Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нивата много мокра днес, поскубах нерегламентирани цветя, бобът за зрял е почти педя, бобът за зелен е наполовина... Грах имам колкот малкото ми пръстче, ама няма още грахчета ;-) Лукът още не се е загубил сред тревата. Някаква особена трева, остра, дълги тънки твърди листи, дълбок корен, няма измъкване. Такова съм виждала май само на плажа. Бих си посяла такава, да ми прави пътека :-) :-)
Разсадът се чувства добре в кофичките...
Да видим, кака утре колко рано може да стане :-)
preslav - майстор
Аз където и когато е трябвало съм се отчел - сега качвам снимки с конкретно питане за пожълтелите листа на доматите, а за краставиците ми е почти сигурно, че е мана. Днес пръсках с Верита и някакъв инсектицид, но ще видим кон боб яде ли.
Обещах да снимам и мулчиращото нещо в лозето - за сега мога да кажа само, че трева няма, водата попива идеално, ходи се спокойно по него, за боулинг не съм мислил.
Тази година се сборихме и с течащата вана на водната лилия.
Останалото е ясно, боб, грах, ягоди и разсад под найлон.
https://dox.abv.bg/download?id=f75baf858a# - Линк за сваляне
kr1100 - майстор
[quote=n_a
@ Някаква особена трева, остра, дълги тънки твърди листи, дълбок корен, няма измъкване. Такова съм виждала май само на плажа. - Има ли шипове по корените като троскота ??

@ Разсадът се чувства добре в кофичките. - Отдавна му е времето да е в земята.

@ Да видим, кака утре колко рано може да стане . - Кака е поспалана и не става рано :-D

@ preslav Ти пък как пръска при този вятър ??
Andri01 - майстор
"Куадрис 25СК" - тиквички,краставици ,че и доматите. Срещу маната,Пресли.
vlax - майстор
съб май 18, 2019 2:14 pmn_a написа:
Нивата много мокра днес,
Да дам отчет от днес,кал до колене,но успях да засадя домата,тиквичките,краставиците,два вида зелен боб и за първи път зрял боб да се запълни местото.Всичкото мулчирано под найлон както всяка година.
Изображение

Завих и черешата да не я ядат косовите,но повече от половината череши са нацепени още зелени от дъждовете,влагата идва в повече и ципата се пука.Едва ли ще се ядат череши тази година.
Преди
Изображение
и след завиването.

Изображение
Последна промяна от vlax на съб май 18, 2019 9:30 pm, променено общо 2 пъти.
preslav - майстор
съб май 18, 2019 8:27 pmkr1100 написа:
@ preslav Ти пък как пръска при този вятър ??
Пръсках след 17:30 - никакъв вятър, само Фтичките пеят.
vlax - майстор
съб май 18, 2019 8:34 pmAndri01 написа:
"Куадрис 25СК" - тиквички,краставици ,че и доматите. Срещу маната,Пресли.
Да не ти се меся но,Куадриса е много хубав препарат,но той се ползва при нужда на по-късен етап,когато се берат зеленчуците,защото е с къс карантинен срок.Сега се пръска със системни препарати,Ридомил голд и др.
:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб май 18, 2019 8:27 pmkr1100 написа:
[quote=n_a
@ Някаква особена трева, остра, дълги тънки твърди листи, дълбок корен, няма измъкване. Такова съм виждала май само на плажа. - Има ли шипове по корените като троскота ??
@ Разсадът се чувства добре в кофичките. - Отдавна му е времето да е в земята.

@ Да видим, кака утре колко рано може да стане . - Кака е поспалана и не става рано :-D

@ preslav Ти пък как пръска при този вятър ??

Тревата няма шипове
Май от Великден до снощи тук си валя. С два дни почивка, в които пък, мен ме нямаше... мъкааааа
Кака става преди изгрев, ама не сколасва.... и това мъка...
lov - майстор
Я виж какво разправя човека бурени няма.



Познавам го лично и е уникален човек отдал се само на това.
kr1100 - майстор
съб май 18, 2019 8:39 pmpreslav написа:
съб май 18, 2019 8:27 pmkr1100 написа:
@ preslav Ти пък как пръска при този вятър ??
Пръсках след 17:30 - никакъв вятър, само Фтичките пеят.
Вчера ми разнасяше цилиндрите от туби. Щеше да ми изкубне тиквичките.
Днес рано сутринта напръсках. После в оранжерията на тръстиката за култучене и привързване до 10:30 , че стана Сахара.
После навън филизиране и привързване на асмите.

Тема "Привет начинаещи градинари" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: