• 1
  • 2
Всички имаме коли, нали ?
kolev_k - специалист
имам такава на 30+години.стояла е в цистерна,преди 2год е прелята в туби.Мога ли да я сипя на колата след прецеждане без да се страхувам от негативни последствия.Колата е форд TDCI
Andri01 - майстор
Сипвай я. Провери дали няма вода отдолу,прецеждаш я,разреждаш мин. 1:1 с чиста.
kr1100 - майстор
идеална е за подпалки на суха трева , дървета, за казан....
preslav - майстор
вт май 14, 2019 8:07 amkolev_k написа:
имам такава на 30+години.стояла е в цистерна,преди 2год е прелята в туби.Мога ли да я сипя на колата след прецеждане без да се страхувам от негативни последствия.Колата е форд TDCI
Първо провери каква е цената на дюзите и помпата, ако те устройва смяната им, заедно или поотделно, сипвай.
Ако нафтата ти е стотина литра мога да те освободя на половин цена - имам нафтова печка, която паля за кеф. Гледам те обаче, че си от РусИ и надали ще се получи с доставката.
325 - помощник
На битовата нафта(ако е такава) слагаха парафин....!
Багериста - специалист
Няма да цедиш ,тя се е утаила сипваш бавно без да клатиш тубата.Сипваш до като тече бистра,другото за подпалка.Аз съм с 1.9 тди папка ги без проблеми,може да добавиш и някой литър нова от бензиностанцията.
Илчо Илиев - майстор
вт май 14, 2019 8:23 amAndri01 написа:
Сипвай я. Провери дали няма вода отдолу,прецеждаш я,разреждаш мин. 1:1 с чиста.
Да бе,шъ я смесва,да я развали с тая новата измишльотина...... :lol:
Бат Емо,имам едно приятелче,работи там където правят биодизела,заводя е в Русе,като ми обясни какво слагат в нафтата,направо изтръпнах :shock:
Градски,ако те е страх да я налееш,продай я на някой с трактор/ камион,а си вземи " прясна"...
Един приятел притика доста такава нафта,беше станала ръждиво- кафява,но я изгори,е кара много дърт бус,но....
:partyman:
Andri01 - майстор
Точно за това тази е добра. Утаила се е,няма вода,примеси-евентуално парафин,ако е зимна. И като се сипе внимателно и разреди поне 1:1 с нова / или газ за горене/ и ще стане. Аз съм карал преди години с подобна, беше на около 10-на години. Купена за печка.
ky-kyy - майстор
Някоя стара ракия, да ти се намира..... :?
muhala - майстор
Аз на комън рейл не бих сипал нещо съмнително.
  • 1
  • 2

Тема "стара нафта" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: