• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте. Имам следния проблем. Като пусна цялата вода от казанчето (натисна ръчката до долу), явно налягането на струята идва силно и изплюва маншона, който уплътнява тръбата от казанчето, която влиза отзад в тоалетната чиния. Натиквам го колкото се може навътре но лека полека се изхлъзва назад и пак излиза ...
Какво мога да направя най-ефикасно да го застопоря и да спре да излиза?
Благодаря предварително на отзовалите се.
Става въпрос за детайл номер 5 от схемата по-долу:
Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
То няма общо със струята.
Изображение
preslav - майстор
При правилен монтаж на казанче и тоалетна чиния би трябвало да няма такъв проблем. Така или иначе при мен изплюваше - измих входа на тоалетната чиния и самия маншон, подсуших и изчаках час за сигурност, че всичко е сухо. Намазах маншона със силикон за аквариуми и го поставих на мястото му - след няколко часа всичко е готово за експлоатация.
нед май 19, 2019 9:11 pmn_a написа:
То няма общо със струята.
Е нали струята се удря по вътрешния овален ръб на чинията и тласка тръбата назад? А може и да няма общо, не знам...
iliya_i - майстор
На каква височина е казанчето спрямо входа на чинията? Ако е голяма разликата (повече от 50 см) има гофрирани тръби които ще убият скоростта на водата. Дай една реална снимка.
нед май 19, 2019 9:56 pmiliya_i написа:
На каква височина е казанчето спрямо входа на чинията? Ако е голяма разликата (повече от 50 см) има гофрирани тръби които ще убият скоростта на водата. Дай една реална снимка.
Определено са повече от 50 сантиметра. Но пък убиването скоростта на водата няма ли да намали ефекта за измиване на това, което съм сътворил докато съм бил седнал ... :lol: :lol: :lol:
Изображение Изображение
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тази гума само уплътнява тръбата към порцелана. Възможно ли е, тръбата да не е с подходяща дължина или с някакъв наклон и да има желание за изхлузване?
iliya_i - майстор
Точно този допълнителен метър е проблема. Старите чугунени казанчита горе се свързваха с тръба ф30, а тия с ф50, щото са за по-ниско. Защо не го свалиш до бялата тръба. Така прави високо налягане.
нед май 19, 2019 11:00 pmiliya_i написа:
Точно този допълнителен метър е проблема. Старите чугунени казанчита горе се свързваха с тръба ф30, а тия с ф50, щото са за по-ниско. Защо не го свалиш до бялата тръба. Така прави високо налягане.
Защото зад зеления капак зад чинията е водомера и централния кран и всичко... Ако се свали там нямам достъп до нищо после :cry:
nikolov333 - майстор
Смени уплътнението в което влиза тръбата с друг вид.. В мазето ни казанчето на тоалетната е свързано на подобна височина и нямаме проблем с измъкване на тръбата. Уплътнението е от бяла гума, назъбена от външния край, но с по-тънък челен ограничителен пръстен и като го набуташ малко повече в гърнето, тръбата затяга и няма мърдане, но може и при теб в чинията отвора за вливане на водата да е по-тесен..
Уплътнението ни е подобно на това.. https://www.jozitrade.bg/%D0%A5%D0%B8%D ... 0%BE%D0%BD

Прикачен файл

23-40-24-2cf1f8d39e0698fbf0c2be15e9fa8cfb_Generic.jpg
23-40-24-2cf1f8d39e0698fbf0c2be15e9fa8cfb_Generic.jpg (4.38 KиБ) Видяна 2941 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Маншон на входа на тоалетната чиния" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: