Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
animi2006 - специалист
Здравейте!
Направиха ми навес, на който сложихме битумни керемиди. Дали те не са били качествени или майсторът е ходил по тях пиян не знам, но резултатът е изронена на места посипка. Въпросът ми е има ли някаква опасност от това и възможно ли е и дали въобще трябва да се намажат керемидите с нещо?
Вторият ми въпрос е: последният ред от керемидите се пада малко под покрива на къщата и там керемидите завършват като последният ред е накован. Дали няма да просмуква вода? Мога да налепя един ред керемиди сама ( да жена съм, но съм половин майстор), мога да намажа пироните с нещо ( течна гума, изомакс...) , но не знам дали се продават малки разфасовки, но не знам дали е нужно.
Трети въпрос: стената под навеса, в частта й, където имаше редеп камък, я измазаха с вароциментов разтвор, но се понапука. Майсторът каза "спокойно, няма да падне". Дано! Но искам да запълня пукнатините с нещо - акрилен силикон, гипс, нещо... не знам какво - разчитам на съвети от вас. Ако разбера как и снимка ще кача.
Благодаря предварително,!
VLADO66 - майстор
Битумните керемиди не са ти от най-качествените, щом им пада посипката.Въпроса е дали се вижда оголена основа, която е черна.Посипката пази от стареене на основата.Може да се намаже с въпросните продукти, но чак когато евентуално протече, а това може да стане и след 10 години.Няма опасност да протече през пироните, но за твое успокоение, можеш да ги намажеш дебело единствено с полиуретанов уплътнител.Пукнатините във вароциментовата замазка ако са изложени на открито, могат да се измажат/не само те, а цялото/ с хидроизолация на циментова основа.
preslav - майстор
За какви квадрати на покрива и стената говорим, че имам нещо предвид?
animi2006 - специалист
вт май 14, 2019 4:46 pmpreslav написа:
За какви квадрати на покрива и стената говорим, че имам нещо предвид?
Черното се вижда на някои места. Стената е малко- може би 4 квадрата и е под навеса. Покривът на навеса е ок. 18 кв.м
preslav - майстор
вт май 14, 2019 5:14 pmanimi2006 написа:
вт май 14, 2019 4:46 pmpreslav написа:
За какви квадрати на покрива и стената говорим, че имам нещо предвид?
Черното се вижда на някои места. Стената е малко- може би 4 квадрата и е под навеса. Покривът на навеса е ок. 18 кв.м
Ползвал съм ХИП-2 на тераса, по която се ходи, на стена и последно за репариране на потрошена вана, която ползвам за "басейн" на водна лилия. Нямам никакви забележки.

Тема "Ремонт/поправкана битумни керемиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: