• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
вт май 07, 2019 10:23 pmantonioven написа:
Здравейте, искам да направя схема на таблото, нещо като това показано
по-долу. Също и схема на новата инсталация, да ги има черно на бяло.
Че проектанта за къв чеп е???
Е, вярно че такива не останаха.
Вече проектанта не си прави труда да отиде до обекта, барем да го погледне.
И не само това - в масовия случай не го е виждал и не желае да го види дори и на снимки.
Обаче е изключително важно да си прибере едни 20-тина кинта на квадрат за нещо дето не е виждал.
:partyman:
P.S. И за къв чеп ти е? Нямаш ли лист и химикалки?
antonioven - специалист
Е аз не искам да правя проект, за какъв чеп мие. Искам да направя схема на таблото с устройствата и връзките в него. Да я има на флашка а и принтирана на лист. Също искам да направя схема на инсталацията, контакти, ключове, ламБи, и най-важното къде точно по стените и пода минават кабелните линии.
Да имам много снимки на незазиданите тръби, но друго е да се направи прилежна добре изглиждаща схема.

И един друг въпрос. Колко ампера е тока при мощност 7.8kW и номинално напрежение 230V. отговор А. 33.91А (7800/230=33.91) отговор В. 37.68А
(7800/230/0.9=37.68). Отговор В е с отчитане фактора на мощността.
7.8 киловата е активна мощност измерена на електромера. Кой е правилният отговор?
iliya_i - майстор
Верният отговор е третият: 7.8 кВ монофазен индуктивен товар в тема за окабеляване на панелка е някакво огромно недоразумение. Как измери косинуса?

Нали не мислиш да инсталираш ярмомелка :?
plamen6703 - майстор
ср май 08, 2019 8:35 pmantonioven написа:
Е аз не искам да правя проект, за какъв чеп мие. Искам да направя схема на таблото с устройствата и връзките в него. Да я има на флашка а и принтирана на лист. Също искам да направя схема на инсталацията, контакти, ключове, ламБи, и най-важното къде точно по стените и пода минават кабелните линии.
Да имам много снимки на незазиданите тръби, но друго е да се направи прилежна добре изглиждаща схема.

И един друг въпрос. Колко ампера е тока при мощност 7.8kW и номинално напрежение 230V. отговор А. 33.91А (7800/230=33.91) отговор В. 37.68А
(7800/230/0.9=37.68). Отговор В е с отчитане фактора на мощността.
7.8 киловата е активна мощност измерена на електромера. Кой е правилният отговор?
Всъщност искаш да направиш проект, но не знаеш, че това, което искаш се нарича проект :wink: !
Не знаеш, че при активен товар тока и напрежението съвпадат по фаза и косинус фи е = 1.
Това са елементарни неща от основи на електротехниката!
Апропо, това https://reluxnet.relux.com/en/downloads.html също е една много добра програма за проектиране. В едно с AutoCAD просто е изключително удобна за проектиране!
Успех! :partyman:
antonioven - специалист
Последните години наистина доста се освиних, но все още не ми трябва ярмомелка :-D :-D. Розбира се че не съм мерил фактора на мощност, нямам такива уреди. Четох някъде че за райони с предимно битови потребители допустимият е 0,9. А 7.8 киловата са на готварската печка, плот с 4 котлона, фурна с горен долен нагревател вентилатор и турбо-нагревател, цялата тази паст включена едновременно лапа 7.775 киловата. Всичко това е свързано директно към таблото с ПВА2 4 квадрата около 4-5 метра положен в обща гофра с друга линия 4-ка и е на АП-32А крива С. Разбира се едва ли някога ще се ползва фурна и четири котлона едновременно, но все пак с цел да защитя линията от претоварване си мисля дали да сменя АП на 25А.
mironcho - специалист
Проводник със сечение 4кв.мм по наредба може да се товари до 41А, обаче казваш, че в една тръба са две линии, т.е. 4 проводника, което автоматично сваля допустимия ток на линията с 25% или 30.75А. Следователно АП 32А не отговаря на изискванията и е правилно да се смени с такъв за 25А. Същото важи и за втората линия минаваща през същата тръба. Така трябва да е, какво ще направиш си е твое решение.
ии :? този фактор на мощността от де го измисли, като описваш само печки и котлони? Знаеш ли изобщо какво означава?
Там където си чел става въпрос за параметър на мрежата в района, а не в твоя дом, така че забрави за него.
antonioven - специалист
ср май 08, 2019 10:35 pmplamen6703 написа:
ср май 08, 2019 8:35 pmantonioven написа:
Е аз не искам да правя проект, за какъв чеп мие. Искам да направя схема на таблото с устройствата и връзките в него. Да я има на флашка а и принтирана на лист. Също искам да направя схема на инсталацията, контакти, ключове, ламБи, и най-важното къде точно по стените и пода минават кабелните линии.
Да имам много снимки на незазиданите тръби, но друго е да се направи прилежна добре изглиждаща схема.

И един друг въпрос. Колко ампера е тока при мощност 7.8kW и номинално напрежение 230V. отговор А. 33.91А (7800/230=33.91) отговор В. 37.68А
(7800/230/0.9=37.68). Отговор В е с отчитане фактора на мощността.
7.8 киловата е активна мощност измерена на електромера. Кой е правилният отговор?
Всъщност искаш да направиш проект, но не знаеш, че това, което искаш се нарича проект :wink: !
Не знаеш, че при активен товар тока и напрежението съвпадат по фаза и косинус фи е = 1.
Това са елементарни неща от основи на електротехниката!
Апропо, това https://reluxnet.relux.com/en/downloads.html също е една много добра програма за проектиране. В едно с AutoCAD просто е изключително удобна за проектиране!
Успех! :partyman:
А наистина ли товара е чисто активен? Ами индуктивността на вторичните намотки на силовият трансформатор? Ами един куп кондензатори монтирани във всякакви уреди.
iliya_i - майстор
Какъв силов трансформатор имаш у вас?
antonioven - специалист
Имам как да нямам, е не е мой но се намира на 250 метра от входната врата и вторичната му намотка на едната фаза е в една верига с готварската печка, бай жорко лудото от съседният вход му вика СУРМАТОРА :lol: , иначе се нарича трафопост.

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОМОЩТА ДО ТУК.
След три часа драскане се получи това.

Прикачен файл

АТ - Копие.jpg
FM STEREO - специалист
Байко, не са ти ясни изобщо нещата и да ти се обяснява, нема да разбереш, вече ти беше отговорено какво трябва да направиш, ай със здраве!
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Ремонт на панелка - окабеляване." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: