Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Добър ден :)
Тъй като съм новобранец по тази тема, бих искал да помоля за съвети..
Засях към 320 кв. м. тревна смеска - райграс.
Сега преминавам към следващия етап - косене.
Харесал съм STIHL - Бензинова Самоходна косачка - модел - RM 248 Т ?
Добър избор ли е ?
ky-kyy - майстор
320 квадрата спокойно можеш да си ги косиш с електрическа + тример за местата където не става с косачката - покрай ограда, около дървета... Според мен, не е нужно да взимаш бензинова. Ако твърдо си решил да е бензинова, по-добре, да не е самоходна. Понякога се налага да връщаш на зад....
VLADO66 - майстор
На мен много ми се ще някой ден като си надмогна над масрафа, да си взема косачка робот.
radius - майстор
Аз днес си взех Бош електрическа на батерии (втора ръка). Ама цената на батериите не е като за българчета. :lol:
nikolson - майстор
Е, ти си гъзе, ама с една батерия дали ще окосиш 320м2 ?
radius - майстор
Кой каза 1, 1 е с косачката ( на която най-вероятно ще сменя елементите) и тия дни ще взимам още 2 (не от тук разбира се). С 3 батерии може да косиш почти нон-стоп, докато свършват 2 третата се зарежда ( зарядното уж дава 80% за 70 мин. ) . Абе ще видим, може и нищо да не става, но ми писна от кабела, щото имам доста стърчалки из двора и е голямо обикаляне. Иначе и аз имам около 300кв.м.
шоп - майстор
чет май 23, 2019 2:10 pmky-kyy написа:
320 квадрата спокойно можеш да си ги косиш с електрическа + тример за местата където не става с косачката - покрай ограда, около дървета... Според мен, не е нужно да взимаш бензинова. Ако твърдо си решил да е бензинова, по-добре, да не е самоходна. Понякога се налага да връщаш на зад....
Е тук изобщо не съм съгласен. Бензиновата косачка си е бензинова...няма кабели и удължители.
Не говорим за 30м2, а за 320м2
Самохода е задължителен.
Трябва да си мазохист за да буташ напред косачката, като може да я управляваш с една ръка. Като връщаш назад отпускаш лоста:-))))))))))))))))))

Горното го казвам от личен опит с 500м2 трева и косене от над 20 години. Минал съм и през тримери и през електрички...ей така събират прах в гаража.

За 320м2 си трябва мощна и сериозна бензинова косачка със самоход.
nikolson - майстор
Ами баш. Две нови батерии отиват къде 300 чужди пари. С другата покупка не беше ли по-добре бензинка. :?
П.П. Да не стане грешка, нямам 1м2 райграс. Булката направи цветни лехи и сега тя се главоболи.
П.П. 2. Преди десетина дни станах свидетел на нещо доста "странно". Докато сглобявах мебелите в апартамента на сина ми, от прозореца чух характерно бръмчене. В съседство има също нова кооперация с голям заден двор и детска площадка. Сигурно е половин декар. Излязах на терасата, двама млади мъже бръмчаха с един тример, от електрическите, на Бош, дето са до стотина лева. Бяха опънали два удължителя от сградата и косят. Б@фмааму, отиде почти целия ден. Май поспряха към обяд, после забръмчаха пак, към четири утихнаха.
bigdragon - майстор
Слушай шоп, другите са лаладжии и само чешат клавиатурата.
Избора ти е подходящ, ако имаш възможност, мини на по-голяма мощност.
Самохода и той си иска сила. Аз съм с 4.5 к.с. и ми е таман...
radius - майстор
Лаладжия си ти в случая, що влизаш с лошо, зависи от ситуацията. Айде пусни жена си да коси с 30 кила бензинка и да завива около 20 дръвчета.
За 300 квадрата да си вземе
Изображение

Тема "КОСАЧКА" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: