• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
4. Ши пръскаш и на Янко.
iivanov - майстор
Що да не му взема парите ?!! 5 лв на резервоар с разтвор , без препаратите . С препаратите е според зависи . :-D
yanko78 - специалист
В крайна сметка, ако не е китаец, тази на Петров ли се доближава най близко до “истинските”?
iivanov - майстор
Петров имат три модела . Двата са китайци , като единият е също копие на Щил . За третия ,най- скъпия , който ми прилича на Чифарели - не знам .
ПП Едно клипче на Чифарели .
yanko78 - специалист
В крайна сметка, взех райдера с помпа от на практикер промоцията.
gnt69 - майстор
чет май 16, 2019 6:32 pmyanko78 написа:
В крайна сметка, взех райдера с помпа от на практикер промоцията.
:supz: :partyman:
Браво, сега си вземаш една кока кола малка половинка, изпиваш я и си имаш съд за бензин. После от аптеката една 10 кубикова спринцовка пълниш до горе, таман събира 12 кубика с масло и си ти. Аз така 2-3 пръскачки изпръсквам с половин литър бензин.
Със здраве да я ползваш. :partyman:
vlax - майстор
чет май 16, 2019 6:32 pmyanko78 написа:
В крайна сметка, взех райдера с помпа от на практикер промоцията.
Честито,със здраве да я ползваш.За тези пари толкова,добър избор,все пак Райдер е малко по--- от китайските.Знаеш ли как се пали,ако не знаеш да пишем, че и те си имат чалъм на палене? Ако я задавиш и почва едно дърпане...:partyman:
Последна промяна от vlax на чет май 16, 2019 9:20 pm, променено общо 1 път.
vlax - майстор
чет май 16, 2019 8:04 pmgnt69 написа:
Браво, сега си вземаш една кока кола малка половинка, изпиваш я и си имаш съд за бензин. После от аптеката една 10 кубикова спринцовка пълниш до горе, таман събира 12 кубика с масло и си ти.
Не знам за Райдера,но мисля,че е като другите китайки,10 куб. на 0,5 л бензин е малко.Те искат повече масло.Трябват две спринцовки от 10 кубика масло или 20 мл на 0,5 л бензин/40 мл на 1 л бензин/
чет май 16, 2019 8:04 pmgnt69 написа:
Аз така 2-3 пръскачки изпръсквам с половин литър бензин.
Така беше и при мен преди да направя тази рационализация,като смених ръкохватката и се покачи разхода на бензин 2 пъти и 2 пъти намаля разхода на препарати /разтвор.
:partyman:
gnt69 - майстор
чет май 16, 2019 9:19 pmvlax написа:
Не знам за Райдера,но мисля,че е като другите китайки,10 куб. на 0,5 л бензин е малко.Те искат повече масло.Трябват две спринцовки от 10 кубика масло или 20 мл на 0,5 л бензин/40 мл на 1 л бензин/
Аз го разбирам на 1 литър бензин по 25 грама масло. Спринцовката 10 кубиковата хваща около 12.5-13 мл като я напълниш догоре. Много е икономична моята ако не загрее 2-3 минути на смукач не работи коректно.

ЕТО ТУКА ПИШЕ 25:1
vlax - майстор
чет май 16, 2019 9:41 pmgnt69 написа:

Аз го разбирам на 1 литър бензин по 25 грама масло. Спринцовката 10 кубиковата хваща около 12.5-13 мл като я напълниш догоре. Много е икономична моята ако не загрее 2-3 минути на смукач не работи коректно.

ЕТО ТУКА ПИШЕ 25:1
Чакай,че ме хвърли в размисъл :? мисля че грешиш,25:1 е 40 мл масло на 1 литър бензин-Ти слагаш 2 пъти по-малко, което е зле за машината.
:partyman:
и още
вт мар 04, 2014 8:00 pmkoveslav написа:
Аз ползвам китайска резачка с препоръчителна смес 1:25,и слагам точно 40 гр. масло на литър бензин.Маслото е на Хускварна,бездимно.Скоро отварях машината за смяна на семерингчетата на коляновия вал и мога отговорно да заявя,че нямаше натрупан абсолютно никакъв нагар,дори и по челото на буталото.Но спазвайте стриктно правилото готовата смес да не престоява повече от месец-два.А в старо описание на Щил ако не се лъжа пишеше,че ако заменяш оригиналното масло за резачки с обикновено двутактово,трябва да го удвоиш спрямо оригиналното.Аз лично не съм пробвал,но си представям как ли ще пуши машината с такава смес...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 11

Тема "Помощ за избор на моторна пръскачка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: