• 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 81
Всичко за дърводелството
bulhomes2 - майстор
Като го взех имаше 2 мм разлика. Вдлъбваше края, плота му се клатеше, нямаше мотора за вдигането и сваляне на плота... Всичко го оправих със стотина лева максимум. Бе къде 100 лв.. Мотора 20 лв (имам няколко - като видя такива евтини си ги купувам, че ако ми потрябват някога), 2 бутона, няколко ремъка и 2 дена кеф като да решаваш кръстословица...

ПП. Сетих се що съм запомнил стотина лева. Още 20 лв за заточване на ножовете и педесетина за 4 нови ножа... Прехвърля леко стоте лева, ама … Всеки, който твърди, че българските били говна, може да си донесе отрочето (моето е тон и половина и не се мести) и да рендосаме по кубик и да сравняваме...
Фитилчо - майстор
:lol: :lol: :lol:

Смятай тон и половина изхабен материал, същата работа се извършва със Metabo HC260 ..... :lol: и освен това заема място колкото за мапшините в цялата работилница.... не всички имат работилници по 200 квадрата, някои работят в 15....
Абе откъдето и да се погледне, това е най глупавата инвестиция, която може да се направи, две мнения няма....
От серията -Виждал съм, но няма
bulhomes2 - майстор
Поредното ти мега тъпо изказване. Нямало две мнения. Моето не е второ ли? Да кажеш за професионална машина, че не била нищо повече от хоби машина говори за нивото на мозъчното ти развитие. Ела и го обясни на фабриките по нашия край, че са се заблудили с тия големи щрайхове и да си вземат преносими въшки!

Предния ми щрайхмус беше към стотина кила. Въпреки, че е няколко пъти по-тежък от въпросното метабо ми беше голяма разправия като трябва да рендосам 2 кубика 25 сантиметрови дъски на 4 см. Дъските една по една, вървят бавно и въпреки трифазните мотори трябваше да подавам по съвсем малко, че инак се налагаше да добутвам. И поради това една страна да я минавам поне два пъти. И въпреки теглото си от време на време трябваше да го връщам на изходна позиция. На метабото да му пуснеш 4 метрова дъска трябва да го анкерираш към пода и да направиш по 4 метра път към него на определена височина и отпред и отзад... Нямало две мнения...
Фитилчо - майстор
Чшшшш, ти не си добре ГЛАВАТА БЕ ! Пак си почнал с пруцата от рано.....?

Тва е форум е НАПРАВИ СИ САМ

Не се казва НАПРАВИ СИ ФАБРИКА САМ

:?: Или аз нещо бъркам?
bulhomes2 - майстор
Нямам идея какво е "пруца" и не ме интересува. Метабото се продава за 2600 лв, моя го взех за 1000. Кое е по-"направи си сам"?
mavryt4o - майстор
ср май 22, 2019 10:00 ambulhomes2 написа:
Поредното ти мега тъпо изказване. Нямало две мнения. Моето не е второ ли? Да кажеш за професионална машина, че не била нищо повече от хоби машина говори за нивото на мозъчното ти развитие. Ела и го обясни на фабриките по нашия край, че са се заблудили с тия големи щрайхове и да си вземат преносими въшки!

Предния ми щрайхмус беше към стотина кила. Въпреки, че е няколко пъти по-тежък от въпросното метабо ми беше голяма разправия като трябва да рендосам 2 кубика 25 сантиметрови дъски на 4 см. Дъските една по една, вървят бавно и въпреки трифазните мотори трябваше да подавам по съвсем малко, че инак се налагаше да добутвам. И поради това една страна да я минавам поне два пъти. И въпреки теглото си от време на време трябваше да го връщам на изходна позиция. На метабото да му пуснеш 4 метрова дъска трябва да го анкерираш към пода и да направиш по 4 метра път към него на определена височина и отпред и отзад... Нямало две мнения...
Тук грешиш само в едно това не е професионална машина.
Преди време и аз направих същата грешка ,когато си вземах щрайхмуса от Велинград от един белобрад старец.Той ми рече ,,Не момче това не е професионална машина за цехове и гаражи.Това е индустриална машина .Тя е направена да работи в завода без да спира по 7 дни в седмицата по 8 часа на ден.На фитила какво му си вързваш той е тук да си продава стоката.Жив и здрав да е дано да спечели като плюе другите.
bulhomes2 - майстор
Е явно съм говорил за индустриална. Не знаех, че има разлика. Някой път като се зачекна така с някой олигофрен и винаги се сещам за един въпрос от сина ми:
- Добре де, кой е по-тъп сега? Тоя, че приказва глупости, или онзи, че му обръща внимание?

Ама като не мога да трая...
kendal - специалист
Веско, умно ти е момчето,трябва да го слушаш повече,бръмкай си с машинките и да не ти дреме.
radius - майстор
Па и художник :razz: :razz: :wink: .
bulhomes2 - майстор
То е от другия форум и тук няма да разберат другите. Талантливо ми е детето "две мнения няма"...
Прикачен файл:
59682294_2293340500907291_7801545511768424448_n.jpg
59682294_2293340500907291_7801545511768424448_n.jpg (38.5 KиБ) Видяна 1726 пъти
Третри курс студент е по компютри. Поръчах му с този шедьовър да пита дали от факултета по изкуствата няма да му дадат веднага диплома и от там, ама е срамежлив...
  • 1
  • 73
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 81

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: