• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
agj - майстор
вт май 14, 2019 11:48 pmfore написа:



Е тези машини са 200А. Даже инверторната я дават и за алумин. Явно имше и АС режим.
Телчарката има АС режим за да бачка на аламин :?: :-D :-D
Веднага го слагам в темата с бисерите. :lol:
Andri01 - майстор
вт май 14, 2019 10:05 pmagj написа:
пон май 13, 2019 11:29 amAndri01 написа:
За това и аз спрях да се обяснявам и пиша в тази тема/ за телчарките/. написах веднаж-който иска да го намери и чете. а това,че не е съгласен с мене,моля да си го преживее тихо и кротко. Не мога да му помогна.
Бре,бре!Май доста на сериозно се взимаш :lol:
А ти май обичаш да се заяждаш. Е,не си улучил човека! живей си и остави другите да живеят! :lol: :lol: :lol:
fore - майстор
ср май 15, 2019 6:57 amagj написа:
вт май 14, 2019 11:48 pmfore написа:



Е тези машини са 200А. Даже инверторната я дават и за алумин. Явно имше и АС режим.
Телчарката има АС режим за да бачка на аламин :?: :-D :-D
Веднага го слагам в темата с бисерите. :lol:
Аладин ? А вълшебната лампа............. :weedman:

Andri01 Обича да се заяжда, той за това живее. :)
agj - майстор
ср май 15, 2019 8:49 amAndri01 написа:
вт май 14, 2019 10:05 pmagj написа:
пон май 13, 2019 11:29 amAndri01 написа:
За това и аз спрях да се обяснявам и пиша в тази тема/ за телчарките/. написах веднаж-който иска да го намери и чете. а това,че не е съгласен с мене,моля да си го преживее тихо и кротко. Не мога да му помогна.
Бре,бре!Май доста на сериозно се взимаш :lol:
А ти май обичаш да се заяждаш.
Нищо подобно! Останах с впечатление че сме си изяснили позициите, но явно не е така. А това пъчене ми идва малко в повче. Но така е-разни хора,разни идеали!
Всичко добро ти желая.!
falosa - напреднал
вт май 14, 2019 11:48 pmfore написа:
вт май 14, 2019 8:33 pmfalosa написа:
вт май 14, 2019 2:38 pmfore написа:


Най добре е да тестваш и сам ще разбереш.
То зависи и от инвертора. Ако е пак Лидлският, може и да го замени.
Ами не съм работил с "малокалибрени"...само с траф на 250 А...
На този agj, пак му падна шалтера. Няма да обяснявма какво значи ! :) Но всички станаха Софиянци......
За минимизацията мисля че който трябва ме е разбрал. Не е на Суахили или на Китайски диалект.

То повечето видове заваръчни машини всъщност са минимизирани или ако искате компресирани и тнт. Ясно е как. Думата е една -Електроника. И би следвало Спеца по Инвертирането да е наясно с това.

Сега ако кажа една машина е Чопър и сигурно и тука ще стане смут........ :wink:

Та falosa, от моите наблюдения при тъста телчарка може да замени инвертор и то добре, докато обратното е трудно. Аз там заварявах с Българска Струна. Едната беше чопър, а другата пълен инвертор. Инверторите стояха на рафта.
Заварявах една касета за пробиване на много планки наведнъж за придържане на улука да не излиза от скобата нагоре. Копчета им викат. Та касетата я беше правил старият майстор поддържащ колите. Като напъвах с винта да стягам планките и се спука едната от заварките на гайката. Заварих я идеално. Дебел винкел. Ъглова точкова заварка. С инвертора трудно. С телчарката е лесно. После сме правили и кошове за дърва и какви ли не работи и с дебели и с тънки материали.
Е тези машини са 200А. Даже инверторната я дават и за алумин. Явно имше и АС режим.

Та според това което видях и пробвах Ако телчарката е 90 А то тя би следвало да замести 90-120 А инвертор. Но трябва да се пробва.

Са тука спецовете те пращат да четеш нещо някъде назад. Ако ти се занимава го намери и кажи какво пише там и защо не става според тях.
Аз говоря единствено от опита си.
Иначе моята минимизирана телчарка е и ел-жен и телчарка....... :lol: Та тя се заменя сама. Е това вече пък е Трансформърс........ :roll:
От прочетеното дотук ,реших да си остана с телчарката .А ако се наложи нещо по-дебелко...ще скосявам и запълвам. Малко повече материал (тел) ще ходи ,но няма да е толкова , колкото е цената на инвертора.
Благодаря за отзивите на всички.Мисля ,че трябва да се съберем от форума да видим кой колко носи на бира. Наздраве на всички. :partyman:
пишман_майстор - майстор
Може ли някой да ми обясни, кои електрожени са "чопър" ? Със "модерна" заваръчна техника нямам допир и не съм наясно .
nikolson - майстор
На Струна. :-D
fore - майстор
ср май 15, 2019 6:17 pmпишман_майстор написа:
Може ли някой да ми обясни, кои електрожени са "чопър" ? Със "модерна" заваръчна техника нямам допир и не съм наясно .
nikolson, аиде малко по сериозно. Всичко не е панаир. Спеца с съкратената абривиетура дето много знае що не обясни ? Само за дърляне майче сте най..............

По същество Чопъра при заваръчната техника казано с думи прости представлява среща на новите технологии със старите. Или апаратите на Струна са изградени от силов трансформаторен заваръчен блок и модерна инверторна част. По този начин се постигат и предимствата от двете технологии, но и недостатъците им.

Като предимства - голяма издръжливост на трафа, работа с повече видове заваръчна тел от инвертора и тнт. Недостатъците - голям и тежък апарат, а от инвертора проблемите които може да създаде електрониката.

http://www.struna.bg/

Изображение
пишман_майстор - майстор
Мерси за разяснението, стана ми ясно.
agj - майстор
ср май 15, 2019 10:15 amfore написа:
ср май 15, 2019 6:57 amagj написа:
вт май 14, 2019 11:48 pmfore написа:



Е тези машини са 200А. Даже инверторната я дават и за алумин. Явно имше и АС режим.
Телчарката има АС режим за да бачка на аламин :?: :-D :-D
Веднага го слагам в темата с бисерите. :lol:
Аладин ? А вълшебната лампа............. :weedman:
Да грешката е вярна,и умишлено допусната.Остава само да осмислиш и подтекста и причината за допуснатата грешка!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Тема за заваряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: