• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
От мобилни телефони до цифрови камери
kozl - майстор
пет май 17, 2019 3:18 pmсамоход написа:
Само да питам, за в кой край на България се говори за този прием?
Понеже едновременно се претакат 2 дискусии, уточни за коя ти е въпроса.
Ако е насочен към мен - София, южните квартали.
самоход - специалист
Да, благодаря! Разбрах - прием в полите на Витоша.
Не питах за "морския" прием.
gogyto - специалист
От пазара преди години си взех една логопериодична, турска...според мен много добра антена за 25лв с усилвател отделно.
Изображение
plamen6703 - майстор
С усиливател е много силно казано, но логопериодичната антена като цяло е най-добрият избор за ефирна телевизия! :partyman:
gogyto - специалист
пет май 17, 2019 7:21 pmplamen6703 написа:
С усиливател е много силно казано, но логопериодичната антена като цяло е най-добрият избор за ефирна телевизия! :partyman:
Да, защото няма как реално да усили сигнала, по -скоро е полезен когато дължината на кабела до антената е по -голяма :)
fbr - майстор
Тази също не е лоша. ИзображениеВ емага за 16.20
Гледам че ги поставят хоризонтално. Трябва да се спомене че вече се поставят вертикално. Т.е. пръчките му да сочат небето и земята.
самоход - специалист
Миналата година ми се наложи да изработя АФУ за село Лозен до София. Направих го за 27-ми и 40-ти канал, стайно, колкото ваза за маргаритки цилиндрично с махагонова разцветка. Изпробвах в мазе на блок на обратна страна към „Копитото“- изкара си мултиплексите както му е казано.
За Лозен обаче не си изпълнило предназначението. След уточнението и на адреса, точката на приемане се оказа „навряна“ в гънките на Лозенската планинина със северна панорама и със страхотни закрития към „Копитото“.
След изработване на друго такова за 49-ти канал Петрохан/за което ме питаха дали не е същото/, човекът в кухнята вече си гледа сериала по Нова, а човекът извън кухнята – мачовете по друго ....

Та, тъй, УКВ, какво да го правиш.
lpoik - специалист
нед май 19, 2019 3:43 pmсамоход написа:
Миналата година ми се наложи да изработя АФУ за село Лозен до София. Направих го за 27-ми и 40-ти канал, стайно, колкото ваза за маргаритки цилиндрично с махагонова разцветка. Изпробвах в мазе на блок на обратна страна към „Копитото“- изкара си мултиплексите както му е казано.
За Лозен обаче не си изпълнило предназначението. След уточнението и на адреса, точката на приемане се оказа „навряна“ в гънките на Лозенската планинина със северна панорама и със страхотни закрития към „Копитото“.
След изработване на друго такова за 49-ти канал Петрохан/за което ме питаха дали не е същото/, човекът в кухнята вече си гледа сериала по Нова, а човекът извън кухнята – мачовете по друго ....

Та, тъй, УКВ, какво да го правиш.
Казват,че в Лозен живота е луксозен.Нещто сръбско не си ли пробвал?Лозен е на високо.Ама трябва и приемник DVB T2. :partyman: :rock:
самоход - специалист
Приятелю, съжалявам, не мога да ти помогна ...
FM STEREO - специалист
И тия от телевизиите изпростея яко 😁 "Хуявей" 😁

Прикачен файл

Screenshot_20190520-161841_Chrome.jpg
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34

Тема "Ефирна цифрова телевизия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: