Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пон май 13, 2019 2:06 pmpreslav написа:
Отпадна ми дилемата относно твойте камби и Сиврията. Утре ги кръстосвам, ама лютите ши са някъде в тъча, чи преди няколко години брах люти пиперки.
Две тенжери леща, една след друга и се люта.
Благоверната яди през сълзи и женствени псувни. Лютиииииии.......
miroki - майстор
До сега нищо хубаво не съм видял от кръстосване при опрашване. Но в двора няма как да се избегне. Опитвам се с конструкциите за краставиците и с доматите да разделям люти чушки от сладки и пипер бяла от черна капия или каквото е там.
Тази година семето на пипера нещо се е омесило. Седи си на второ листенце кръстосал и замръзна за един месец. Това и в кофички и директно под найлона на две различни места и почва и условия. Другия расад е приличен.
вт май 14, 2019 6:30 pmmiroki написа:
До сега нищо хубаво не съм видял от кръстосване при опрашване....
Смятам да ги сея заедно. Грешка ли е и какво ще се получи?
preslav - майстор
вт май 14, 2019 6:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт май 14, 2019 6:30 pmmiroki написа:
До сега нищо хубаво не съм видял от кръстосване при опрашване....
Смятам да ги сея заедно. Грешка ли е и какво ще се получи?
Вероятно закръглен пипер и продълговати камби - аз ще ги смесвам, пък каквото стане, поне за догодина ще знам, че така не се прави.
miroki - майстор
При самото опрашване е малката беля. Понякога дори почти никаква. Голямата е догодина, когато се сее от такива семена.
Та това за догодина е ефикасно за здравето на растението. Там е полезно опрашване, но от еднакъв сорт и различни растения.
Но съм имал случаи на опрашване при които плода толкова се изменя, че го няма. Това последното в саксийни условия в помещение. Опраших 2 вида саксийни чушки и едните след опрашването (не от техните семена), родиха 3-4 mm. дълги чушленца и цвета си остава върху тах овяхнал. И докато ги видя, всички вече бяха червени.
preslav - майстор
вт май 14, 2019 10:04 pmmiroki написа:
При самото опрашване е малката беля. Понякога дори почти никаква. Голямата е догодина, когато се сее от такива семена.
Та това за догодина е ефикасно за здравето на растението. Там е полезно опрашване, но от еднакъв сорт и различни растения.
Но съм имал случаи на опрашване при които плода толкова се изменя, че го няма. Това последното в саксийни условия в помещение. Опраших 2 вида саксийни чушки и едните след опрашването (не от техните семена), родиха 3-4 mm. дълги чушленца и цвета си остава върху тах овяхнал. И докато ги видя, всички вече бяха червени.
Така да беше казал, аз не деля семена за догодина, всяка година купувам нови - последните "бабини" семена бяха от камби миналата година, при мен нищо не се получи, Трифон каза, че бил доволен. Тази година приключвам и със семената за лютите чушки, не знам каква е точната причина, но "бабините" люти чушки станаха нелюти, случвало се е да изям 5 за да усетя някакво люто и то едва забележимо, а по-рано една чушка беше за два дена.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не бива да се омешва опрашването и няма смисъл да се сади от получените семена.
Тази година ми се обърка сеенето и вече загубих едни бабини семки...
Всичко се обърка, не знам какво садя, та да го садя в другия край на нивата и така
Семената съхранявам в найлонови пликчета и в хладилника.
Естествено съм ги набутал в отделението за плодове и зеленчуци.
Има и такива дето не поникнаха- някакви много стари от добруджански камби.
Другата година ще набуча само от моите семена, две седмици по рано и ако резултата ми хареса, купените ще ги изхвърля в природата.
Пипера мога да го преместя, но не повече от осем метра. Ако и това е малко, значи другата година само един вид.
Лелеееее, ми то и люти чушки имам няколко вида. Сичко ако тряба да деля........
Бахамал съм му и бамята!
preslav - майстор
https://www.bgfermer.bg/Article/6170258 - точка 9 ме накара да си мисля в посока ред камби, ред пипер, нещо като "роднина, милиционер...". По този начин искам и да тествам една фитара, на която все нещо не се получава.
Днес купих и 20 м. мулчиращо фолио, ако ефектът е такъв, какъвто го описват, догодина всичко ще е в найлонов мулч, че разсадът я стане, я не, ама за тревата лоша година няма.
При нас бялата акация е започнала да цъфти, което по стар народен обичай означава, че е време да се слага бамята - естествено първо ще рътя, после в кофичка, а след после с кофичката на полето. То е ясно, че ще има една шепа бамя, ама пък цъфти красиво - някакъв вид хибискус или ружа е, по-точно от едно семейство са.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Някой да има познат в Русе, гладен за малко пари, изкарани с права лопата?

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: