• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gnt69 - майстор
crez написа:
Май тази също няма помпа за пръскене на дървета.С lov сме обсъждали тази тема в другия форум,моята няма и допълнително ще купувам. Мястото и е м/у самара и входната решетка на вентилатора. Има оставени отвори за монтаж.
Има помпа. След четенето и съветите във форума точно към такава се бях насочил. Хартиса ми един синджир тънък като за пинчер с едно кабелче от единия край четох инструкцията ама не пише за това нещо. Да не е за заземяване като антистатик да се влачи подире ми. :partyman:
vrangelov - специалист
gnt69 написа:
...Хартиса ми един синджир тънък като за пинчер с едно кабелче от единия край четох инструкцията ама не пише за това нещо. Да не е за заземяване като антистатик да се влачи подире ми. :partyman:
Да, точно! Това е за когато разхвърляш някакви гранули, тор например. При разпръскване на разтвори няма нужда от него.
Но пък от друга страна, щом имаш вече синджир, можеш да си купиш (мини) пинчър.
lov - майстор
Имай в предвид че кога я ползвам като метла пак пердаши статиката кога е сух въздуха. Аз не го ползвам щот нали съм имунизиран срещу тока :) Мързела ми идва в повече ма си е неприятно кат те перне :rolleyes:
gnt69 - майстор
vrangelov написа:
.
Но пък от друга страна, щом имаш вече синджир, можеш да си купиш (мини) пинчър.
Не става имам три котака и ще го бият на лягане и на ставане. :partyman:
vrangelov - специалист
Язък! Със здраве да я ползваш! Безценен помощник е.
yanko78 - специалист
Да повдигна темата. Търся в сегашно време моторна пръскачка. Насоката ми е към бюджетен вариант с максимална гаранция. Ще се пръскат 20-25 дръвчета 2-3 пъти в годината, като не изключвам и ако е възможно, да е ползвам като листо духачка наесен, като се съберат повече окапали листа.
vlax - майстор
пон май 13, 2019 12:05 amyanko78 написа:
Да повдигна темата. Търся в сегашно време моторна пръскачка. Насоката ми е към бюджетен вариант с максимална гаранция. Ще се пръскат 20-25 дръвчета 2-3 пъти в годината, като не изключвам и ако е възможно, да е ползвам като листо духачка наесен, като се съберат повече окапали листа.
Колко големи са дръвчетата?
Ако са високи препоръчително/задължително с помпа.
Ако са ниски може и без помпа.
Всички нискобюджетни са едни и същи с различни етикети.Хубаво е да има по-голяма гаранция,разгледай по веригите магазини.Каквато и да вземеш няма да съжаляваш.
пон май 13, 2019 12:05 amyanko78 написа:
Ще се пръскат ....... 2-3 пъти в годината...
То за пръскането ти имаш задължителни едно пролетно пръскане и едно есенно.Остава да кажеш третото пръскане против какво ще е? :?:
:partyman:
yanko78 - специалист
пон май 13, 2019 7:59 amvlax написа:
пон май 13, 2019 12:05 amyanko78 написа:
Да повдигна темата. Търся в сегашно време моторна пръскачка. Насоката ми е към бюджетен вариант с максимална гаранция. Ще се пръскат 20-25 дръвчета 2-3 пъти в годината, като не изключвам и ако е възможно, да е ползвам като листо духачка наесен, като се съберат повече окапали листа.
Колко големи са дръвчетата?
Ако са високи препоръчително/задължително с помпа.
Ако са ниски може и без помпа.
Всички нискобюджетни са едни и същи с различни етикети.Хубаво е да има по-голяма гаранция,разгледай по веригите магазини.Каквато и да вземеш няма да съжаляваш.
пон май 13, 2019 12:05 amyanko78 написа:
Ще се пръскат ....... 2-3 пъти в годината...
То за пръскането ти имаш задължителни едно пролетно пръскане и едно есенно.Остава да кажеш третото пръскане против какво ще е? :?:
:partyman:
Дръвчетата са млади на 3 години, но дори за толкова са си станали високи. За пръскането, образно казах 2-3. Чета, че някой хора и по 7-8 пъти в годината ги пръскат. Подробностите с помпа и без помпа не са ми ясни. Предполагам, че с помпата, подава препарата принудително, докато без, е на самотек? Виждам в магазините, основно Райдер присъства, а четох лоши отзиви за тях, та затова сондирам мнения.
vlax - майстор
пон май 13, 2019 10:02 amyanko78 написа:
Чета, че някой хора и по 7-8 пъти в годината ги пръскат.
Може и повече,зависи от годината.
пон май 13, 2019 10:02 amyanko78 написа:
Предполагам, че с помпата, подава препарата принудително, докато без, е на самотек?
Точно.
пон май 13, 2019 10:02 amyanko78 написа:
.. а четох лоши отзиви за тях, та затова сондирам мнения.
Ти какви мнения очакваш за нискобюджетните.
Взимаш -колкото изкара и в коша.Ако искаш нещо здраво-бъркаш по-надълбоко в джоба.
:partyman:
yanko78 - специалист
Нещо повече за такива с джойстик? Иначе, намерих най ниска цена за този райдър и май на него ще скачам, стига, да не има нещо с 1 идея по добро за този бюджет.
https://instrumentistart.com/dom-i-grad ... -20-l.html
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Помощ за избор на моторна пръскачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: