• 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 219
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Аз съм с Commo 15 за първа зима. Отоплявам 60 кв. не изолиран апартамент. На третия етаж съм и под мен не живее никой.С панелни радиатори 1600х600 в стая 15 кв.(там е и камината),2000х600 в стая 20 кв.,1200х600 в стая 12 кв,1000х600 в коридора 8 кв. и лира в банята с термоглави. Държа я на 50 градуса на водата и в апартамента е около 23-24 градуса. В стаята с камината радиатора почти винаги е спрян. Когато навън е около -5 градуса работи винаги в модулация и рядко изключва,но в момента температурите са положителни и често изключва.Намалил съм мощността на всички степени,но мисля че пак е мощна за тази квадратура.Като се чудих каква камина да си взема имаше само една с по-малка мощност (македонска) с водна риза,но след като я видях на живо не я харесах.
kaptagona - специалист
За цяла зима единственият проблем ми беше че в предните два ъгъла на кошничката се събираше пепел. Малко по твърдичка но не като кокс. И не искаше да запали но като го изчистя и палеше от раз.Говорим за фабрични настроики.Има ли начин да се избегне този проблем.Пробвах да чисти през 20 минути по 1,30 но пак същото.
bmahob - майстор
чет май 02, 2019 8:06 pmkaptagona написа:
За цяла зима единственият проблем ми беше че в предните два ъгъла на кошничката се събираше пепел. Малко по твърдичка но не като кокс. И не искаше да запали но като го изчистя и палеше от раз.Говорим за фабрични настроики.Има ли начин да се избегне този проблем.Пробвах да чисти през 20 минути по 1,30 но пак същото.
Този проблем не е само от настройки понякога и от пелетите, аз направих един трик с отворите на кошницата и съм подобрил нещата, да една седмица ползване към 7-10 чувала пали без проблем :-D
RRT - напреднал
Колеги, някакви идеи как да изкарам останалите пелети от бункера, зада почистя?
Металната решетка си пречи доста...
grants - специалист
вт май 14, 2019 7:03 pmRRT написа:
Колеги, някакви идеи как да изкарам останалите пелети от бункера, зада почистя?
Металната решетка си пречи доста...
Махни металната решетка ....и си ти.Тя не е заварена.
RRT - напреднал
А как се маха, колега?
Пробвах ама нещо не ми се получи
Ивелин Петров - специалист
ср май 15, 2019 10:04 pmRRT написа:
А как се маха, колега?
Пробвах ама нещо не ми се получи
Надигаш от едната страна хубаво нагоре, те са хванати с уши за ламарината, напъни я малко и ще изкочи (виж къде има дупки с разстояние над самата скара). Предлагам ти да надигнеш от страната на горивната камера, аз така махам моята, а след последния път даже не съм я и слагал повече.
kaptagona - специалист
Aкак се почиства шнека? Че аз не съм го чистил 2 години.И нещо друго чистили се освен пепелниците.Нещо разглобява ли се.Че някой разправяше да се разглобяват капаците. :weedman:
chipko - специалист
чет май 16, 2019 12:31 pmИвелин Петров написа:
ср май 15, 2019 10:04 pmRRT написа:
А как се маха, колега?
Пробвах ама нещо не ми се получи
Надигаш от едната страна хубаво нагоре, те са хванати с уши за ламарината, напъни я малко и ще изкочи (виж къде има дупки с разстояние над самата скара). Предлагам ти да надигнеш от страната на горивната камера, аз така махам моята, а след последния път даже не съм я и слагал повече.
Може и да е с винтчета хваната. Моята беше така (казвам "беше" щото 2017-та я махнах и така и не я сложих). Главичките на винтчетата са от задната страна на камината - в панела има отвори за достъп до тях.
Ивелин Петров - специалист
вт май 21, 2019 4:21 pmchipko написа:
чет май 16, 2019 12:31 pmИвелин Петров написа:
ср май 15, 2019 10:04 pmRRT написа:
А как се маха, колега?
Пробвах ама нещо не ми се получи
Надигаш от едната страна хубаво нагоре, те са хванати с уши за ламарината, напъни я малко и ще изкочи (виж къде има дупки с разстояние над самата скара). Предлагам ти да надигнеш от страната на горивната камера, аз така махам моята, а след последния път даже не съм я и слагал повече.
Може и да е с винтчета хваната. Моята беше така (казвам "беше" щото 2017-та я махнах и така и не я сложих). Главичките на винтчетата са от задната страна на камината - в панела има отвори за достъп до тях.
Забравих да уточня, че моята е Комо 15 :roll:
  • 1
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 94
  • 219

Тема "Настройка на пелетна камина Алфа плам 21" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: