• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13
Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
agj - майстор
нед май 12, 2019 10:41 pmfore написа:
Телчарките са доста използвана вече дори в домашните работилници. А и те са доста минимизирани вече.
Това последното не го разбрах :?: Я пробвай пак...... :lol:
fore - майстор
пон май 13, 2019 1:02 amagj написа:
нед май 12, 2019 10:41 pmfore написа:
Телчарките са доста използвана вече дори в домашните работилници. А и те са доста минимизирани вече.
Това последното не го разбрах :?: Я пробвай пак...... :lol:
Незнам как му викате у Хаск-00, по важното е че си разбрал останалото........ :wink:

Абе като няма с кого да се чешете в старата тема и почвате по другите. Не ви ли писна вече. Мисля че всички знаят че сте големи Капацитети в сферата на инвертирането. Обаче този ви капацитет стига само да се подигравате с всички и с всичко напоследък.

Лидлските машини скапани, тоя и оня не разбирал нищо, а само вие сте големи разбирачи. С какво точно помагате ........
Един път да се избазикаш добре, но постоянно.

Virtex можеби ти знаеш......

Едит :

agj, ми обясни го ти на човека като си гоУем Разбирач и Капацитет бе. :wink:
Аз няма претенции за специалист в тази техника. Просто ползвам и се уча. Всичко е от наблюдение и проба-грешка.
Като има някой лев в повече купувам за да има и щото обичам техниката.
Andri01 - майстор
За това и аз спрях да се обяснявам и пиша в тази тема/ за телчарките/. написах веднаж-който иска да го намери и чете. а това,че не е съгласен с мене,моля да си го преживее тихо и кротко. Не мога да му помогна. То собственото мнение е като задника: всеки го има,но не всеки харесва чуждия / женските правят изключение/ :)
falosa - напреднал
Колеги бих искал да попитам дали телчарката 90 А ще може да замества инверторния електрожен? Оказа се ,че сина ми е купил една телчарка. Но като не съм работил с тези два артикула....Се чудя дали са взаимозаменяеми или са съвсем различни. Ще се работи само любителски. Асмалъка някъде заварчица...някой сенник...малка оранжерийка...Все такива неща.Благодаря на всички ,които ще дадат съвет.
fore - майстор
вт май 14, 2019 12:36 pmfalosa написа:
Колеги бих искал да попитам дали телчарката 90 А ще може да замества инверторния електрожен? Оказа се ,че сина ми е купил една телчарка. Но като не съм работил с тези два артикула....Се чудя дали са взаимозаменяеми или са съвсем различни. Ще се работи само любителски. Асмалъка някъде заварчица...някой сенник...малка оранжерийка...Все такива неща.Благодаря на всички ,които ще дадат съвет.
Най добре е да тестваш и сам ще разбереш.
То зависи и от инвертора. Ако е пак Лидлският, може и да го замени.
falosa - напреднал
вт май 14, 2019 2:38 pmfore написа:
вт май 14, 2019 12:36 pmfalosa написа:
Колеги бих искал да попитам дали телчарката 90 А ще може да замества инверторния електрожен? Оказа се ,че сина ми е купил една телчарка. Но като не съм работил с тези два артикула....Се чудя дали са взаимозаменяеми или са съвсем различни. Ще се работи само любителски. Асмалъка някъде заварчица...някой сенник...малка оранжерийка...Все такива неща.Благодаря на всички ,които ще дадат съвет.
Най добре е да тестваш и сам ще разбереш.
То зависи и от инвертора. Ако е пак Лидлският, може и да го замени.
Ами не съм работил с "малокалибрени"...само с траф на 250 А...
agj - майстор
пон май 13, 2019 11:16 amfore написа:
пон май 13, 2019 1:02 amagj написа:
нед май 12, 2019 10:41 pmfore написа:
Телчарките са доста използвана вече дори в домашните работилници. А и те са доста минимизирани вече.
Това последното не го разбрах :?: Я пробвай пак...... :lol:
Незнам как му викате у Хаск-00, по важното е че си разбрал останалото........ :wink:
Не съм от Хасково (ако с това си решил да обиждаш някой),та затова и не знам как точно му викат там ,но със сигурност такова чудо като мимнимизиранА телечарка, аз не знам да има :-D Някак си, нещо ромско има в това определение.... :lol: И ще е добре да ни обясниш,какво точно си имал в предвид?
пон май 13, 2019 11:16 amfore написа:
agj, ми обясни го ти на човека като си гоУем Разбирач и Капацитет бе. :wink:
Аз няма претенции за специалист в тази техника.
Бе, е твърде неучтива форма ,затова те моля да си държиш малко по прилично !
Бих обяснил на човека, но въпроса е зададен в неподходящата тема!
Ако нямаш претенции за специалист в тази техника, не се прави на такъв, иначе ставаш смешен!Приятелски съвет!
agj - майстор
вт май 14, 2019 8:33 pmfalosa написа:
вт май 14, 2019 2:38 pmfore написа:
вт май 14, 2019 12:36 pmfalosa написа:
Колеги бих искал да попитам дали телчарката 90 А ще може да замества инверторния електрожен? Оказа се ,че сина ми е купил една телчарка. Но като не съм работил с тези два артикула....Се чудя дали са взаимозаменяеми или са съвсем различни. Ще се работи само любителски. Асмалъка някъде заварчица...някой сенник...малка оранжерийка...Все такива неща.Благодаря на всички ,които ще дадат съвет.
Най добре е да тестваш и сам ще разбереш.
То зависи и от инвертора. Ако е пак Лидлският, може и да го замени.
Ами не съм работил с "малокалибрени"...само с траф на 250 А...
Не,няма да замени нито инвертора ,нито трафа!Обясних защо,по назад в темата.
agj - майстор
пон май 13, 2019 11:29 amAndri01 написа:
За това и аз спрях да се обяснявам и пиша в тази тема/ за телчарките/. написах веднаж-който иска да го намери и чете. а това,че не е съгласен с мене,моля да си го преживее тихо и кротко. Не мога да му помогна.
Бре,бре!Май доста на сериозно се взимаш :lol:
fore - майстор
вт май 14, 2019 8:33 pmfalosa написа:
вт май 14, 2019 2:38 pmfore написа:
вт май 14, 2019 12:36 pmfalosa написа:
Колеги бих искал да попитам дали телчарката 90 А ще може да замества инверторния електрожен? Оказа се ,че сина ми е купил една телчарка. Но като не съм работил с тези два артикула....Се чудя дали са взаимозаменяеми или са съвсем различни. Ще се работи само любителски. Асмалъка някъде заварчица...някой сенник...малка оранжерийка...Все такива неща.Благодаря на всички ,които ще дадат съвет.
Най добре е да тестваш и сам ще разбереш.
То зависи и от инвертора. Ако е пак Лидлският, може и да го замени.
Ами не съм работил с "малокалибрени"...само с траф на 250 А...
На този agj, пак му падна шалтера. Няма да обяснявма какво значи ! :) Но всички станаха Софиянци......
За минимизацията мисля че който трябва ме е разбрал. Не е на Суахили или на Китайски диалект.

То повечето видове заваръчни машини всъщност са минимизирани или ако искате компресирани и тнт. Ясно е как. Думата е една -Електроника. И би следвало Спеца по Инвертирането да е наясно с това.

Сега ако кажа една машина е Чопър и сигурно и тука ще стане смут........ :wink:

Та falosa, от моите наблюдения при тъста телчарка може да замени инвертор и то добре, докато обратното е трудно. Аз там заварявах с Българска Струна. Едната беше чопър, а другата пълен инвертор. Инверторите стояха на рафта.
Заварявах една касета за пробиване на много планки наведнъж за придържане на улука да не излиза от скобата нагоре. Копчета им викат. Та касетата я беше правил старият майстор поддържащ колите. Като напъвах с винта да стягам планките и се спука едната от заварките на гайката. Заварих я идеално. Дебел винкел. Ъглова точкова заварка. С инвертора трудно. С телчарката е лесно. После сме правили и кошове за дърва и какви ли не работи и с дебели и с тънки материали.
Е тези машини са 200А. Даже инверторната я дават и за алумин. Явно имше и АС режим.

Та според това което видях и пробвах Ако телчарката е 90 А то тя би следвало да замести 90-120 А инвертор. Но трябва да се пробва.

Са тука спецовете те пращат да четеш нещо някъде назад. Ако ти се занимава го намери и кажи какво пише там и защо не става според тях.
Аз говоря единствено от опита си.
Иначе моята минимизирана телчарка е и ел-жен и телчарка....... :lol: Та тя се заменя сама. Е това вече пък е Трансформърс........ :roll:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13

Тема "Тема за заваряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: