Най - вълнуващия въпрос зимно време.
нед апр 28, 2019 10:59 pmfilmatoplo написа:
:wink: От къде чу за Грейко ,сайта им не го ли уважаваш -там пише кои са доставчиците :wink: .
Мерси :supz:
katn - специалист
Здравейте! Ще сменям настоящия котел с камина Грейко и един приятел ми каза че чел някъде че за пелетна камина не бил необходим комин, а само отвор в стената колкото да излиза пушека. На мен не ми се вярва, затова питам вярно ли е? Защото ако е вярно, ще ми се улесни много работата по смяната. Предварително ви благодаря!
brassSob - специалист
чет май 09, 2019 4:00 pmkatn написа:
Здравейте! Ще сменям настоящия котел с камина Грейко и един приятел ми каза че чел някъде че за пелетна камина не бил необходим комин, а само отвор в стената колкото да излиза пушека. На мен не ми се вярва, затова питам вярно ли е? Защото ако е вярно, ще ми се улесни много работата по смяната. Предварително ви благодаря!
Здравей. Това дори го разправят и някои търговци. Не е вярно. Трябва комин.
чет май 09, 2019 4:11 pmbrassSob написа:
чет май 09, 2019 4:00 pmkatn написа:
Здравейте! Ще сменям настоящия котел с камина Грейко и един приятел ми каза че чел някъде че за пелетна камина не бил необходим комин, а само отвор в стената колкото да излиза пушека. На мен не ми се вярва, затова питам вярно ли е? Защото ако е вярно, ще ми се улесни много работата по смяната. Предварително ви благодаря!
Здравей. Това дори го разправят и някои търговци. Не е вярно. Трябва комин.
Здравейте. Комин не е необходим казвам го от личен опит. Вече втора година си я ползвам без комин, пробих стената и директно навън.
brassSob - специалист
съб май 11, 2019 6:47 pmМирославсс написа:
чет май 09, 2019 4:11 pmbrassSob написа:
чет май 09, 2019 4:00 pmkatn написа:
Здравейте! Ще сменям настоящия котел с камина Грейко и един приятел ми каза че чел някъде че за пелетна камина не бил необходим комин, а само отвор в стената колкото да излиза пушека. На мен не ми се вярва, затова питам вярно ли е? Защото ако е вярно, ще ми се улесни много работата по смяната. Предварително ви благодаря!
Здравей. Това дори го разправят и някои търговци. Не е вярно. Трябва комин.
Здравейте. Комин не е необходим казвам го от личен опит. Вече втора година си я ползвам без комин, пробих стената и директно навън.
Аз лично без комин никога, ама никога няма да я въведа в експлоатация. Всеки си решава за него.
filmatoplo - майстор
:wink: По принцип на панаира в Пловдив си горят с 2 м комин .
LazarGanev - "Велик майстор"
За горенето си горят (при добро стечение на обстоятествата, благоприятен вятър). Ако вятърът стане насрещен - лесно угасват и дават грешка. На Панаира и в шоурума - както и да е, но ако спре тока когато всички спят и няма коминна тяга да изсмуче неизгорелите газове, богати на въглероден окис, какво правим? Кой ще е виновен?
съб май 11, 2019 8:56 pmLazarGanev написа:
...Кой ще е виновен?
Мирославсс.
filmatoplo - майстор
С тръба само да излиза от стената и аз няма да свържа камина ,на един обект нямаше комин и докато го изградят човека искаше да правим проба -ами не става ,вятъра надува в тръбата и в горивната камера пуши кълбета бял пушек .Та изчака до изграждането на комина.

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: