От мобилни телефони до цифрови камери
lov - майстор
И как сглоби те това клапанче в машината.И почисти ли му и неговото легло. Като я пуснеш да загрява без ръкохватката почва ли да капе от там вода и колко.
Spider1 - помощник
чет май 16, 2019 11:35 amlov написа:
И как сглоби те това клапанче в машината.И почисти ли му и неговото легло. Като я пуснеш да загрява без ръкохватката почва ли да капе от там вода и колко.
Ами клапанчето го слагам върху пружината и го вкарвам в дупката,не съм сигурен дали ляга добре там! Нямам достъп до леглото му!Вкарвам клапанчето с пружинката,след това цедката и накрая завинтвам!
Spider1 - помощник
чет май 16, 2019 11:47 amSpider1 написа:
чет май 16, 2019 11:35 amlov написа:
И как сглоби те това клапанче в машината.И почисти ли му и неговото легло. Като я пуснеш да загрява без ръкохватката почва ли да капе от там вода и колко.
Ами клапанчето го слагам върху пружината и го вкарвам в дупката,не съм сигурен дали ляга добре там! Нямам достъп до леглото му!Вкарвам клапанчето с пружинката,след това цедката и накрая завинтвам!

Прикачен файл

IMG_20190516_114827-3072x1728.jpg Ето тук вътре вкарвам клапанчето с пружинката.
Spider1 - помощник
чет май 16, 2019 11:51 amSpider1 написа:
чет май 16, 2019 11:47 amSpider1 написа:
чет май 16, 2019 11:35 amlov написа:
И как сглоби те това клапанче в машината.И почисти ли му и неговото легло. Като я пуснеш да загрява без ръкохватката почва ли да капе от там вода и колко.
Ами клапанчето го слагам върху пружината и го вкарвам в дупката,не съм сигурен дали ляга добре там! Нямам достъп до леглото му!Вкарвам клапанчето с пружинката,след това цедката и накрая завинтвам!
Като я пусна да загрява тече малко вода!
kozl - майстор
Според мен дупките в тази решетка не правят каймака.
А времето за напълване на чашата с кафето промени ли се?
gnt69 - майстор
чет май 16, 2019 11:58 amSpider1 написа:

Като я пусна да загрява тече малко вода!
Опъни пружината така че дължината да се увеличи с 1/3.
Spider1 - помощник
чет май 16, 2019 12:36 pmkozl написа:
Според мен дупките в тази решетка не правят каймака.
А времето за напълване на чашата с кафето промени ли се?
Малко повечe време отнема.
Spider1 - помощник
чет май 16, 2019 12:37 pmgnt69 написа:
чет май 16, 2019 11:58 amSpider1 написа:

Като я пусна да загрява тече малко вода!
Опъни пружината така че дължината да се увеличи с 1/3.
Опънах пружината и нацяло спря да излиза кафе и започна да се тормози помпата!
ESPACE - майстор
Не се занимавай с глупости да опъваш пружини. Дори и да прокапе при загряване са няколко капки. Пак ще ти го напиша - тази цедка, разпределител на водата няма особено отношение към образуването на каймака, освен ако много злобно не си разширил част от отворите и тогава няма да имаш равномерно разпределение на водата през кафето. За в бъдеще да знаеш че този детайл се чисти с нагряване.
Spider1 - помощник
чет май 16, 2019 1:52 pmESPACE написа:
Не се занимавай с глупости да опъваш пружини. Дори и да прокапе при загряване са няколко капки. Пак ще ти го напиша - тази цедка, разпределител на водата няма особено отношение към образуването на каймака, освен ако много злобно не си разширил част от отворите и тогава няма да имаш равномерно разпределение на водата през кафето. За в бъдеще да знаеш че този детайл се чисти с нагряване.
Ясно а това червеното клапанче каква роля изпълнява?

Тема "Проблем с кафемашина Prima Latte" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: