Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
vph
Здравейте, някой знае ли какво е това? Получавам различни мнения от агро-аптеките.
Прикачен файл:
IMG_20.jpg
IMG_20.jpg (25.07 KиБ) Видяна 2032 пъти
Gadnyara - специалист
Това е лозов лист.
lpoik - специалист
Кое по точно!листото ли,заболяване ли.На мен ми прилича на листо от лоза. :? :? :?
preslav - майстор
Наченки на мана, вероятно брашнеста - пръскай преди да е станало късно, но не със син камък, а с подходящ препарат и по-точно комбинация от препарати. Топаз 100ЕК или Фалкон 460ЕК или Флинт Макс или Фоликур 250ЕВ, а също така Би 58 или Нуреле Д или Ортус или Санмайт.
Djack - специалист
Мдааа, тука си требе системен фунгицид, който освен лечебно, да има и предпазващо действие! Още е рано, така че може да търсиш нещо с по-голям карантинен период, после с помоща на табличка за съвместимост, подбираш някакъв инсектицид и смесваш в машината с фунгицида. Успех! :partyman:

п.п. И наистина, избягвай масовата грешка, която допускат всички които използват медсъдържащи препарати в начален процес на вегетация!
dimitar g - помощник
Когато пръскате ползваите комбинация от фунгицид за мана и оидиум (брашнеста мана)
примерно:
акробат плюс + вивандо или систан екозом
полирам + вивандо или систан екозом

Първия път ако се пръска с вивандо
следващото се слага систан
imegogo - специалист
аз използвам акоидал/кумолос реално е един препарат под различна марка,като го редувам с шампион/фунгоран пак един и същ под различна марка също ги натори ако имаш оборска тор

Тема "какво ли е това?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: