Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Gadnyara - специалист
Първо трябва да заловите или изгоните къртицата или фамилията им. Ние с комшията ги борим с капан, който се поставя в тунела. Почти няма пропуск.

Като спрат да излизат, с валяк по целия терен. Няколко пъти. Тунелите си остават, не ни пречат. :wink:
yanko78 - специалист
Аз заради къртиците и глинестата почва, ще пазкопавам всичко, ще подлагам мрежа против гадовете и ще облагородявам с пясък и топ от червеи.
nautilus33 - майстор
Въпросът не е за засяване, но е свързан с тревната смеска. Та, с какво мога да накарам комшииските котки да спрат да ползват тревната площ по голяма нужда? Някъде из форума бях чел да напръскам с белина. Е, вчера опитах като напръска около тревата, но не и по нея. Точно след 5 минути се появи един котарак, подуши, мина точно където бях пръскал и влезе в тревата. Та, или белината ми не е качествена(не мериши силно), или този метод не е подходящ.
yanko78 - специалист
ср апр 17, 2019 7:54 pmnautilus33 написа:
Въпросът не е за засяване, но е свързан с тревната смеска. Та, с какво мога да накарам комшииските котки да спрат да ползват тревната площ по голяма нужда? Някъде из форума бях чел да напръскам с белина. Е, вчера опитах като напръска около тревата, но не и по нея. Точно след 5 минути се появи един котарак, подуши, мина точно където бях пръскал и влезе в тревата. Та, или белината ми не е качествена(не мериши силно), или този метод не е подходящ.
Несъм много спец, но ми се върти в главата, че котките ги привлича йода. Що не хвърлите 1-2 отворени шишенца в някой далечен ъгъл на комшийския двор и па вземе ги тегли все там да ходят и белкем и там се изхождат.
nautilus33 - майстор
Имам проблем с тревата. Сях я есента и до преди месец си върше идеално. Още началото-средата на април почнах да кося, и се опитвам да я кося 2 пъти седмично. Първоначално я косих на около 7см, при което всичко си вървеше идеално. Започна да става гъста и с много приятен зелен цвят. някъде преди около месец реших да смъкна с един номер(не знам дали това е 1см по-ниско, но от номер 7, слязох на номер 6). Малко след това цвета на тревата започна да се променя към по-блед, забелязах и че на места почнаха да се образуват "плешиви" места. А от седмица-две почна и да съхне/пожълтява. При минаване отгоре с меко гребло, извличам доста суха трева. Пускам снимки. Надявам се, че се вижда, тъй като слънцето е силно. Дали се дължи на това, че почнах да кося по-ниско и не и понася нещо, или на това, че никога не е торена. Котките отвреме навреме я ползват за тоалетна, но предполагам не е от това.

ПП също така не съм и валирал. Преди 2-3 седмици минах из терена с една вила и надупчих навсякъде.

Изображение

Изображение

Изображение

това го издърах направо от почвата. Излезе много лесно.

Изображение
yanko78 - специалист
Ами можеш само да се молиш да не е от почвата. Имах тема със същия проблем, но нещо не мога да я открия. Всичко вървеше супер, но в един момент започна да жълтее точно по същия начин. Почвата се оказва глинеста и във времето се “запечатва и няма пропускливост на вода и въздух.
Миналата неделя, на 130 кв.м. Отнех 25-30 см., вкарах 13 тона пясък, който го омесих с почвата. Хвърлил съм семето и се моля на господ, вече всичко да е наред. Под “новата почва” подложих мрежа против къртици, че голяма напаст бяха. Успех!
Намерих е темата, може да е разгледаш. Ще се опитам да намеря и снимки от тогава, че нещо са изчезнали.

viewtopic.php?f=29&t=57431
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
nautilus33 - майстор
Като го казваш, може и това да е. Защото на еднк парче от терена, почвата беше доста светла, като глинеста и при прекопаването може да съм разнесъл. Ако не изкара май ще махам всичко и ще сея детелина. Принципно мястото го планувах като зелен кът за отмора- два шезлонга и масичка. Има ли смисъл да купувам тор и да торя, или да я поливам и кося, и да видя дали ще се оправи?
yanko78 - специалист
чет май 23, 2019 7:41 amnautilus33 написа:
Като го казваш, може и това да е. Защото на еднк парче от терена, почвата беше доста светла, като глинеста и при прекопаването може да съм разнесъл. Ако не изкара май ще махам всичко и ще сея детелина. Принципно мястото го планувах като зелен кът за отмора- два шезлонга и масичка. Има ли смисъл да купувам тор и да торя, или да я поливам и кося, и да видя дали ще се оправи?
При мен като застуди и ще кажеш, че се пооправя, но не е тревата която искам. Можеш да е подхраниш с тор и да е държиш по висока, за да не се виждат изсъхналите места.
VLADO66 - майстор
Аз си реших проблемите с къртиците с това растение http://gardenparadise.in/index.php?rout ... uct_id=283 засадих го на няколко места във двора и да чукна на дърво се махнаха
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет май 23, 2019 8:21 amVLADO66 написа:
Аз си реших проблемите с къртиците с това растение http://gardenparadise.in/index.php?rout ... uct_id=283 засадих го на няколко места във двора и да чукна на дърво се махнаха
Ха! Моята нива беше цялата в това нещо! Вече я пооблагородих и има домати, вместо еуфорбия, но ... мъчех се да завъждам къртици, а то какво било...

Тема "Засяване на тревна смеска" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: