• 1
  • 2
Мечтата на всяка домакиня
gibson58 - специалист
Ред дойде и на нея. Никога не съм ползвал такава и не знам каво да и гледам.Само трябва да е от малките (45см).Двуомя се между в.употреба Миле с 2г. гаранция или нова за към 600 - 650лв. Един колега ми препоръча BEKO DIS 28020 https://www.technopolis.bg/bg/Dishwashe ... 310IX6nACM(ползва я вече няколко години и не му е създавала грижи), а пък продавач "консултанта" beko dis 28023 s 5г. гаранция https://www.technopolis.bg/bg/Dishwashe ... 3/p/680699 .
plamen6703 - майстор
Миеле втора употреба е много добър вариант, но избора е в твои ръце! :partyman:
Jacomo - специалист
Нещо ново с дълга гаранция, и без това ще миеш само на 1-2 програми, то препаратът мие, не съдомиялната. Аз съм с нова, висок клас BOSCH и не намирам други предимства пред стария ми немски NEFF с 2 програми от 1988 година, освен че е по-тиха. И двете не мият загоряла захар и загорели яйца.
Последна промяна от Jacomo на вт май 21, 2019 4:11 pm, променено общо 1 път.
gibson58 - специалист
Аз си мисля че Милето ще изкара повече от ново беко ама само си го мисля 😁.то е на късмет де но визирам това че в Милето е вложено качествен материал и изработка...
plamen6703 - майстор
Ако и повярваш в това, което си мислиш и си купиш Миеле, ще видиш, че няма да сгрешиш :) !
Успех! :partyman:
Chefo77 - майстор
Беко не били силни в съдомиялните, така съм чувал. Не е вярно това за препарата, начинът, по който оросява е от огромно значение!
Нашата е Индезит, 10 комплекта, НЕ СИ вземай малка, ако имаш място за голяма. Харчи колкото и голямата, но побира много по-малко. И тук не става дума само за 2 или 3 комплекта по-малко, големи тави и тенджери остават вън. Преди месец нашата започна да издава странни звуци, та огледахме пазара ... влюбих се в един Бош. Ама се оказа някакво въженце, намотано на перката - и ми се размина покупката :)
Та - макар да не съм фен на втората употреба - сякаш Миеле-то ще си заслужава. Само го огледай колко харчи, да не се окаже с 3 пъти по-висока консумация от новата...
zz_stefanov - майстор
Две бекота имаме в рода. Никакъв проблем.
Преди имахме Сименс втора ръка, за съжаление много.
torbalan - Дървен философ
Минал съм през три съдомиални.

Първата Уърпул най-скъпия им модел (но значително по-евтина от Миеле, Бош и другите немски). Миеше екстра.
Втората - Бауматик (непозната в българия марка) пак скъпа, но не миеше хубаво.
Третата АЕГ - не знам дали им е от скъпите модели, но на мен ми се вижда скъпа. Мие перфектно.

Препарата, който ползвам (от около месец съм с АЕГ-то) е един и същ. Тоест не е все тая каква е машината.

Според сервизния техник на Бауматик (няколко пъти е идвал в къщи) на евтините съдомиални помпите и механиката не били читави и за това не миели хубаво... Бауматика, нищо че беше скъп, не миеше добре.

По принцип харесвам уредите на Беко и като дойде ред да се купува нова съдомиална, мислех да купувам Беко. Не знам защо се спрях на АЕГ. Може би ми хареса долния разпръсквач, че е нестандартен.

Доста мои познати имам, които купуват втора употреба супердупер марки. Не знам случай да нямат проблеми.

Гледай и гаранцията.
Antonii - майстор
От личен опит.
Най-голямо значение за качеството на измиване на съдовете има препарата.
Ползвам и Бош за 1000лв, ползвам и портотивна Мидея с един и същ препарат(качествен) и резултата е, че и двете мият перфектно.
От марката зависи единствено дълготрайността на машината и ако ще се ползва всеки ден поне по веднъж, то е добре да е по-качествена.
Ако е 1-3 пъти седмично, то едва ли е от значение каква е.
kozl - майстор
вт май 21, 2019 11:35 pmtorbalan написа:
Минал съм през три съдомиални.
Първата Уърпул най-скъпия им модел (но значително по-евтина от Миеле, Бош и другите немски). Миеше екстра.
Втората - Бауматик (непозната в българия марка) пак скъпа, но не миеше хубаво.
Третата АЕГ - не знам дали им е от скъпите модели, но на мен ми се вижда скъпа. Мие перфектно.
Минал съм през 3 отказа и ремонта на като третата ти садомазомиялна АЕГ (поне по заглавие де :-D ). АЕГ-то при нас е произведено от Електролукс - Полша. Разглеждал съм марките Електролукс преди и сега и вече ема модели досущ като нашето АЕГ с марката Електролукс.
Това което забелязах в АЕГ-то са нагорели букси и одървени кабели. Дали така е в миелето :? Може би там силовите кабелите да са силиконови :?
  • 1
  • 2

Тема "Сега и съдомиялна трябва." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: