 11:34 amgadinko написа:
Здравейте,
ползвам две термопомпи на Висман по 12кв за отопление и БГВ на къща 300кв РЗП с 8 конвектора, 3 лири в баните и 3 радиатора в мокро помещение, дрешник и гараж.Едната помпа се ползва само за БГВ. За декември месец получих сметка за ток близо 800лв. Та питането ми е - от какво би могло да е това? Имам познати с Тошиба които плащат по около лев на кв.м. Къщата е изолирана с 10см стиропор, 10 см. фибран на първата плоча и 12см каменна вата на бетонния покрив. Интереува ме според вас проблемът в термопомпите ли е, в инсталацията ли тъй като не очаквах с термопомпа да плащам такива високи сметки за ток.
Грубо като сметна, имаш минимум 50 л/мин консумиран дебит... Имаш ли буфер... Защото 12 квт термопомпа ще е с по-малък дебит на циркулация...
Само първия пост ли прочете?
Да...
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32

Тема "високи сметки за ток с термопомпи Viessmann" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: