• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Процедурата със стряскането е тест и е за негово добро. Ако не се плаши от предстоящото, значи е окумуш момче и може да почва градежа.
itsme! - напреднал
Няма какво да се плаши, всичко е поправимо. Зависи с колко време и пари разполага. Бързо, евтино и качествено няма. Ако имаш познания и време задължително следиш нещата, ако не ти трябват повечко пари. Всичко има + и -.
Чираче - майстор
съб май 18, 2019 3:32 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Процедурата със стряскането е тест и е за негово добро.
Всеки един съвет е полезен за този, който може да отсее зърното от плявата. Защото после е късно, макар и оправимо. В едно строителство има много подводни камъни. И ако човек не е подготвен, по-добре да не се захваща. И със съвети от форума става, но е по-трудно. Защото за всяко нещо трябва да се пита. А отговорите могат да бъдат различни, защото отговарящите имат различни виждания, различни разбирания, различна квалификация и т.н.
ahhi - напреднал
съб май 18, 2019 6:39 pmЧираче написа:
Всеки един съвет е полезен за този, който може да отсее зърното от плявата. Защото после е късно, макар и оправимо. В едно строителство има много подводни камъни. И ако човек не е подготвен, по-добре да не се захваща. И със съвети от форума става, но е по-трудно.
Абсолютно съм на същото мнение, затова не искам да преправям и да излиза х2, по-добре да дам същите пари в началото и да синспестя главоболието. Как/ къде мога да отида на консултация да ми "налеят" тези въпроси, а аз после ще преценя кое как искам..
gnt69 - майстор
съб май 18, 2019 8:32 pmahhi написа:
Абсолютно съм на същото мнение, затова не искам да преправям и да излиза х2, по-добре да дам същите пари в началото и да синспестя главоболието. Как/ къде мога да отида на консултация да ми "налеят" тези въпроси, а аз после ще преценя кое как искам..
Как къде в Пловдив при Чирачето. :partyman:
BLUEPUPIL-2 - специалист
съб май 18, 2019 8:32 pmahhi написа:
Как/ къде мога да отида на консултация да ми "налеят" тези въпроси, а аз после ще преценя кое как искам..
Много наивитет има в този въпрос. Наливането трае мин. 10 години. Трябват ти основополагащи познания по съпромат; строителна статика; стомана; бетон и пр. и т.н. Има хора дето и след 10 години се колебаят как да положат правилно биглите и надлъжните пръти в една греда например, въпреки наличието на армировъчен план.
Ето ти пример от преди няколко години. Арматуристи идват с биглярите, ъглошлайфите и ножиците и почват да режат от 12 метровите пръти (N и Ф) и качват горе. Всичко е хубаво, вземат си парите и чакат да им звъннат за следващите колони. Конструктора (колегата) го викат да удари един подпис преди да залеят. Той обаче се хваща за главата. Това, което следва не го пожелавам на никого. Наема за кофража си върви; търсят се други арматуристи; вадят се пръти, някой са по-къси отколкото трябва, други се изправят с бой ама долу и пак се качват; трети така са заглавичкани че нямат вадене и остават там, въпреки че мястото им не е съвсем там където са. Сметката набъбва; нервите се опъват до крайност. Накрая плочата стана добре. Можеше и по-добре, ако кофража беше постоял малко повече и началното провисване беше по-малко, ама и така не беше зле. Та такива ми ти работи от почитатели на бързото наливане в главите на строителни чалъми.
ahhi - напреднал
нед май 19, 2019 12:00 amBLUEPUPIL-2 написа:
съб май 18, 2019 8:32 pmahhi написа:
Как/ къде мога да отида на консултация да ми "налеят" тези въпроси, а аз после ще преценя кое как искам..
Много наивитет има в този въпрос. Наливането трае мин. 10 години. Трябват ти основополагащи познания по съпромат; строителна статика; стомана; бетон и пр. и т.н. Има хора дето и след 10 години се колебаят как да положат правилно биглите и надлъжните пръти в една греда например, въпреки наличието на армировъчен план.
Ето ти пример от преди няколко години. Арматуристи идват с биглярите, ъглошлайфите и ножиците и почват да режат от 12 метровите пръти (N и Ф) и качват горе. Всичко е хубаво, вземат си парите и чакат да им звъннат за следващите колони. Конструктора (колегата) го викат да удари един подпис преди да залеят. Той обаче се хваща за главата. Това, което следва не го пожелавам на никого. Наема за кофража си върви; търсят се други арматуристи; вадят се пръти, някой са по-къси отколкото трябва, други се изправят с бой ама долу и пак се качват; трети така са заглавичкани че нямат вадене и остават там, въпреки че мястото им не е съвсем там където са. Сметката набъбва; нервите се опъват до крайност. Накрая плочата стана добре. Можеше и по-добре, ако кофража беше постоял малко повече и началното провисване беше по-малко, ама и така не беше зле. Та такива ми ти работи от почитатели на бързото наливане в главите на строителни чалъми.
Аз пак ще ти повторя, ако не си разбрал, че няма да строя къщата лично и не ме засягат техноличните процеси на отливане на бетона, полагане на арматура и други. Интересува ме кое как да планирам, като отида при архитекта да му задам максимално точно изискванията ми. Освен това може да наема човек, който се предполага разбира всички тези неща и ще ме един вид "съветва" - понеже той е учил съпромат и е изкарал от първият път с повече от 3ка и има 10тина + години опит в това :wink:
nikolov333 - майстор
Според мен, очакваш прекалено конкретни отговори на въпроси, които при теб все още са далече от конкретиката.. До тук в темата има достатъчно информация за да си създадеш представа какво те очаква. Реалните въпроси за решаване, изникват като гъби след дъжд, когато започнеш проекта.. :-D :partyman:
Чираче - майстор
нед май 19, 2019 12:30 amahhi написа:
нед май 19, 2019 12:00 amBLUEPUPIL-2 написа:
съб май 18, 2019 8:32 pmahhi написа:
Как/ къде мога да отида на консултация да ми "налеят" тези въпроси, а аз после ще преценя кое как искам..
. Трябват ти основополагащи познания по съпромат; строителна статика; стомана; бетон и пр. и т.н.
Аз пак ще ти повторя, ако не си разбрал, че няма да строя къщата лично и не ме засягат техноличните процеси на отливане на бетона, полагане на арматура и други. Интересува ме кое как да планирам, като отида при архитекта да му задам максимално точно изискванията ми. Освен това може да наема човек, който се предполага разбира всички тези неща и ще ме един вид "съветва" - понеже той е учил съпромат и е изкарал от първият път с повече от 3ка и има 10тина + години опит в това :wink:
Изучаването на даден предмет и оценката от изпита въобще не е критерий за познание на материята, а само стъпка към получаване Дипломата. Истинското познание се добива във времето след това на база натрупания опит.
нед май 19, 2019 6:29 amnikolov333 написа:
.. До тук в темата има достатъчно информация за да си създадеш представа какво те очаква.
Така е. Но трябва човек, който се интересува да знае какво търси в тая информация. Но явно питащия или не е чел всичко написано като съвети, или ги е счел за маловажни. И аз на няколко пъти се опитвам да давам съвети от опит, но едва ли се вземат на сериозно. Както и да е. Не е сериозно инвеститор, който дава една торба с пари да не се интересува кое как се прави, а да разчита друг да поеме отговорността.

Мисля си, че тоя строеж е обречен на провал. Или, ако се започне, едва ли ще се завърши.
BLUEPUPIL-2 - специалист
ahhi написа:
Аз пак ще ти повторя, ако не си разбрал, че няма да строя къщата лично и не ме засягат техноличните процеси на отливане на бетона, полагане на арматура и други. Интересува ме кое как да планирам, като отида при архитекта да му задам максимално точно изискванията ми.
Mожеш да повтаряш, колкото си искаш, подобни инвестиционно-structural безсмислици. Но запомни от мен, че дори и най-дребните неща по градежа те касаят и те засягат, при това пряко. И то до такава степен, че може да ти се изправят косите, ама дано не се стига до там. За парцела стана ясно, че послъгваш. Сега с това отношение към вложението, става ясно, че парите не си ги изкарвал ти. И се чудя, дали изобщо ги има. Дано да са налични. С тях си купи едно готово къще. В района на Симеоновският лифт има нови, почти готови и завършени къщички и къщи. Заплюй си една и си гледай жената и детето/децата!
Ако пък се инатиш да строиш и имаш достатъчно парички ми се обади на лични. Не се занимаваме с толкова малки площи и стр. неграмотни, но затова пък със спиращи дъха идеи, жени, тъщи, майки и пр, но ще ти приберем паричките и ще гарантираме за магнитуд до 7, което предвид геологията на района си е топ постижение. Ако искаш над 7 си намери някой друг да ти разтяга локумите за дуктилност и капацитивно проектиране. Тъй рече BLUEPUPIL.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Общи съвети за строеж на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: