Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vlax - майстор
ср май 15, 2019 1:00 pmpreslav написа:

Днес купих и 20 м. мулчиращо фолио, ако ефектът е такъв, какъвто го описват, догодина всичко ще е в найлонов мулч, че разсадът я стане, я не, ама за тревата лоша година няма.
За пипера ли става дума?
:partyman:
vlax - майстор
Преслав,сеете ли зрял боб?
Ако сеете препоръчай ми сорт,но да е нисък.Ще се полива редовно.
:partyman:
nautilus33 - майстор
ср май 15, 2019 1:00 pmpreslav написа:
https://www.bgfermer.bg/Article/6170258 - точка 9 ме накара да си мисля в посока ред камби, ред пипер, нещо като "роднина, милиционер...". По този начин искам и да тествам една фитара, на която все нещо не се получава.
Днес купих и 20 м. мулчиращо фолио, ако ефектът е такъв, какъвто го описват, догодина всичко ще е в найлонов мулч, че разсадът я стане, я не, ама за тревата лоша година няма.
При нас бялата акация е започнала да цъфти, което по стар народен обичай означава, че е време да се слага бамята - естествено първо ще рътя, после в кофичка, а след после с кофичката на полето. То е ясно, че ще има една шепа бамя, ама пък цъфти красиво - някакъв вид хибискус или ружа е, по-точно от едно семейство са.
Сега го погледнах тоя мулч, но явно е само за капково, нали? Щото аз още си карам с макуча в реда :)
Иначе доста ще ми е от полза не толкова за тревата, колкото да попреча на съседските котки да ползват градината за тоалетна. Че днес останах потресен като видях още 3 стръка унищожени и мисля да вадя прашката...
miroki - майстор
ср май 15, 2019 1:56 pmvlax написа:
Преслав,сеете ли зрял боб?
Ако сеете препоръчай ми сорт,но да е нисък.Ще се полива редовно.
:partyman:
Казваме му пешак. Но сорта няма име. Харесваме от някой боб и сеем само от него и си делим за догодина. Така винаги е хубав.
Първо се пробва в тенджерата естествено.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср май 15, 2019 4:45 pmmiroki написа:
ср май 15, 2019 1:56 pmvlax написа:
Преслав,сеете ли зрял боб?
Ако сеете препоръчай ми сорт,но да е нисък.Ще се полива редовно.
:partyman:
Казваме му пешак. Но сорта няма име. Харесваме от някой боб и сеем само от него и си делим за догодина. Така винаги е хубав.
Първо се пробва в тенджерата естествено.
На пазара има една кака, дето продава всякакви семена за готвене... На майтап я попитах и тя ми даде и сях и поникна. Пешак за зрял. Инак, от сортови семена взех пешак за зелен. Едното беше 4лв килото, другото 30лв килото... Пък ще видим ще стигнем ли до бране и йедене
kr1100 - майстор
[quote=nautilus33
Иначе доста ще ми е от полза не толкова за тревата, колкото да попреча на съседските котки да ползват градината за тоалетна. Че днес останах потресен като видях още 3 стръка унищожени и мисля да вадя прашката...
[/quote]
Има капани по 27 лв - така улових гризещите външните краставици котки.
Ако мулча е черен / сребрист - сребристия слой е за отгоре.
preslav - майстор
ср май 15, 2019 1:54 pmvlax написа:
ср май 15, 2019 1:00 pmpreslav написа:

Днес купих и 20 м. мулчиращо фолио, ако ефектът е такъв, какъвто го описват, догодина всичко ще е в найлонов мулч, че разсадът я стане, я не, ама за тревата лоша година няма.
За пипера ли става дума?
:partyman:
Тази година ще е за лютите чушки, а защо не и пипера (ще отидат още едни петнадесетина лева) - доматите са вече на полето.
Боб сме сложили само за зелен, за друг няма място.
И да, фолиото е сребристо отгоре и черно към почвата.
nautilus33 - майстор
kr1100 написа:
Има капани по 27 лв - така улових гризещите външните краставици котки.
Ако мулча е черен / сребрист - сребристия слой е за отгоре.
Т.е. сребристият слой пропуска вода, така ли?
Иначе относно капана за котки- целта ми е да ги хвана, а да ги откажа да ползват градината за тоалетна. Днес пак. Защото и да я хвана, трябва да я пусна/върна на комшията. Освен да я превъзпитам преди това :? Ама той пък като я види хваната в капана, ще се сети, че ни дели една ограда.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет май 16, 2019 1:22 pmnautilus33 написа:
kr1100 написа:
Има капани по 27 лв - така улових гризещите външните краставици котки.
Ако мулча е черен / сребрист - сребристия слой е за отгоре.
Т.е. сребристият слой пропуска вода, така ли?
Иначе относно капана за котки- целта ми е да ги хвана, а да ги откажа да ползват градината за тоалетна. Днес пак. Защото и да я хвана, трябва да я пусна/върна на комшията. Освен да я превъзпитам преди това :? Ама той пък като я види хваната в капана, ще се сети, че ни дели една ограда.
Сребристият слой отразява слънцето, инак се спарва жестоко под найлона.
Ние, с малките градинки, слагаме клонки върху посятото, и на котките никак не им е удобно да ровят. Аз им разкопавам едно местенце да си го ползват, че са си мои котки :-)
nautilus33 - майстор
Те на мен и тревата ми почнаха да изорават, не само градината. И двете ги ползват за тоалетна и вече :axe:

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: