Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
vaskopa - помощник
Здравейте, някой знае ли да се продава у нас пяна като във видеоклипа
VLADO66 - майстор
Имаше една фирма, която я полага, но за 10 см. дебелина, цената е отказваща.
шоп - майстор
Има много фирми.
Напишете в търсачките полиуретанова топлоизолация и/или безшевна полиуретанова изолация и ще намерите това, което търсите.
Цената не е толкова фрапираща след като се вземат всички + на системата и се извадят разходите за лепило, дюбели и труд за монтаж на листова топлоизолация.
Чираче - майстор
нед май 12, 2019 11:44 amvaskopa написа:
Здравейте, някой знае ли да се продава у нас пяна като във видеоклипа
Абе тая пяна добре топлоизолира, ама знаеш ли КАК ГОРИ? :lol:
шоп - майстор
Гори идеално!
Почти като термопанелите с полиуретанова пяна:-)

Гори по-добре от стиропор и фибран:-)

Който търси пожаробариера да се ориентира към изолация с минерална или още по-добре с каменна вата.
Чираче - майстор
нед май 12, 2019 6:05 pmшоп написа:
Гори идеално!
Почти като термопанелите с полиуретанова пяна:-)
Усещам някаква закачка май! :? Защото се знае, че моята къща е с термопанели. Бъди спокоен, помислил съм за пожарната безопасност. Термопанелите са ми само за фасада странично и покрив. След тях има 15 см каменна вата, и обшивка с гипскартон или дървена ламперия. Всички ел. кабели са запоени с калай, и добре изолирани. Основното ми отопление е на пелети, с радиатори. Около комините за котела и камината има поне 20 см отстояние от термопанела, запълнено с каменна вата. Да не предизвиквам дявола, но си мисля, че само умишлено и престъпно запалване може да предизвика пожар. Поне така си мисля.
шоп - майстор
Лично аз много харесвам термопанели, но само такива с пълнеж от каменна вата.

Иначе източници за пожар безброй. Късо, умисъл, строителна неизправност, стр.дейности, открит огън, неправилно боравене с отоплителни уреди, небрежност, неустановени, природни сили и др.

Като пожарникар мога да разправям много случки. Скоро изгоря една 350-400м2 изолация заради самозапалил се автомобил паркиран на улицата :?
vaskopa - помощник
нед май 12, 2019 2:38 pmVLADO66 написа:
Имаше една фирма, която я полага, но за 10 см. дебелина, цената е отказваща.
Може би не ме разбрахте, тази от клипа е като монтажната пяна във флакон. И я нанасяха с пистолет за монтажна пяна но отпред сложиха накрайник (комплект с пяната) и я пръска "на метла" със ширина 30-40 сантиметра.
speka_rs - майстор
Видях на живо
http://www.ems.bg/%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0 ... %BD%D0%BE/

и предполагам, че ще върши подобна работа.
vaskopa - помощник
нед май 12, 2019 10:23 pmspeka_rs написа:
Видях на живо
http://www.ems.bg/%D0%BE%D0%BD%D0%BB%D0 ... %BD%D0%BE/

и предполагам, че ще върши подобна работа.
Да ще върши работа но трябва и компресор. А относно пожарната безопастност вижте клипа от 7:13 минути нататък

Прикачен файл

polinor.jpg
polinor.jpg (51.51 KиБ) Видяна 5418 пъти

Тема "Изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: