• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
naster - майстор
Да, така е. Моментна ситуация е от последните 13 години... Искам да кажа, че не всички програмисти разбират от компютри, а от код. А от код не всички разбират. О, аз не съм се надценил, най-малко не говорех за себе си в нито един момент. А този даден човек зад бюрото на климатик произвежда труд, еквивалент на 2 чужди езика от началното училище още, плюс 5-6 години за бакалавър и магистър в чужбина преди ЕС, с визи, и скъпи семестриални такси, с работа по сметища, супермаркети, фабрики и хотели между лекциите. Тук грешиш, защото нуждата от специалисти е глобална, т.е. пари от САЩ или Германия се харчат от българи в България, (а и данъците в/у тях) и генерират БВП по няколко компонента.
шоп - майстор
нед май 19, 2019 3:21 pmЧираче написа:
нед май 19, 2019 2:24 pmnaster написа:
нед май 19, 2019 1:51 pmЧираче написа:
Но за парите - Няма как един млад човек, бъдещ баща, САМ да е изкарал парите за строеж на къща.
Мога да твърдя тъкмо обратното
С ЧЕСТЕН труд ли? Докажи го.
@Чираче, определено сте много далеч от истината!

От над 10 год. в Сф има глад за клалифицирани кадри. Аутсорсинг компанийте се надцакват от към заплати и си крадът кадри. Има професия наречена: "ловец на глави"
Компании за подбор на човешки ресурси звънят и предлагат нови оферти и доста привлекателни пакети на работещи хора.
Тук не говорим само за програмисти. В Сф има глад за клалифицирани кадри. Наемат се студенти със стартова заплата над 2300-2500 лв

Заплата на мениджър средно и ниско ниво е над 4000-5000лв.

Изобщо някои хора даже не гледат заплатите. За тях са важни и бонус пакетите. Служебна кола, жилище, престижно училище за децата в пакета, 100% здравна застраховка, която покрива и лекарствата за семейството или очила за 1000лв. Заплата от 5 цифрена сума вече е нормално, а годишния бонус за не малък кръг от хора е 6 цифрен.

Не живеем в Татово, нито в борческо време. Заплатите се плащат по банка, всеки си плаща осигуровите и кадърните се гордеят, че са осигурени на максимума и си плащат щасливи 10% плосък данък.


Така, че дори и от сам човек се прави къща с честен и почтен труд. Аз лично познавам доста млади семейства, които всеки изкарва по 6 цифрена годишна заплата без бонусите :)
BLUEPUPIL-2 - специалист
:?:
Последна промяна от BLUEPUPIL-2 на вт май 21, 2019 12:23 pm, променено общо 1 път.
Чираче - майстор
пон май 20, 2019 1:27 pmшоп написа:

@Чираче, определено сте много далеч от истината!

От над 10 год. в Сф има глад за клалифицирани кадри.
Възможно е да не съм прав. Кой да ги създаде и обучи тия кадри, като образованието е сринато, икономиката отдавна е фалирала? Не съм живял в София, не мисля и да го правя. Не съм наясно колко фабрики и заводи работят там, и какво произвеждат? Може да ме апострофирате колкото си искате, но не е нормално според мен всичко да се свежда до търговия, услуги, IT технологии и т.н. Всички пенсионери мизерстват, и броят стотинките до пенсия. Сития не вярва на гладния!!!
ahhi - напреднал
Защо спорите за глупости, кой колко изкарва, каква земя - колко стува... Всеки може сам да си прецени спрямо положението какво може и не може..

За тези, които питат за парцел давам за пример един такъв, в с.Герман на улица в регулация + вода и ток.
https://www.imot.bg/1r152101435187045
Парцелът лично съм го гледал преди няколко месеца и тогава цената му беше по-ниска. За тези дето ще решат, че не е реална обява !

Доколкото откъде имам парите - имам изкарал съм си ги точка.

Моля допринасяйте с градивни мнения за хората, които един ден ще четат..
nikolov333 - майстор
В обявата не пише, че е УПИ, а при урегулиране може да има проблеми, но предполагам, че си го проверил.. :?:
ahhi - напреднал
пон май 20, 2019 4:13 pmnikolov333 написа:
В обявата не пише, че е УПИ, а при урегулиране може да има проблеми, но предполагам, че си го проверил.. :?:
Ами в интерес на истината не съм 100% сигурен дали е УПИ, защото не ми хареса самото място. Ноо като проверих в кадастъра излезе :
вид собств. Частна, вид територия Урбанизирана,

Брокера естествено каза - да готово е да се строи :-D
naster - майстор
Намира се точно на ъгъла на посочените улици от обявата, площта е идентична. Ли-Ва-Да.

Прикачен файл

german.JPG
german.JPG (45.25 KиБ) Видяна 1737 пъти
ahhi - напреднал
пон май 20, 2019 4:30 pmnaster написа:
Намира се точно на ъгъла на посочените улици от обявата, площта е идентична. Ли-Ва-Да.
Не твърдя, че съм специалист, но съм 99% сигурен как Броко ми показа парцела започващ точно от Симеон си мисля, че това не е 1005, а 1006 !

Тогава и цената беше друга - 49к мисля и друг брокер.
шоп - майстор
Ми ливада за 52 870 евро си е супер за да си пасеш козичките.

УПИ то си е поне х2 или х3

Бегло следя имотите в Герман и Горубляне, защото са извън полезрението ми ограничено от околовръсното:-)

Има по-евтини имоти в района на околовръсното, маалко по-на север от цитираните селища:-)

Абе май скоро София ще стане като Москва. Имотите ще се мерят радиално до МКАД (московская автомобилная колцевая дорога) с дължина 108.9км
Та в Москва, ако си в МКАД си в центъра, ако си до 200 км от нея си московчанин:-)
Ако си над 200 кв си нещо като нашата автомбилна регистряция СО.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Общи съвети за строеж на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: