Ел. инструментите. Консумативи.
borchoyor - специалист
Здравейте, имам проблем с моята щил 241см, пали и гасне, смених свеща, запали поработи 2-3 минути и загасва, все едно няма бензин, какво може да е? Благодаря
tushee1 - напреднал
Колега провери си маркуча към карбуратора или филтъра вътре в резервоара. Ако са здрави тогава проблема може да е в карбуратора (цедката в него, може и реглаж да се окаже). Възможните причини са доста. Знам че и от семерингите на коляновия вал също е възможно да гасне. Трябва да почнеш от някъде.
Успех ! ! !
borchoyor - специалист
Занесох я в сервиза на щил, но тук нямат софтуер, ще я пращат в София или Благоевград
iivanov - майстор
Преди да я пратиш в сервиза , трябваше да смениш горивен и въздушен филтър . Щиловете са по-капризни на тази тема .
borchoyor - специалист
съб май 11, 2019 2:12 pmiivanov написа:
Преди да я пратиш в сервиза , трябваше да смениш горивен и въздушен филтър . Щиловете са по-капризни на тази тема .
Горивния го сменихме в сервиза, същата работа беше, днес си я взех, нещо са почиствали, даже не питах, бенз филтър, заточване на веригата и труд 13 лева, засега работи като, както си я знам, 2 кубика за 20 минути, моето бижу😁
borchoyor - специалист
Въздушния ще го сменя в понеделник, за всеки случай, на 5-6години е, а преди тва е стоял на нея в магазина поне 2-3
vlax - майстор
съб май 11, 2019 5:53 pmborchoyor написа:
2 кубика за 20 минути
Ти на норма ли си ,почивка не и ли даваш.С един резервоар 2 кубика ли режеш,не презареждаш ли? :?
:partyman:
iivanov - майстор
съб май 11, 2019 5:53 pmborchoyor написа:
... 2 кубика за 20 минути, моето бижу😁
Ти върви им набий канчетата на тия , дето ти карат дървата . Щото аз с 261 режа 2 за половин час .
vlax - майстор
съб май 11, 2019 7:09 pmiivanov написа:
съб май 11, 2019 5:53 pmborchoyor написа:
... 2 кубика за 20 минути, моето бижу😁
Ти върви им набий канчетата на тия , дето ти карат дървата . Щото аз с 261 режа 2 за половин час .
Аз с мойта 236 да не казвам за колко време ги режа :-D 1 час
:partyman:
Последна промяна от vlax на съб май 11, 2019 8:31 pm, променено общо 1 път.
milen56 - специалист
Мале, мале, а, ако ги и запалите сигурно и за под 10мин ще слезете.
Аз имам 181 мисля, че беше, ама я бях оставил цяла зима с бензин без да я паля. Сега докато заработи зор видях.

Тема "Тема за резачките и моторните триони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: