• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Gadnyara - специалист
На Север не е хубаво, има радиация от Буново, тежки метали от Кремиковци и наводнения от Искър и притоците. А и шопите са по-шопи.

Добре сте се ориентирали на Юг - скоро ще има почти магистрала съвсем близо до тези села. Напънете се малко за парите и дръжте фронта за Герман, Лозен, Панчарево.
ahhi - напреднал
вт май 21, 2019 10:33 amnikolov333 написа:
В този наръчник на Ytong са систематизирани доста полезни съвети, но е 28 страници и трябва да се регистрираш за да се свали.. https://25steps.ytong.bg/
Изтеглих го отдавна, но е по-скоро процедурно насочен. Без технически неща, в момента на започване на цялостната процедура ще ми е със сигност полезен !
ahhi - напреднал
вт май 21, 2019 11:05 amGadnyara написа:
На Север не е хубаво, има радиация от Буново, тежки метали от Кремиковци и наводнения от Искър и притоците. А и шопите са по-шопи.

Добре сте се ориентирали на Юг - скоро ще има почти магистрала съвсем близо до тези села. Напънете се малко за парите и дръжте фронта за Герман, Лозен, Панчарево.
Това задължително ще го спазя, не ми допадат севрните и западните покрайнини.. Но в зависимост от цената евентуално ще трябва примерно да направя компромис с мазе/ етаж/ квадратура.. не знам точно още..
Чираче - майстор
вт май 21, 2019 10:59 amahhi написа:

Ще те помоля, ....
Успокой малко топката. Не е нужно да реагираш на всяка забележка. Тук има всякакви зевзеци, включително и аз. Бъзикаме се, шегуваме се, казваме си и истини, даваме и съвети понякога. Бъди умен. :?
VLADO66 - майстор
Инфраструктурата е много важна и е на едно от първите места при избиране на имот.Гледа се наличието на детски градини и училища ако има детца.Подходи със по възможност скоростни пътища.Ще дам един пример-живея в полите на Витоша, а децата ми учеха в София, това са 2-3 часа път всеки ден.Почти всеки ден попадам в задръствания на връщане от работа и за това време бих отишъл до Пазарджик. Виж картата на метрото и близки селища до крайните му спирки.На всяка крайна спирка има буферен паркинг.Слизаш от колата и се качваш на метрото.
BLUEPUPIL-2 - специалист
вт май 21, 2019 10:59 amahhi написа:
Ще те помоля, ако нямаш какво да казваш по темата да не се обаждаш.
Съгласявам се с твоето желание и махам последните си два поста. До по-предишните нямам достъп за редактиране.
вт май 21, 2019 10:59 amahhi написа:
Не си ти капацитетът, които ще ми каже какво и как...

Караш ме да съжалявам, че ти дадох ценна информация за геологията на района и подходящия тип фундиране. Искаш строителни съвети, пиша ги и после ме обиждаш! А сега де!
вт май 21, 2019 10:59 amahhi написа:
...ясно ли е ?!
Повече от напълно!
вт май 21, 2019 10:59 amahhi написа:
...и се надявам да си вземеш поука...
Поуката е, че не можеш да си измисляш имагинерни парцели с нереални цени на южното околовръстно и после да се сърдиш, че не ти вярваме.
вт май 21, 2019 10:59 amahhi написа:
...и да не цапаш темата...
Няма да цапам, ще казвам само това, което ти е приятно да чуеш! Погребваме истините и реалността.
ahhi - напреднал
вт май 21, 2019 1:18 pmBLUEPUPIL-2 написа:

Няма да цапам, ще казвам само това, което ти е приятно да чуеш! Погребваме истините и реалността.
Благадоря за което, но да спазваме тона и добрите отношения. Спомена за парцела повече от веднъж. Ако не успея да намеря такъв отговарящ на бюджета ми ще трябва да се ориентирам на друго място или да изкачам. Във всеки случай генералните съвети относно строене на къща ще са полезни на мен или на някой друг желаещ да строи.
nikolov333 - майстор
Аз не мисля, че темата е "оцапана", просто съветите, които ти дават са честни и ако ги оцениш, и си извадиш правилните изводи, това означава, че можеш да мислиш. :partyman:

П.П.Дано BLUEPIL да не изтрил онова ценно мнение за подпочвените води, че щях да си го копирам в колекцията с безценни съвети.. :-D :partyman:

ППП. Ура.. В архивите е.. viewtopic.php?f=47&t=62121&start=20#p976522
naster - майстор
Има ли други набелязани парцели?
stefanjor - специалист
Случайно попаднах на този блог и реших, че може да е полезен на някой.
Слагам го в тази тема, като най-близка до темата на блога.
Блог за архитектура и строителство
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Общи съвети за строеж на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: