Всичко за дърводелството
mavryt4o - майстор
пон май 13, 2019 8:47 amla_bamz написа:
Браво мавруде, страхотно се е получило. Много хора тук си говорим, че някой ден може да сменим професията, ти си готов !!!
Не става бе човек. На мен разчитат жена и две синчета.Имал съм поръчка от ,която за 2 месеца избих всичките си машини събирани за 5-6 години.Но с връзки в общината.Предимно вадя от дърводелството около 500лв месечно.Искам и да отделям внимание на семейството иначе работа има и тройно да си докарвам но на цената на какво!?
la_bamz - специалист
Много е дълга тази тема, и май не е за тук :). По нашият край има доста сериоезен недостик на дърводелци или по-скоро на хора които имат професии с физически труд. Но пак казвам дълга тема :). Прав си въпрос на приоритети е. А и при тъеб е друго имаш място, имаш три фази и т.н. Щом успяваш да докарваш някой лев отгоре е супер. :partyman:
Chefo77 - майстор
То дърводелци бол, качествените са малко. Аз работя с Николай и проблеми нямам, ама като гледам по обекти хората за какво дават шапки с пари ... :(
Edwardo - напреднал
пон май 13, 2019 10:40 ammavryt4o написа:
пон май 13, 2019 8:47 amla_bamz написа:
Браво мавруде, страхотно се е получило. Много хора тук си говорим, че някой ден може да сменим професията, ти си готов !!!
Не става бе човек. На мен разчитат жена и две синчета.Имал съм поръчка от ,която за 2 месеца избих всичките си машини събирани за 5-6 години.Но с връзки в общината.Предимно вадя от дърводелството около 500лв месечно.Искам и да отделям внимание на семейството иначе работа има и тройно да си докарвам но на цената на какво!?
Много мъдри думи наистина.....и аз едно време съм загубил много време за уж по комфортен живот ....и го платих на сметката на семейството :(
Остани такъв какъвто си ти .
mavryt4o - майстор
вт май 21, 2019 4:01 amEdwardo написа:
пон май 13, 2019 10:40 ammavryt4o написа:
пон май 13, 2019 8:47 amla_bamz написа:
Браво мавруде, страхотно се е получило. Много хора тук си говорим, че някой ден може да сменим професията, ти си готов !!!
Не става бе човек. На мен разчитат жена и две синчета.Имал съм поръчка от ,която за 2 месеца избих всичките си машини събирани за 5-6 години.Но с връзки в общината.Предимно вадя от дърводелството около 500лв месечно.Искам и да отделям внимание на семейството иначе работа има и тройно да си докарвам но на цената на какво!?
Много мъдри думи наистина.....и аз едно време съм загубил много време за уж по комфортен живот ....и го платих на сметката на семейството :(
Остани такъв какъвто си ти .
Вътрешно някак си не искам да съм прав но винаги едното е за сметка на другото.
la_bamz - специалист
Много време се чудих, как да направя леглата на пантите, на една врата която започнах. Пробвах само с длето, не бях доволен от резултата. Пробвах да си направя приспособление, но не го доизкусурих и все не се получваше. Най-накрая ме осени, едно приспособление бях правил преди 4-5 години за нут и перо. Бях още с една малка фреза и без циркуляр. За 10 мин стана идеално за леглата на пантите :
Прикачен файл:
0.jpg
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg

Като си знам възможносите съм доста изненадан от резултата :cool:
PIP - майстор
Аз ползвам същата фреза за пантите, нямаш ли линиеал с нея? С него става за 5мин, за повече от 2-3 врати може и с шаблон, но аз действам само с линеала.
la_bamz - специалист
Не за съжаление, купувана е второупотребна.
PIP - майстор
Много е полезен, не че не може да се направи, но си е основен аксосор. Фрезата е много добра, има недомисления и посоки за подобряване, но като цяло за цената е супер. Има много добра видимост, удобна е и палеца за застопоряване е много ергономичен, най-големия недостатък за мен е плиткото потапяне.
nikolson - майстор
Очертаваш пантата като ползваш самата панта за шаблон. По нейната дебелина си застопоряваш дълбочината на потапянето. На ръка сваляш стружката по очертаното. С длето оформяш ъглите.

Тема "Какво сътворих днес." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: