• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 34
От мобилни телефони до цифрови камери
hidrazin - майстор
Мерси!
:partyman:
plamen6703 - майстор
пон май 06, 2019 10:25 pmсамоход написа:
Честит утрешен празник на деня на радиото и телевизията /водят го спорен/ на докоснатите от материята! :)
Честит Празник и на теб!
Безспорен празник Ден на радиото за Русия и Ден на радиото и телевизията за България :thumbs: ! :partyman:
kozl - майстор
Тези дни и аз се борих с ефирните канали. Или по-конкретно с антена за приемането им.
Първо от Технополис, където имаше само 2 вида м-у 50 и 60 лв. външни антени налетях на Филипса.
Желанието да закача антената до стената на фасадата се оказа фатално за приемания сигнал. Линията на фасадната стена е насочена към кулата на Копитото. Всъщност става, но през усилвател. След няколко опита с изнасяне на около метър и нещо успях да засеча в режим автосканиране 12 канала без да ползвам антенен усилвател и при насочена антена към кулата на Копитото. От 12 канала една програма беше една и съща в 2 канала.
Остана да изработя стойка за антената, за да стои изнесена пред фасадата.
FM STEREO - специалист
Вероятно тази програма е Фолклор ТВ, която се излъчва на регионалният софийски мукс и на 23канал, на който е само тя.😁
kozl - майстор
Много вероятно, щото течеше си си фолклорна музика.
В хода на пробите някои от каналите явно се излъчват с по-силен сигнал или може би от различно място, но имаше положения на антената при които TV-то предаваше само няколко канала, а на другите, изписваше "няма сигнал".
А последното ми връща спомени, когато въртях антената за аналогови сигнали към новата и старата кула в София, щото имаше излъчване на различни програми и от двете места :roll: Но това са спомени от ерата преди кабеларките :?
VLADO66 - майстор
Вътрешните активни антени стават ли за нещо и ако да, някакъв модел? Към къщата имам видимост към предавателя на Кошарица
FM STEREO - специалист
VLADO66 написа:
Вътрешните активни антени стават ли за нещо и ако да, някакъв модел? Към къщата имам видимост към предавателя на Кошарица
Ако е достатъчно мощен предавателя или си близо до него стават, но ако е слаб сигнала си иска външна антена.
ср май 15, 2019 8:43 amkozl написа:
Много вероятно, щото течеше си си фолклорна музика.
В хода на пробите някои от каналите явно се излъчват с по-силен сигнал или може би от различно място, но имаше положения на антената при които TV-то предаваше само няколко канала, а на другите, изписваше "няма сигнал".
А последното ми връща спомени, когато въртях антената за аналогови сигнали към новата и старата кула в София, щото имаше излъчване на различни програми и от двете места :roll: Но това са спомени от ерата преди кабеларките :?
Регионалният за София на 27канал се излъчва и от двете кули, бул.Пейо Яворов и Копитото, за недоразумението 23канал на който е само Фолклор ТВ няма данни в сайта http://www.predavatel.com/bg/1/sofia дали се излъчва изобщо, а се излъчва, но дали и от двете кули не е ясно. Излъчват една програма за да не им вземат лиценза.

Прикачен файл

ТЕЛЕВИЗИИ В СОФИЯ.png
VLADO66 - майстор
По принцип според картата на покритие за селото дават над 90% сила на сигнала
самоход - специалист
Това Кошарица на морето ли е?
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 34

Тема "Ефирна цифрова телевизия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: